Ciekawe wykończenie domu – drewniane balustrady

Nogi drewniane sklep Nóżki drewniane producent Balustrady drewniane
Nogi drewniane – ciekawa dekoracja twojego domu
Marzec 27, 2017
Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń
Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało
Marzec 28, 2017
Nogi drewniane sklep Nóżki drewniane producent Balustrady drewniane

Nogi drewniane sklep Nóżki drewniane producent Balustrady drewniane

W domach, w których umieszczone są schodki, muszą obowiązkowo być zainstalowane balustrady o dopuszczalnej wysokości. Jest to ten element mieszkania, jaki ma zagwarantować ochronę wszystkim lokatorom – zwłaszcza najmłodszym i osobom starszym. Aktualnie jest tyle stylów barierek, że autentycznie jest w czym wybierać. Możemy wymienić tu chociażby balustrady ażurowe i kompletne. Pierwsze między tralkami mają moduły uzupełniające transparentne, przykładowo wykonane ze szkła. Balustrady całkowite montuje się wewnątrz budynków publicznych i są przygotowane zazwyczaj z niezmiernie mocnego surowca, m in. marmuru. Można je bez wątpienia wybudować w mieszkaniu dwupoziomowym bądź domu jednorodzinnym, by uzupełnić design wnętrza interesującą konstrukcją.

Jak powinna wyglądać balustrada?

Nade wszystko warto jest zastanowić się rzeczywiście: czy stopnie razem z z balustradą będą częścią wyróżniającą się w domku, czy będą sprawowały wyłącznie funkcję praktyczną (oraz mają dopasować się do reszty wystroju)? Dobrze jest zadecydować, jakie produkty będą współgrać, w jaki sposób ma wyglądać cała forma oraz ile pieniędzy jesteśmy w stanie poświęcić na jej wybudowanie. Ogólnie rzecz ujmując chodzi o to, aby dostosować wszystkie części do rodzaju wnętrza oraz przykładowo pięknie zdobionych nóg drewnianych w antycznych meblach, drewnianych nakładek na podłokietniki albo ciosanych poręczy.

Bariera może być zamontowana tylko po jednej krawędzi schodów, jeśli po drugiej mieści się ściana. Czasem może być również wyjątkowym fragmentem w mieszkaniu – jeśli konstrukcje umieścimy po obydwu krawędziach. Jeśli jesteśmy na etapie akceptacji schematu budynku, jesteśmy zobowiązani uwzględnić też obniżenia z poręczami. Projektant, który deklaruje, że są nieprzydatne, bez wątpienia nie jest profesjonalistą. Zwłaszcza, jeśli twierdzi, że będziemy mieli dużo wolnej przestrzeni i takie ograniczenia nie są nieodzowne. Lepiej zainwestować w coś, co potrafi zabezpieczać przed upadkiem, a często utratą życia.

Jak powinno wyglądać mocowanie balustrady?

Mamy szansę to uczynić podczas stawiania schodków – w miejscach, gdzie mają być umieszczone tralki są przymocowywane specjalne pręty (zaraz potem są zabierane). Następną możliwością jest przygotowanie balustrady po wybudowaniu schodów. W owym przypadku musimy wywiercić łagodnie wloty i rozlokować konstrukcję. Ciekawym pomysłem jest instalowanie bariery po bokach stopni, przez co powierzchnia do chodzenia ogólnie rzecz ujmując nie zmniejsza się aż tak mocno. W niektórych domach mamy szansę ujrzeć poza tym inne rozwiązanie. Jeśli umieszczenie bariery jest niewykonalne ze względu na ilość przestrzeni, wówczas zakłada się stojące przeszkody. To one odgraniczają przestrzeń otwartą od schodów i gwarantują użytkownikom bezpieczeństwo.

Każda barierka bez względu na rodzaj musi podtrzymać dorosłego człowieka, który z rozmachu na nią wpada. Chodzi o to, żeby podtrzymała jego ciężar i nie była ponadplanowym czynnikiem prowadzącym do wypadku. Kolejną kwestią jest zagwarantowanie bezpieczeństwa małym dzieciom, które podczas gry będą chciały wbijać głowę pomiędzy pręty. Odstęp tralek nie powinien być dlatego mniejszy aniżeli 12 cm. W innym przypadku możemy przygotować się na zabieranie prętów i zamykanie balustrady czymkolwiek innym. Co więcej barierki muszą być odgrodzone od ściany na nie mniej niż 5 cm, a więc w takim oddaleniu, aby można było spokojnie złapać się barierki. Elementy całe ze szkła bezwzględnie muszą mieć podwyższone parametry. W przypadku potłuczenia malutkie kawałki nie mogą ranić.

Główne elementy balustrady

Tralki – to inaczej słupki, jakie są montowane w podłożu. Do nich dodaje się poręcz oraz wypełnienie. Bardzo duża liczba producentów akcesoriów meblowych może skonstruować tralki klasyczne, tralki skręcone lub tralki luksusowo rzeźbione. Muszą dobrze wkomponowywać się w otoczenie. Tralki drewniane są wykonywane z najwyższej odmiany drewna, przykładowo sosnowego. Oprócz pomieszczeń mamy szansę je instalować na balkonach. Najczęściej są najefektowniejszym fragmentem balustrady, jeśli wykona je fachowy rzemieślnik.

Poręcze – inaczej mówiąc pochwyty, a więc te elementy balustrady, za jakie po prostu chwytamy wchodząc po schodkach. Przebiegają wzdłuż schodów oraz dają mocne podparcie. Muszą być dopasowane do stylu balustrady, mówiąc w skrócie nie powinna ślizgać się po nich dłoń i powinny mieć dobrą szerokość.

Dopełnienie balustrady – więc część balustrady, jaka mieści się między tralkami. Zwykle stawia się tutaj moduły mające zapobiec wypadnięciu. Mogą być przygotowane ze ściśle przytwierdzonych tralek, ozdabianych kolumienek drewnianych, szkła w metalowych obramowaniach lub z metalu o dowolnym układzie.

Drewniana balustrada będzie zawsze pasować

Spora liczba odbiorców najczęściej wybiera balustrady z drewna, bo zdają egzamin w każdym domu niezależnie od wykończenia. Możemy dobrać tradycyjne, surowe drążki bądź kunsztownie zdobione. To samo odnosi się do poręczy. Drewno jest surowcem lekkim w obróbce, absolutnie nie wyziębia dłoni i mamy szansę je zaimpregnować (bądź pomalować na wybrany kolor). Dobrze jest zainstalować balustradę z takiego samego drewna, z jakiego są wykonane stopnie (gdyż w innym przypadku nie będzie prezentowało się to elegancko). Należałoby też pamiętać, iż drewniane elementy nadają pomieszczeniom wzniosłości, zatem są idealne wyłącznie do dużych pomieszczeń.

 

Komentarze są wyłączone.