Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej

Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia dentystyczna
Sierpień 29, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Podjazd do domu – kostka brukowa
Sierpień 29, 2020

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na osiągniętej przez lata wiedzy stomatologów i na rozkwitu technik i technologii wykorzystywanych w leczeniu zębów. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, osiągalna jest niemal od razu w ciągu kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice dentystycznej. Współcześnie pacjenci mają do wyboru wiele technik, które usuwają przebarwienia i poprawiają wygląd zębów, a nawet uzupełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, który przyjdzie do stomatologa, opuszcza gabinet uśmiechnięty nawet w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane i na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Duża część pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po pełnym leczeniu dentystycznym. Parę lat temu na efekt należało czekać aż do końca leczenia i pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Współcześnie powstała możliwość sprawdzenia rezultatu pracy stomatologa jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Techniką tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Co to jest? DSD to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych od pacjenta – to znaczy zestawu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta przy zastosowaniu specjalnego programu nanosi wszelkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów i wpływ zmian na ogólny wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Ponadto DSD można przeprowadzić mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent obejrzy etapy zmian albo użyć programu w formie przygotowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może przekazać stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, a z kolei dentysta wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą niezbędne do osiągnięcia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy zastąpić usunięte zęby nie tylko ze względu na estetykę, ale i zdrowie szczęki, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku wybiera zabieg wszczepienia implantu stomatologicznego. Niestety dotąd, choć implanty są najmocniejszym i według stomatologów najlepszym wśród protez, cały przebieg leczenia trwał kilka miesięcy, ponieważ aplikacja implantów stomatologicznych wiąże się długotrwałym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na maksymalne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym przypadku implant będzie musiał zrosnąć się z kością, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy stworzyli w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą da się założyć od razu na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Pacjent wychodzi z gabinetu dentystycznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego łączenie z kością. Gdy już implant całkowicie zrośnie się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, kiedy dentysta wymienia uzupełnienie tymczasowe na stałą protezę.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w gabinecie stomatologicznym

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, zastosowanie specjalistycznej lampy zapewnia znacznie widoczniejsze rezultaty przy ledwo jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszelkie przebarwienia powstałe na skutek diety, dlatego że nawet zupełnie wyleczone zęby mogą posiadać, nieprzyjemny żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, która usuwa większość przebarwień, a obok tego eliminuje do 96% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów lampą w gabinecie dentystycznym jest niezwykle komfortowy i nie pożera dużo czasu. Szczególnie funkcjonalnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu można dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może bez trudu regulować natężenie lampy i tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się polepszyć też przy użyciu koron protetycznych i licówek dentystycznych. Korony służą wymianie zębów na przykład po zabiegu endodontycznym lub do osadzenia jej na implancie. Stosuje się je w głownej mierze z uwagi na to, że rewelacyjnie imitują naturalne zęby. Przygotowuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, jakie zakłada się od razu na zęby. Dzięki nim da się zakrywać niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki sprawdzają się też jako sposób korekty drobnych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub ukruszony fragment zęba.

Gabinet stomatologiczny Toruń

Komentarze są wyłączone.