Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało

Nogi drewniane sklep Nóżki drewniane producent Balustrady drewniane
Ciekawe wykończenie domu – drewniane balustrady
Marzec 27, 2017
Depilacja depilacja za pomocą wosku depilacja w toruniu depilacja rabaty
Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem
Kwiecień 1, 2017
Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Co jest bardziej ekonomiczne? Kosztowny depilator, rozgrzany wosk czy laser?

Obecnie każda kobieta chce posiadać doskonałe ciało, obowiązkowo bez najmniejszego włosa! Spora część z nas z nas absolutnie nie zamierza tracić czasu na skupowanie kremów na potrzeby usuwania zbędnego owłosienia, z jakimi należy stać pod prysznicem co najmniej 10 minut. Maszynki do golenia, sprawiający dużo bólu wosk, drogie akcesoria do depilacji w zaciszu własnego domu – muszą już odejść. Powstał w ostatnim czasie ich następca – laser kosmetyczny, który może zredukować włosy z całego ciała i to do końca życia. Jeżeli masz jakiekolwiek zastrzeżenia – to przeczytaj ten artykuł.
Usuwanie owłosienia z nóg jest wyjątkowo uciążliwe. Myśli o tym z pewnością każda kobieta. Rosnące włoski są mocniejsze, ciemniejsze i coraz trudniej się od nich uwolnić. Jeżeli planujemy wykonać zabieg depilacji woskiem w domu, wówczas powinnyśmy koniecznie wiedzieć jak wykonać wszystkie czynności, bo można sprawić sobie krzywdę, a dokładniej nadwyrężyć skórę. Mówiąc w skrócie nie możemy zapomnieć o optymalnej pielęgnacji, bo to esencja idealnie gładkich nóg (albo pozostałych części ciała). Może najwyższy czas zaczerpnąć z dobrodziejstwa nowatorskich technik i postawić na laser? To dobra strategia pozbywania się owłosienia, ale wcale nie jest wcale taka prosta. Musimy zapisać się na co najmniej kilka drogich sesji, żeby kosmetolog usunęła wszystkie włoski raz na zawsze. Niezwykle istotne jest przygotowanie skóry do opisanego zabiegu – chodzi tutaj o bezpieczeństwo i pociągającą, piękną skórę.

Czy weryfikowałaś kiedyś to, ile maksymalnie czasu przeznaczasz codziennie na usuwanie owłosienia z nóg czy pach? Jeśli kupiłaś w markecie jednorazowe golarki to tracisz każdego dnia aż 7 minut, a to daje prawie 167 godzin każdego kolejnego roku. Depilator automatyczny lub gorący wosk jedynie na pozór są ekonomiczne, bo należy je wykorzystywać nie mniej niż przez kilkadziesiąt minut co 2 lub 3 tygodnie. Na dodatek dochodzą specjalne balsamy, kremy oraz inne kosmetyki, które mają odwlekać wzrastanie włosków lub ich wrastanie. Depilacja za pomocą wosku jest uciążliwa i właśnie dzięki niej możemy mieć później kłopoty z wrastaniem włosków. Na dodatek w sumie nie jest aż tak tania. Analizując te wszystkie środki, trzeba śmiało stwierdzić, iż depilacja laserowa jest najwydajniejsza i niedroga. W Polsce znajomość tego zabiegu krótko mówiąc nie jest jeszcze dostateczna. Kilkadziesiąt Pań dowiaduje się o tej propozycji w trakcie konsultacji i zapisów na pozostałe zabiegi, przykładowo rozgrzanym woskiem. Nie chcą wypróbować nowości, bo mówiąc w skrócie nie mają pojęcia w jaki sposób działa laser. Co więcej o depilacji laserowej krąży kilkadziesiąt fałszywych opinii.

