Biuro rachunkowe i Elektroniczna księgowość

Optymalizacja witryn internetowych
17 września, 2020
Najlepsza lampa wybielająca zęby
21 września, 2020

Czy warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym?

Plusów podjęcia współpracy z biurem rachunkowym można wyliczyć sporo. Podejmując współpracę z biurem rachunkowym poza tym, że zdobywa się kontakt z wykształconym profesjonalistą, to również wysokiej jakości obsługę. Choć w głównej mierze biuro trudni się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, należy dodać, że ma więcej zadań, których się podejmuje. Dla przykładu dokonuje wyceny pasywów i aktywów, sporządza zestawienia sald i obrotów czy segreguje i kataloguje dokumentację firmy. Podjęcie współpracy z biurem rachunkowym sprawia, że biuro zabiera część zadań przedsiębiorcy, ułatwiając skupienie się na samej działalności. Dzięki temu zyskuje się nadzór nad zgodnością dokumentów i rozliczeń z kontrahentami. Poza tym biuro rachunkowe prowadzi ewidencję wydarzeń gospodarczych, przygotowuje finansowe sprawozdania, a nawet składa deklaracje ZUS i podatkowe. Owocna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności i znajomość przepisów

Prawo podatkowe często się zmienia, dlatego nic dziwnego, że biura rachunkowe zapewniają bezustanną aktualizację swojej wiedzy. Wnikliwa analiza i szybkie dopasowanie do wdrażanych zmian, gwarantuje, że wszelkie dokumenty i rozliczenia będą posiadały poprawną strukturę, niezbędne dane i zachowają ustalony porządek. Na bazie lat pracy biuro rachunkowe oferuje najlepszy system pracy. Pracownicy wiedzą, jak współpracować z klientem, by odbierać dokumenty na czas i jak ich wspierać w biznesie. Co więcej klienci biura rachunkowego zazwyczaj mają dostęp do informacji, a także stałą pomoc w przyswojeniu zmiennych przepisów. Księgowa we wszystkich sprawiać działa w interesie przedsiębiorcy, dlatego z pewnością powiadamia o nowych obowiązkach i możliwościach, które usprawnią prowadzenie biznesu.

Zgodność i łatwy dostęp do dokumentów księgowych

Wszystkie operacje finansowe przedsiębiorstwa ewidencjonowane są przez dokumenty księgowe. Na ich podstawie można dokonać poprawnych rozliczeń, z tego powodu są najistotniejszym elementem pracy . Wśród nich wyróżniamy takie dokumenty księgowe jak dokumenty zewnętrzne wystawiane przez lub dla kontrahentów, dowody wewnętrzne odnoszące się do działań wewnątrz firmy (np. listy płac), dokumenty zbiorcze albo dowody korygujące nanoszące poprawki na błędne dokumenty. Biuro rachunkowe dba, by dokumenty przychodziły w komplecie i miały właściwą strukturę i wszelkie niezbędne dane. Ważne, by klient wysyłał wszelkie dowody na bieżąco, by księgowa mogła rozliczyć je w wyznaczonym czasie.

Technika przekazywania dokumentów księgowych do biura rachunkowego przeważnie zależy od jego działania. W części miejsc wymagane jest udostępnianie dokumentów księgowych w oryginale. W innych miejscach wystarczy poprawnie opisana kopia. Niekiedy dokumenty trzeba dostarczać prosto do biura , w innych wystarcza przesłanie skanu. Warto dodać, że każde biuro rachunkowe zapewnia ochronę dokumentów przed uszkodzeniem, niedozwolonym rozpowszechnianiem albo nanoszeniem zmian. Klient ma stały dostęp do swoich dokumentów, szczególnie jeżeli biuro rachunkowe używa najnowszych rozwiązań.

e-księgowość

Obecnie biura rachunkowe co raz częściej korzystają ze specjalnych programów e-księgowych. Ich bazową korzyścią jest elektroniczny dostęp do dokumentów i danych ze wszystkich urządzeń. Nowoczesna elektroniczna księgowość umożliwia uzupełnianie wszelkich dokumentów księgowych, których elektroniczne zapisy przechowywane są na absolutnie zabezpieczonych serwerach. Obok tego takie programy wspierają tworzenie zestawień i rozliczeń, a także usprawniają kontakt pomiędzy księgową, a przedsiębiorca. Co ważne programy elektronicznej księgowości są intuicyjne i łatwe w obsłudze. Osoby wdrażające często proponują szkolenia, a także całkowite wsparcie i konsultacje techniczne. Tego typu programy są bezustannie aktualizowane, by były zgodne z najnowszymi przepisami i zapewniały absolutne bezpieczeństwo informacji.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak księgowość elektroniczna, a także możliwościom w zakresie przesyłania dokumentów, współpraca z biurem jest całkiem komfortowa. Poza tym wiele biur rachunkowych proponuje szeroką ofertę. Oprócz fundamentalnej obsługi księgowej w kwestiach prowadzenia ksiąg rachunkowych czy wyliczeń dla pracowników m.in. pomagają w zakładaniu działalności gospodarczej, dostarczają deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują klientów czy np. zapewniają konsultacje przez telefon. Istotnym elementem współpracy jest też to, że każde biuro rachunkowe musi posiadać ubezpieczenie OC. W przypadku błędów ze strony biura, konsekwencje finansowe zostaną opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie żadnych kosztów. Tak samo ważnym atutem jest również zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe gwarantuje pomoc i wiedzę, dlatego sam klient nie musi nadążać za aktualnościami w przepisach albo  dokształcać się w tym zakresie. Współpraca umożliwia skupienie się na prowadzeniu firmy.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.