Organizowanie imprezy – dobry DJ nie jest zły

prawnik Toruń obowiązek alimentacyjny kancelaria
Obowiązek alimentacyjny – wynajmij skutecznego adwokata
Kwiecień 4, 2017
odchudzanie w Toruniu wyszczuplanie ciała zabiegi odchudzające
Płaski brzuch, czyli jak się odchudzać
Kwiecień 5, 2017
Dj łódź profesjonalny dj dj na imprezę

Dj łódź profesjonalny dj dj na imprezę

Jak zorganizować wystrzałową imprezę?

Wszyscy wiemy z doświadczenia, iż wyśmienite imprezy to te, które krótko mówiąc nie są ustalone bardzo drobiazgowo – a mianowicie wiele rzeczy zwyczajnie ma miejsce pod wpływem chwili. Częstokroć jest tak, że im bardziej jesteśmy sceptycznie nastawieni i nie chcemy iść do znajomych, wówczas impreza jest jeszcze bardziej interesująca. Zaś jeżeli rozpoczynamy pierwsze przygotowania tydzień wcześniej (dziewczyny kupują często fajne ubrania z tej okazji oraz dopasowują makijaż), to potańcówka okazuje się bardzo nudna i pragniemy błyskawicznie z niej wyjść. Osoba, która jest organizatorem w zasadzie nie potrafi całkiem przewidzieć wszystkich sytuacji, może wyłącznie zaoferować pewne ramy, m in. że o północy w trakcie Sylwestra goście będą popijać szampana na zewnątrz oraz oglądać piękne fajerwerki. Jego pierwszoplanowym przeznaczeniem jest zawsze to, aby niczego gościom nie zabrakło. Wspaniałym zamysłem jest przygotowanie dobrej oprawy muzycznej, przykładowo na dyskotece będzie występował świetny DJ.

Wysłać sms czy wydrukować zaproszenia?

Rozplanowanie imprezy nie bazuje wyłącznie na zachęceniu przyszłych uczestników sms-em oraz postawieniu napojów z alkoholem na ławie. Właśnie – w przypadku kiedy mamy na uwadze zawiadomienia. Przesyłanie prowizorycznych sms-ów w formie: „w niedzielę potańcówka, jesteś zaproszony”, „w weekend u mnie, impreza do białego rana” lub „zajrzyj, imieniny u mnie”, jest trochę proste. Znakomitym zamysłem jest wówczas zaprojektowanie zaproszeń oraz własnoręczne ich wypełnienie, czy wysłanie wiadomości, ale o trochę awangardowym charakterze, m in:

„W związku z niezliczonymi błaganiami ludu, władca wszelakich dóbr król Michaił I, jako że jest królem dobrym, przywołuje na atrakcyjną biesiadę pod „Chudym Smalcem”, jeżeli tylko w sobotę Słońce zamaskuje się za widnokręgiem. Bezwzględnie należy posiadać cienkie okrycie i obfitą dawkę dobrego nastroju. Na zabawie konstruowaniem melodii zajmie się wspaniały DJ, natomiast wieczerza zakończy się w takiej sytuacji, kiedy wszyscy goście zapadną w błogi sen lub powrócą do swych zamków.”

Wyszło bardziej zachęcająco, prawda? Bez wątpienia dużo więcej przyjaciół trafi na imprezę po przyjęciu takiej informacji. Powinniśmy wspomnieć, ażeby krótko mówiąc nie była zbyt efekciarska – musi koniecznie zawierać odpowiednią dozę powagi oraz dowcipu. Jakich błędów unikać? Przykładowy sms czy zawiadomienie w formie kartki w ogóle nie może nikogo dotknąć. Darujmy sobie ujmowanie kogoś niezbyt przyjazną ksywą (chociażby jeśli na wybraną osobę w taki sposób mówią inni), spisywanie czyichś cech temperamentu (w szczególności ujemnych) oraz pozostałych identycznych rzeczy.

Jeśli drukujemy zaproszenia dla gości, to nie muszą one mieć formy estetycznej kartki zapełnionej tekstem. W ogóle nie muszą to być również karteczki zdobyte w supermarkecie z artykułami papierniczymi bądź w sieci. Dobrym pomysłem jest spontaniczne stworzenie graficzne zawiadomień, np. w formie magicznej księgi rodem z XIV wieku. Wszystko jest uzależnione niewątpliwie od stylu zabawy, przykładowo czy przybyli goście będą się przebierać.

Jak przygotować fajny jadłospis?

I tu daje o sobie znać centralny, oraz jednocześnie zapewne najważniejszy problem: czy którykolwiek z przybyłych gości ma reakcję alergiczną lub nietolerancję na jakieś potrawy? Jakie są tendencje kucharskie gości? Czy chcą przebywać na działce przy grillu czy jeść wymyślne posiłki restauracyjne? Na ciekawej imprezie alkohol absolutnie nie „zakryje” wyśmienitego jedzenia, innymi słowy, iż wszelkie potrawy muszą obowiązkowo posiadać podstawowe miejsce, zaś nie białe wino bądź gorzałka. Każdy doskonale wie, iż nie można pić na tzw. „pusty żołądek”. Póki przybyli goście rozpoczną popijać świetnej klasy trunki wyskokowe, muszą nieco przełknąć. Menu musi koniecznie być przystosowane do ich gustów, m in. jeśli koleżanka z tego samego roku jest uczulona na marchewkę, to cudownie by było, jeżeliby na ławie znalazły się posiłki wolne od owego warzywa. Skoro znajomy z akademika ma problem z nietolerancją owsa i innych zbóż i produktów mlecznych, wówczas warto przygotować ze 2-3 potrawy tylko dla niego. Inaczej bowiem będzie przebywał przy zachęcających daniach i zupełnie nic nie jadł, bądź dostarczy własne jedzenie, natomiast na taką sytuację w ogóle nie powinien pozwalać żaden realizator imprezy (jeżeli przejmuje się tym, by wszyscy przybyli goście dobrze się bawili). Koszty imprezy można oczywiście podzielić na wszystkich gości – wspólnie z wydatkami na wynajęcie DJ-a. Każdy z nich przyniesie zwyczajnie ze sobą trunek oraz uzgodnione potrawy. Trzeba jednak sprawdzać, by mówiąc w skrócie nie pojawiło się kilkanaście butelek z piwem i jedno czerwone wino (lub na odwrót). A to co każdy uczestnik zapewnia na imprezie należy zdecydować na wstępie.

Jeżeli chcesz wynająć na swoją dyskotekę kogoś, kto będzie troszczył się o muzykę, to wejdź w odnośnik obok   a odnajdziesz pod nim fachowe informacje.

Komentarze są wyłączone.