Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń
Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało
Marzec 28, 2017
adwokat toruń kancelaria adwokacka kancelaria toruń
Sprawy rozwodowe, karne, finansowe – kiedy jest potrzebna pomoc adwokata?
Kwiecień 2, 2017
Depilacja depilacja za pomocą wosku depilacja w toruniu depilacja rabaty

Depilacja depilacja za pomocą wosku depilacja w toruniu depilacja rabaty

Co jest skuteczniejsze – depilacja laserowa czy depilacja gorącym woskiem? W jaki sposób wyglądały obie metody w walce?

Zabieg depilacji za pomocą plastrów z woskiem jest ogólnie znany, włoski powinniśmy zapuścić do długości od 0,5-1 mm, lecz to trwa najczęściej parę dni. Nieraz u niektórych Kobiet wcale nie trzeba aż tyle zwlekać, zaś włosy zaczynają wychodzić ponad skórę zaraz po jednej dobie. Metoda jest bardzo bezpieczna, choć przeciwwskazaniem może być między innymi posiadanie zbyt słabych naczynek krwionośnych, których nie wolno zaogniać gorącym woskiem. Potrafią tworzyć się wówczas zaczerwienione, okazałe plamy oraz w konsekwencji kolejne popękane naczynka. Kosmetolog kładzie ciepły wosk na dowolne partie ciała, zaś zaraz potem przykłada uprzednio przygotowane plastry albo podłużne fragmenty materiału. Ekspresowym pociągnięciem dłoni zrywa je wraz z włosami. Metoda może być dla delikatnych Klientek bardzo bolesna. Bolesność jest uzależniona najzwyczajniej w świecie od zakresu bólu, który jest odmienny u każdego spośród nas. Naskórek po sesji za pomocą plastrów z woskiem jest zaczerwieniona jedynie nieznacznie, ale rekomenduje się przez przynajmniej kilka dni nie korzystać z gorących kąpieli oraz peelingów w miejscach, gdzie przeprowadzono depilację.
Należałoby z całą pewnością zaprezentować zabieg depilacji laserem diodowym. Na potrzeby depilacji, a zasadniczo epilacji – wystarczy przygotować się jedną dobę wcześniej. Pamiętajmy, by odpowiednio zgolić nogi prostą jednorazową maszynką. Krótko mówiąc nie musimy „hodować” włosów przez dłuższy czas, a to jest sporym ułatwieniem w czasie depilacji. Sam zabieg dochodzi do skutku w czasie 20 minut, jednak zanim to nastąpi należy odpowiedzieć na pytania w ankiecie lub omówić ważne kwestie z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do epilacji przy użyciu lasera jest na przykład zażywanie antybiotyków z rodzaju Izotretinoina, która silnie podrażnia komórki skóry. Nie można też leżeć w pełnym słońcu na ponad 10 dni przed i po sesji. Niezmiernie ważne jest także to, by absolutnie nie nakładać peelingów tych obszarów ciała, które mają zostać poddane epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego na 7 dni przed oraz po zabiegu. Krótko mówiąc nie można także odkrywać ciała na promienie słoneczne w trakcie następnych sesji, zatem jesień i zima są perfekcyjnym czasem. Kobietom w ciąży sesje się też odradza. Kosmetolog za pomocą bladego ołówka oznacza na skórze wszystkie przebarwienia, piegi i znamiona, gdyż laser analizuje ciemniej zabarwione obszary skóry.
Dlatego zabieg depilacji laserowej jest wyjątkowo efektywny w przypadku kiedy chodzi o włoski grube oraz o głębokim zabarwieniu – najłatwiej mamy możliwość je usunąć. W salonach, w których wykonuje się zabiegi z medycyny estetycznej, sesje trwałego usuwania owłosienia przy użyciu wiązki lasera zawsze robią zawodowcy. Używają urządzenia LightSheerDuet, jakie zostało zaopatrzone w dwie głowice: tę o mniejszych gabarytach do rejonów ciała, do jakich ciężko dojść, przykładowo pachy, strefy intymne i o większym obszarze pracy, którą mamy szansę błyskawicznie zredukować owłosienie na całych nogach. Laser na parę sekund „wciąga” naszą skórę, niszczy poszczególne cebulki włosków oraz przenosi się na kolejny obszar skóry. Mając na uwadze wieloraką grubość meszku, zawartość melaniny bądź ilość owłosienia, krótko mówiąc nie możemy naprawdę przepowiedzieć, jaki uzyskamy efekt po jednej sesji. Przeciętnie likwidowanych jest około 30% włosów.