Powód? Bo pojęcia „depilacja” oraz „epilacja” są stosowane jak synonimy. Można to dostrzec chociażby po artykułach na wielu stronach internetowych, bądź deklaracjach przeróżnych „ekspertów” na forach oraz na serwisach społecznościowych. Różnica jest ogromna i mówiąc w skrócie nie bazuje jedynie na tym, że w pierwszym spośród tychże określeń nie ma czarodziejskiej literki „d”. W standardowej depilacji (np. za pomocą plastrów bądź depilatorem elektrycznym) każdy włosek jest usunięty, lecz wyłącznie na pierwszy rzut oka. Nieuszkodzona cebulka oraz brodawka odżywiająca włosek pozostają nienaruszone. Z tego względu depilację trzeba regularnie powtarzać. Depilacja laserowa jest formą trwałego redukowania owłosienia. Usuwa włosek, cebulkę i ową brodawkę – a rezultatem jest brak zdolności rekonstrukcji włosa oraz jego odżywienia.

W jaki sposób działa laser diodowy?

Laser jest najzwyczajniej w świecie skoncentrowanym światłem. W czasie terapii dostarczany jest impuls. Melanina, zatem pigment znajdujący się w każdym włosku, wchłania emitowane światło. Podczas działania głowicy jest wyzwalane ciepło, natomiast włosek wraz z macierzą i odżywiającą brodawką jest usuwany. Wydajność wiązki promieni polega na tym, czy za jednym zamachem unicestwi poszczególne cebulki z meszkiem czy wyłącznie je osłabi. Kilkadziesiąt urządzeń, które wykorzystuje się w mieszkaniach albo salonach kosmetycznych wyłącznie osłabia mechanizm dojrzewania włosa. Zatem po jakimś czasie zaczynają szybko rosnąć nowe.

Czy zabieg jest bolesny?

Czucie dyskomfortu jest kwestią indywidualną, lecz mówiąc w skrócie nie możemy na sto procent oznajmić, iż epilacja laserowa absolutnie nie boli. W czasie przekazywania impulsu Klientki opowiadają o tym, że odbierają łagodne ukłucia czy mrowienie. Najmniejsza bolesność jest wskazywana przedramionach oraz łydkach, zaś najwyższa w okolicach intymnych oraz pach. Jest to natomiast faktycznie minimalny, nic nie znaczący ból, bowiem raz na zawsze pozbywamy się niechcianego owłosienia.

Czy po jednym zabiegi włosy już nie odrosną?

Jednokrotny zabieg z całą pewnością nie przyniesie zadowalających efektów. Światło lasera usuwa w trakcie pojedynczego zabiegu od 20 do 40 proc. włosów. W większości przypadków efekty zagwarantują cztery wizyty depilacji laserowej. U jednej piątej Klientek niezbędne są kuracje przypominające, gdyż zazwyczaj w organizmie powstają zmiany hormonalne. Włosy potem mogą zacząć rosnąć oraz trzeba udać się na jeszcze jeden na zabieg.

Czy laser nadaje się do każdego koloru włosów?

Kolor włosków do niedawna był niesamowicie istotny, a lasery w gabinetach kosmetycznych absolutnie nie mogły poradzić sobie z włoskami jasnymi, rudawymi albo siwymi. Blond owłosienie było właściwie najistotniejszym z przeciwwskazań do depilacji z wykorzystaniem lasera, ponieważ lasery medyczne miały dylemat z rozróżnianiem włoska od skóry. Aktualnie korzysta się głównie z urządzenia Palomar Vectus, który jest uzbrojony w nowe urządzenie do obserwacji włosków i skóry – SkinTel. Za jego pomocą stało się dopuszczalne depilowanie nawet bardzo jasnych włosków. Laser Palomar Vectus eliminuje włosy o intensywnym zabarwieniu – hebanowe, ciemnobrązowe – i świetliste, np. rudawe i złote. Impuls świetlny jest dostosowany na potrzeby odcienia włosów oraz koloru cery, żeby ogólnie rzecz ujmując nie doszło do jakichkolwiek. poparzeń. Wskaźniki są więc zawsze niezmiernie starannie dostrajane, aby pacjentki czuły maksymalny komfort w czasie depilacji.

Kto bynajmniej nie powinien jeszcze skorzystać z sesji epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego? Oczywiście Panie, które posiadają siwe włosy. Są one kompletnie pozbawione barwnika, a zabieg po prostu się nie powiedzie.

Co należy zrobić przed zabiegiem?

