Zalety nowoczesnej depilacji laserowej

Zabiegi usuwające cellulit Wyszczuplanie ciała Modelowanie sylwetki
Najskuteczniejsze sposoby redukcji tkanki tłuszczowej
Marzec 18, 2017
Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Czym zajmuje się notariusz?
Marzec 21, 2017
Usuwanie owłosienia na całe życie Depilacja laserowa Toruń Depilacja

Usuwanie owłosienia na całe życie Depilacja laserowa Toruń Depilacja

Depilacja laserowa – prekursorski sposób na pozbycie się zbytecznego owłosienia

Maszynki oraz balsamy do golenia, balsamy opóźniające wyrastanie włosów, depilacja ksenonowa – to najprawdopodobniej najczęstsze sposoby pozbywania się niepotrzebnego owłosienia. Czy są one efektywne? Bez wątpienia sprawdzają się na kilka czy kilkanaście dni, tylko po owym czasie procedurę dobrze jest powtórzyć. I to naturalnie jest podstawowy motyw odnalezienia depilacji laserowej – mianowicie zabiegu usunięcia owłosienia na całe życie. Ogólnie rzecz ujmując nie jest to pomysł nowy, bo jakiś czas temu wiele osób umawiało się na terapię z wykorzystaniem Light Sheer Duet. Aktualnie najmodniejszym oraz najsprawniejszym laserem jest Palomar Vectus, który dużo szybciej usuwa owłosienie nawet z obszernych partii ciała. Wynalazcy, którzy stworzyli, a w dalszej kolejności zastosowali w praktyce oba lasery diodowe, w drugim przypadku zamontowali bardziej homogeniczną wiązkę światła. Takie rozstrzygnięcie zagwarantowało wzmocnienie efektywności zabiegu, zminimalizowanie czasu jego przeprowadzania oraz pozbycie się tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest łagodnym zabiegiem i można ją z dobrym rezultatem stosować do okolic intymnych, skóry wyjątkowo wrażliwej czy ciemnej. Mają szansę po niego sięgnąć osoby, które mają przebarwienia skóry, reagują alergicznie na balsamy do depilacji bądź mają słabe naczynka włosowate. Palomar Vectus to terapeutyczny laser diodowy, który zyskał dużą ilość wspaniałych nagród. Co ważne, nie wywołuje zbędnych skutków ubocznych.

Statystycznie trzeba od 3 do 5 wizyt, aby całkowicie usunąć wszystkie włoski. Jeśli wybierzemy jedną lub więcej partii, przykładowo nogi i bikini równocześnie, wtedy kosmetyczka potrafi to zrealizować podczas jednorazowej wizyty. Tak naprawdę liczba zabiegów zależy od rodzaju owłosienia i momentu, na którym znajduje się meszek. Pierwszy zabieg usuwa włosy najbardziej zauważalne, najintensywniejsze, które są w ostatniej fazie wzrostu. Mówiąc w skrócie nie wszystkie najzwyczajniej w świecie wyrastają jednocześnie, z tego względu laser usuwa szacunkowo 30 % owłosienia za pierwszym razem.

Czy epilacja laserowa na pewno gwarantuje znakomite efekty?

Bez wątpienia są one o wiele atrakcyjniejsze niż w przypadku depilacji typowymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, a w czasie życia potrafią wystąpić jedynie jednostkowe włosy (np. w wyniku ciąży). Klientki, jakie zdecydowały się na taki zabieg oraz rozpowszechniają swoje oceny na stronach tematycznych w 99% są dumne z rezultatów. Szczególnie, iż jest to świetna metoda na wrastające włoski. A dokładniej? Zgubnym skutkiem nierozważnych depilacji lub zwyczajnie dyspozycji są drobne ranki na skórze, czerwone grudki lub krosteczki. Mogą również dać się zauważyć stany zapalne, a wtedy wizyta u lekarza jest czasami niezbędna. Włosy nie mogą przebić się przez skórę i pozostają w niej. W meszku włosowym zaczyna kumulować się ropa, natomiast wtedy tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest jedyną opcją, aby poradzić sobie z takim problemem.

Przed pierwszą wizytą kosmetyczka przykłada do skóry aparat SkinTel. Jego celem jest dokonanie obserwacji włosów oraz dobranie siły wiązki światła. Lasery starszego rodzaju absolutnie nie mają takiej zdolności, stąd też przed konsultacją warto sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje znaleziony salon. Inteligentny czytnik bada kilka paramentów równocześnie, m.in. odcień i spójność włosków. Bynajmniej nie musimy się niepokoić, że urządzenie będzie powodowało ból bądź pojawia się poparzenia.

Pozytywne strony depilacji laserowej

Jako największy atut musimy uznać zaoszczędzony czas, bowiem nie trzeba już więcej używać maszynek po depilacji laserowej. Wystarczy dbać o higienę osobistą tak, jak robiliśmy to do czasu pierwszej sesji. Nie należy także fundować sobie kolejnych golarek, inwestować w kosztowne urządzenia do domu, męczyć się z podgrzewaniem wosku oraz dyskomfortem. Kobiety wybierają epilację z powodów typowo praktycznych. Mogą nieskrępowanie wyjść na plażę w kostiumie, nie muszą wstydzić się sporadycznych wystających włosków ani krost. Możemy cieszyć się aksamitną skórą! Sporym atutem dla kobiet depilujących bikini jest perspektywa znieczulenia owego szczególnie czułego miejsca. Schładzający żel zmniejsza siłę odczuwania stopniowych impulsów dostarczanych przez laser. Do kolejnych zalet trzeba zaliczyć brak efektów ubocznych po sesji (trzeba jednak zapoznać się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest najczęściej niezwykle drogie, więc warto przeszukać regionalne propozycje oraz stwierdzić czy przypadkiem któryś salon nie wprowadził promocji.

Ciekawostki

W czasie trzeciej wizyty laserem leczniczym Palomar Vectus mamy szansę uwolnić się od blisko 90% włosków

Za pomocą Palomar Vectus mamy możliwość niszczyć włosy nawet na mocno opalonej skórze

W 1997 roku powstał laser aleksandrytowy, za pomocą którego można było usuwać nadmierne owłosienie

Możemy wyszczególnić cztery typy laserów, używanych współcześnie do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeżeli zaciekawiła Cię depilacja, kliknij w link i sprawdź najczęstsze pytania.

Komentarze są wyłączone.