Która metoda jest skuteczniejsza?

Depilacja łydek za pomocą wosku:

Te Kobiety, które niespodziewanie stykają się z usuwaniem owłosienia gorącym woskiem, bezwzględnie muszą to wiedzieć! Na potrzeby wizyty należy bezwzględnie „wyhodować” włosy oraz to jest pewnie najbardziej uciążliwe. Poza tym te Klientki, które ani jeden raz nie były na przedstawionym zabiegu w gabinecie kosmetycznym, powinny się nastawić na to, że terapia w sumie nie należy do najlżejszych – to bolesna metoda. Wszystko jednakże jest uzależnione od szybkości wykonywania zabiegu oraz umiejętności kosmetologa. Wyśmienity kosmetolog wykonujący depilację woskiem zrobi to szybciutko oraz beż żadnych kłopotów, absolutnie nie narażając Klientki na dodatkowy ból. W pierwszej chwili przykłada równomiernie ogrzany wosk, a po kilku chwilach przykłada uprzednio przygotowane plastry oraz zdecydowanym ruchem wyrywa włosy. Ogólnie w czasie wizyty możemy poczuć jedynie zerwanie pierwszego plastra, gdyż to ono jest zwykle najprzykrzejsze.
Nogi są błyskawicznie jedwabiście gładkie – to z pewnością zabieg dla Klientek, jakie oczekują szybkiego efektu. Cała metoda trwa koło 20 minut, natomiast jedwabistość trwa przez niemal 14 dni. Włosy, które następnie rosną, są wyraźnie delikatniejsze i mają jaśniejsze zabarwienie. W dodatku nie ma jakichkolwiek skutków ubocznych.

Trwała depilacja laserowa łydek:

Przed sesją należy wypełnić szczegółową ankietę, jaką następnie analizuje się z kosmetologiem. Specjalista będzie odpowiadać na wszelakie pytania również podczas depilacji. Nie trzeba w ogóle obawiać się bólu, może jedynie ociupinę szczypać wsysana przez większą głowicę skóra. Zwłaszcza w delikatnych miejscach można mieć poczucie dyskomfortu, na przykład pod kolanami. W czasie sesji powinniśmy przygotować się na to, iż będzie unosił się nieznaczny zapach palonych cebulek włosowych. Zabieg jest ekspresowy i czasami komfortowy. Kosmetolog instruuje Klientki, iż wykluczona będzie tylko bardzo duża ilość cebulek. Jest to uzależnione od fazy wzrostu włoska – pozostałe muszą w takim przypadku urosnąć, by można było je wykluczyć laserem. Przez parę dni włoski będą się rozkruszać, między innymi gdy będziemy czyścić skórę po prysznicu. Następne włosy będą drobniejsze i będą też dużo wolniej wzrastały. Możemy będzie zauważyć rejony, gdzie będzie ich o wiele mniej. Skóra po wizycie będzie z pewnością podrażniona i w owym czasie wystarczy korzystać z pantenolu. Pojedynczy zabieg nie przyniesie dobrych rezultatów, wyłącznie pełen pakiet jest w stanie wyeliminować włosy zupełnie (oraz ani razu nie odrosną).
Upraszczając: jeśli zamierzamy zdecydować się tylko na jeden zabieg, możemy wybrać epilację rozgrzanym woskiem (ale po jakimś okresie włosy będą dojrzewały takie same). Jednak w przypadku kiedy ktoś planuje zredukować owłosienie ostatecznie, warto zainwestować w linię wizyt depilacji przy użyciu lasera. Jeśli planujesz wiedzieć więcej, kliknij w ten link – Depilacja

Komentarze są wyłączone.