Katalogowanie

Katalogowanie stron www

Katalogowanie stron to standardowy przepis na błyskawiczny wzrost popularności Twojej firmy w Internecie. Myślisz, że to niemożliwe? Poznaj historię jednego z naszych Kontrahentów, który wybierając naszą ofertę katalogowania, rozwinął swoją markę i uzyskał kilkanaście niezwykłych zleceń.

Katalogowanie stron – krótka teoria

Początkowo fundamentalnym zamiarem katalogów stron było zbieranie aktualnych danych o regionalnych przedsiębiorstwach. Przedsiębiorstwa przypisywane były do właściwych kategorii związanych z miejscem, jak i sferą świadczonych usług. W katalogach internetowych każdy miał okazję prosto znaleźć danego specjalistę, lub też sprzedawcę oczekiwanego towaru.

Trochę później internet zaczął rozwijać się w stronę sieci masowego przekazu. Google, pracując nad nowoczesnymi algorytmami indeksacji stron, zainaugurowało wyścig o pierwsze miejsce w organicznych wynikach wyszukiwania. W dzisiejszych czasach zdaje się, że ta rywalizacja wciąż trwa, a pozycjonowanie stron jest mechanizmem co raz to bardziej wieloaspektowym.

W tym miejscu wracają katalogi internetowe. Okazuje się bowiem, że suma linków prowadzących do pozycjonowanej strony, bądź też odmiennie mówiąc popularność tej witryny, to czynnik, który ma niebagatelny wpływ na pozycję strony w Google. Zwracając na ten fakt szczególną uwagę, katalogi stron bardzo ekspresowo zaczęły być wykorzystywane jako narzędzia pozycjonerskie. Dodając linki do pozycjonowanej strony w dobrych katalogach stron gwarantujemy sobie momentalny rozwój pozycji naszej strony w wyszukiwarce Google.

Teraz już rozumiesz że dodawanie stron do katalogów nie jest bezcelowe. Przeskoczmy w takim razie do podania przykładu naszego Klienta, aby całkowicie przedstawić Tobie mechanizm katalogowania i przekonać Cię do skorzystania z naszych usług.

Pan Adam dodał swoją wizytówkę konkretnie 6 miesięcy temu. Pokazał nam swoją stronę internetową. Prezentowała się wyjątkowo dobrze – kilka tekstów, atrakcyjna grafika, przejrzyste funkcje. Coś jednak było z nią nie tak. Po skontrolowaniu jej pozycji w Google okazało się, że znajduje się ona na 50 miejscu. Zdecydowanie za daleko. Pan Adam oznajmił nam także, że kilka miesięcy wcześniej współpracował on z inną agencją interaktywną, która przez spamowanie i automatyczne dodawanie do katalogów, przyczyniła się do obniżenia pozycji strony w rankingu Google. Pan Adam z mocno skurczonym kapitałem czekał na naszą pomoc. Obok katalogowania, zaproponowaliśmy mu również optymalizację witryny. Po kilku dniach rozpoczęliśmy działania. Przystąpiliśmy do analizy słów kluczowych i metod konkurencji. Zmodernizowaliśmy witrynę i zaczęliśmy dodawać adres domeny do zaprojektowanej przez nas grupy katalogów Topranking.

Zatrzymajmy się teraz na kilka chwil przy usłudze katalogowania. Mogliśmy wybrać dwa systemy katalogowania – manualne publikowanie linku do strony w zapleczu stworzonym przez Topranking, Topranking, lub ręczne dodawanie artykułów do pozycjonowania z linkiem kierującym do pozycjonowanej witryny, także do katalogów online Topranking. Zagłosowaliśmy na tą drugą opcję. Nasi copywriterzy stworzyli kilka związanych z branżą tekstów synonimicznych, podpartych o dostarczoną im listę wyrażeń kluczowych. Do każdego artykułu dobraliśmy właściwe zdjęcie, które zostało opisane w specjalistyczny sposób. Ruszyliśmy z umieszczaniem wpisów SEO w 40 katalogach. Zamieszczaliśmy po 2 teksty dziennie, żeby cały mechanizm katalogowania wyglądał normalnie dla robotów indeksujących. Po zaindeksowaniu wpisów zaczęliśmy analizować postępy strony w Google. Po tej jednej usłudze strona Pana Adama podskoczyła z miejsca 50 na 28.

To nie był jednak końcowy efekt naszej aktywności. Pan Adam był tak ogromnie zadowolony z pierwszych skutków, że postanowi zainwestować w ten sam pakiet jeszcze raz. Znowu zamieściliśmy 40 tekstów w naszym zapleczu branżowym. I wydarzyło się to czego przypuszczalnie nikt z nas nie przewidział. Pozycjonowana strona znalazła się na 1 stronie naturalnych wyników wyszukiwania, a dokładnie na 6 pozycji. Spowodowało to, że liczba Klientów chętnych do skorzystania z usług Pana Adama wzrosła 5 krotnie.

Z przytoczonego przykładu mamy możliwość wywnioskować dwie rzeczy – katalogowanie stron to wciąż idealny sposób na podwyższenie pozycji strony na liście Google, a także niezastąpiona odmiana reklamy w internecie.

Jesteś zainteresowany naszą usługą? Masz ochotę wypróbować katalogowania i zagwarantować swojej witrynie wyższą pozycję w Google? Nasza oferta zostawała stworzona specjalnie dla Ciebie. Skontaktuj się z nami, a nasz specjalista przygotuje dla Ciebie Indywidualną wycenę!