Najlepsza lampa wybielająca zęby

Biuro rachunkowe i Elektroniczna księgowość
21 września, 2020
Termos turystyczny – jaki najlepszy oraz jak go znaleźć?
21 września, 2020

Jaką metodą wybielać zęby, aby otrzymać najlepszy rezultat?

Wybielanie zębów, przede wszystkim profesjonalnymi technikami od stomatologa jest oceniane jako najtrwalszy wśród skutecznych zabiegów estetycznych w stomatologii. W zależności od metody, da się bez trudu odzyskać biel zębów nawet o parę tonów. Z reguły wybielanie zębów ma za zadanie usuwanie przebarwień, wynikających z na przykład barwiącej diety.

Pośród kupowanych przez pacjentów napojów i pokarmów istnieje wiele produktów, jakie wpływają na kolor zębów. Do przede wszystkim wskazywanych należą kawa, soki czy niektóre kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak aby możliwe było usuwanie rezultatów zjadania barwiących pokarmów, ponieważ białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Bywa jednak tak, że nawet wyleczone zęby mają żółtawy kolor. Odpowiedzią na ten problem są wybielające zęby zabiegi. Obok codzienniej pielęgnacji specjalnymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą podjąć profesjonalne wybielające zabiegi w gabinecie stomatologicznym, na przykład naświetlania specjalnymi lampami.

Wybielanie lampą Beyond

Najbardziej profesjonalne przywracanie bieli zębów działa na zasadzie naświetlania ich skonstruowanymi do tego nowoczesnymi lampami. Ta metoda wybielania przynosi świetne wyniki już po jednym razie.

Pośród najbardziej znanych lamp wybielających w stomatologii jest lampa Beyond, nowoczesna technologia, która oferuje zadowalające oraz trwałe rezultaty nawet po pojedynczym zabiegu wybielania zębów. Oprócz tego taki rodzaj zabiegu eliminuje do 99% bakterii gromadzących się w jamie ustnej i zmniejsza zapalne stany przyzębia, a także wspiera utwardzanie kompozytów i wypełnień stomatologicznych. Tak więc wybielanie zębów, choć najbardziej pożądane, nie jest wyłącznym pozytywnym skutkiem zabiegu.

Lampa Beyond jest funkcjonalnym narzędziem, obracającym się o 360°, co oznacza, że może być dopasowywana do wielu pozycji pacjenta, co polepsza dokładność pracy i wygodę. Oprócz tego także moc naświetlania może być dopasowana do potrzeb pacjenta, według zaleceń dentysty. Natężenie światła może być łagodne, standardowe lub intensywne z uwagi na to, jak rozległe są przebarwienia.

Więcej metod wybielania

Każdy marzy o cudownym oraz białym uzębieniu. Z uwagi na to ogólnie znane są ciekawe sposoby wybielania, na jakie pacjenci mogą wypróbować. Jednym z najczęściej stosowanych są rzecz jasna różne wybielające pasty do zębów. Całkiem dobrze eliminują przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby, ale nie uszkadzają szkliwa. Równie powszechne są lakiery, paski oraz wybielające żele do samodzielnego nakładania. Są one dostępne na przykład w sklepach lub w aptece, jednak z reguły to niezbyt dokładny sposób wybielania zębów. Zwłaszcza w obszarze między nimi.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że dobrym sposobem przywracania bieli zębów jest fachowe oczyszczenie ich klinice stomatologicznej na przykład przez zabieg piaskowania. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia zapewnia przywrócenie bieli zębów. Następnym sposobem wykonywanym gabinecie dentystycznym są też specjalne nakładki. W porównaniu do tych sprzedawanych w aptece są na wymiar dostosowywane do pacjenta na bazie wycisku jego zębów. Pacjent samodzielnie zakłada nakładki po wizycie u stomatologa oraz korzysta z nich według ustaleń dentysty.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Jak sprawić, aby wybielanie było efektywne oraz bardzo bezpieczne? Bazą bezpieczeństwa wybielania jest kontakt ze stomatologiem. Jak obecnie wiemy wszelkie domowe metody, choć teoretycznie działają, w rzeczywistości uszkadzają szkliwo oraz łatwo drażnią dziąsła. Dentysta na podstawie swojej wiedzy oceni, jaka metoda spośród polecanych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla pacjenta. Ponadto oceni zdrowie jamy ustnej oraz dowie się, czy przed wybielaniem potrzebne będzie najpierw leczenie.

Niezależnie od sposoby wybielania , trzeba pamiętać o tym, aby kupowane były one ze sprawdzonych źródeł. Popularne żele czy nakładki wybielające bezpieczniej nabyć w wypróbowanych punktach lub z polecenia stomatologa. Niezwykłe promocje nie zapewniają bezpiecznego efektu wybielenia zębów. Z tego względu warto udać się na profesjonalne wybielanie w gabinecie dentystycznym. Dzięki temu mamy gwarancję, że stomatolog używa certyfikowane produkty, a na bazie swojego doświadczenia przeprowadza bezpieczny zabieg.

Ile trzeba czekać aż widoczne będą skutki wybielania ?

Warto mieć na uwadze, że wybielanie nie działa momentalnie. Na przykład wybielanie metodą nakładkową zabiera parę tygodni. Wybielanie lampą da prędki efekt, jednak trzeba liczyć się z tym, że zęby przez kolejne dni mogą być nadwrażliwe. Zazwyczaj zaraz po zabiegu wybielania trzeba też przenieść się na tzw. białą dietę, aby nie zepsuć uzyskanego efektu. Jeżeli zastosujemy się zaleceń stomatologa, efekt wybielania będzie trwały.

Skuteczność wybielania zębów

W jakich przypadkach wybielanie zębów nie działa? Usunięcie przebarwień wynikających z diety pozwoli odkryć naturalny kolor zębów, a te nie zawsze są idealnie białe. Zdarza się, że naturalnie zęby są kremowe, lekko żółte, a czasem nawet sine. Zdarza się tak, że zęby na stałe zmieniają kolor na przykład na skutek przyjmowanych leków albo w przypadku zębów martwych. W takiej sytuacji nie osiągniemy całkowitej bieli preparatami wybielającymi zęby z apteki, ani fachowym wybielaniem w gabinecie dentystycznym.

Co robić, gdy wybielanie zębów jest nieskuteczny? Wtedy decydujemy się inne estetyczne zabiegi znane u stomatologa. Dobrym rozwiązaniem będzie założenie licówek stomatologicznych. Te cienkie nakładki, jakie trwale aplikujemy na zęby, mają dużo zalet. Poza tym, że możemy dopasować ich kolor według chęci pacjentów, przy użyciu licówek stomatolog może dokonać też niewielkiej korekty kształtu zębów (np. maskowanie diastemy). Ze względu na to należy przed wybielaniem skontaktować się ze stomatologiem, aby ocenił, jaka metoda będzie dla nas najwłaściwsza.

Wybielanie zębów

Komentarze są wyłączone.