Skóra musi koniecznie być w bardzo dobrym stanie, ogólnie rzecz ujmując nie może być na niej żadnych ranek ani wysuszonych obszarów. Na kilka dni przed sekwencją zabiegów należałoby poświęcić czas na właściwą pielęgnację. Przed samym zabiegiem nasza bariera ochronna musi obowiązkowo być czysta (bez kremu, balsamu na bazie orzecha włoskiego itp.). Niesłychanie istotne jest także staranne ogolenie skóry, bowiem absolutnie nie możemy epilować skóry podrażnionej. Dokładne ogolenie daje gwarancję komfortowego oraz do pewnego stopnia bezbolesnego zabiegu.

Jak wykonywany jest zabieg epilacji laserowej?

Przed sekwencją zabiegów każda Klientka obowiązkowo musi skonsultować się z kosmetologiem. Chodzi głównie o wykluczenie przeciwwskazań. Wtedy dobierana jest głowica – o mniejszych rozmiarach czy większa zależnie od wybranej części ciała. Masywniejszą wykorzystuje się na rozległych obszarach, m in. brzuchu. Tę o mniejszych gabarytach epiluje się brodę, wąsik i pozostałe części twarzy. Zarówno jedna jak i druga jest przybliżana do wybranego rejonu na tzw. „zakładkę”. Z daleka prezentuje się opisana czynność w ten sposób, że ciekawa lampa z koralowym światłem jest przykładana bez przerwy do ciała. Po terapii kosmetolog smaruje balsamem kojącym cały obszar, na jakim zabieg był prowadzony.

Czym smarować skórę po zabiegu?

Natychmiast po zabiegu oraz przez parę kolejnych dni musimy obowiązkowo masować miejsca po epilacji kosmetykami, które w swoim składzie posiadają panthenol lub pozostałe substancje schładzające oraz uśmierzające ból. Przez prawie 7 dni wcale nie wolno korzystać z peelingów złuszczających, musimy unikać kosmetyków przesuszających skórę, słońca, basenu i sauny. Jeżeli zaobserwujemy małe strupki, nie wolno ich ściągać (ponieważ zostaną wtedy blizny).

Czy epilacja laserowa jest dobra do wszystkich partii ciała?

Laser dermatologiczny Palomar Vectus jest przeznaczony do epilacji wszystkich partii ludzkiego ciała. Mamy możliwość zatem pozbyć się na zawsze owłosienia z ud, bikini, pod pachami. To kapitalny zabieg dla Pań, które mają zbyteczne owłosienie w okolicy twarzy lub na brzuchu i przeszkadza im to, np. na plaży.

Kto nie powinien iść na zabieg?

Jest parę grup dolegliwości, jakie są ważnym przeciwwskazaniem do zrealizowania zabiegu depilacji laserowej. Można do nich zaliczyć między innymi niepilnowana cukrzyca, epilepsja, schorzenia nowotworowe, bielactwo czy aktywne infekcje skóry. Kosmetolog krótko mówiąc nie zrealizuje zabiegu, jeśli przyjmujemy preparaty z retinoidami bądź popijamy niektóre zioła. Zabieg musi obowiązkowo być przygotowany w zgodzie z zaleceniami dermatologa, ponieważ wówczas można z nim omówić wszystkie kłopoty pojawiające się bezpośrednio po nim.

Czy epilacji można poddać się w dowolnym dniu?

Ogólnie rzecz ujmując, terapii epilacji przy użyciu wiązki lasera można poddać się kiedy tylko mamy na to ochotę. Należy jednakże pamiętać, że po sesji w ogóle nie można w żadnym przypadku leżeć w słońcu na plaży, kursować na basen czy próbować balsamów na bazie alkoholu (skrajnie podrażnia skórę). Pierwszy zabieg wolno nam zrealizować w najchłodniejszych miesiącach, gdyż ostatni zabieg będzie miał miejsce na początku wiosny. Kompletna terapia trwa całkiem długo, bo następne zabiegi muszą być przygotowywane w optymalnych odstępach czasu. Zimny koniec roku zatem to idealny czas, żeby zacząć realizować pragnienie o idealnej skórze, zaś wiosna, żeby uwidocznić ciało oraz pochwalić się delikatną skórą.

Jeśli zamierzasz wiedzieć więcej wejdź w link obok – Depilacja

Komentarze są wyłączone.