Korony na implantach – Toruń

Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Instalacje nawadniania ogrodów
Sierpień 26, 2020
Implanty zębów – Toruń
Sierpień 26, 2020

Proteza w jeden dzień w gabinecie stomatologicznym

Przyzwyczailiśmy się do tego, że leczenie w klinice dentystycznej z reguły rozkłada się na sporo wizyt. Przede wszystkim w trakcie leczenia z zakresu implantologii, ortodoncji albo chirurgii stomatologicznej. W tych czasach sposoby leczenia umożliwiają dentystom na redukowanie czasu, jaki pacjent przeznacza na leczenie w gabinecie dentystycznym. Dzięki współczesnym sposobom implantologicznym kliniki stomatologiczne oferują możliwość wszczepienia implantów w jeden dzień. Nowy uśmiech podczas jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak jednowizytowa odbudowa zębów jest możliwa już właściwie od ręki.

Proteza w jeden dzień? Szybka alternatywa dla pozostałych protez

Czym jest implant w jeden dzień i dlaczego różni się od pozostałych wszczepów implantologicznych? Różnica pomiędzy bardziej znanym zabiegiem aplikacji implantów zębów w klinice dentystycznej, a natychmiastowym wszczepieniem implantów w jeden dzień, opiera się na technice wstawiania implantów. Tradycyjnie wszczepiane są tzw. dwufazowe implanty. Ten typ leczenia stomatologicznego wyróżnia się tym, że w pierwszej kolejności aplikowany jest implant, a następnie w drugim etapie dentysta mocuje nadbudowę protetyczną. Te dwa etapy izoluje kilkumiesięczny proces osseointegracji, czyli proces, gdzie implant zrasta się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero gdy implant dentystyczny oraz kość zespoją się na stałe, nadbudowa protetyczna może zostać umieszczona przez stomatologa.

W momencie wszczepiania zębów w jeden dzień, wykorzystywane są jednofazowe implanty, gdzie pełna procedura aplikacji implantów i oparcia na nich uzupełnienia odbywa się w ciągu jednej wizyty. Warto jednak zauważyć, że proces osadzenia implantów w jeden dzień muszą wyprzedzać całkowite badania diagnostyczne u dentysty, by cały proces leczenia dentystycznego był prezcyzyjny oraz bezpieczny. Na podstawie diagnoz dentysta organizuje kompleksowy plan leczenia dentystycznego i szablony, które są konieczne do przygotowania wzoru nadbudowy protetycznej. Natomiast sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów przebiegnie w ciąg jednej wizyty. Warunekiem osiągnięcia nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie kości oraz jamy ustnej pacjenta. Bez tego najpierw potrzebne będzie leczenie u dentysty, aby później nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Na czym polega leczenie implantami w jeden dzień

Pierwszą fazą leczenia implantami w jeden dzień jest dogłębna konsultacja z dentystą. W tej fazie doprecyzowywane są wszystkie elementy zanim stomatolog wykona zabieg właściwy. Dentysta określa stan jamy ustnej i kości pacjenta oraz indywidualne warunki. Jego rolą jest także pobranie odpowiednich wycisków, na bazie których dentysta protetyk przygotuje indywidualną nadbudowę protetyczną. Ponadto pacjent ma parę możliwości. W zależności od ilości braków zębowych, może poprosić o różne uzupełnienia protetyczne. Przy pojedynczych brakach dobrym pomysłem będzie korona protetyczna lub most protetyczny. W sytuacji bezzębia przeważnie sugerowana przez stomatologów jest technika osadzenia protezy całkowitej na czterech lub na sześciu implantach w systemach All on 4 albo All on 6. Na tym etapie dentysta ocenia także koszt implantów i całego leczenia.

Drugą fazą zębów w jeden dzień jest zabieg właściwy, przeprowadzony w klinice dentystycznej. Na tym etapie dentysta wszczepia 4 lub 6 implantów stomatologicznych, po czym od razu tymczasową protezę. Dlaczego mowa tutaj o protezie tymczasowej? Bez względu na metodę – implantów jedno- czy dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi złączyć się z kością, a na to potrzeba czasu. Tymczasowa odbudowa protetyczna zapewnia pacjentowi pełen komfort i właśnie zaaplikowanie takiej tymczasowej protezy stomatologicznej umożliwia zdobycie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi od stomatologa z stabilnym i uzupełnionym uzębieniem w jeden dzień, którego może używać tak, jak z naturalnych zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty i umożliwia im bezproblemowy proces zespojenia z kością, a ponadto wygląda naturalnie.

Końcowy etap leczenia dentystycznego implantami w jeden dzień odbywa się po wygojeniu implantów, gdy tymczasową protezę zamienia się na protezę właściwą. Zazwyczaj na zabieg należy spotkać się z dentystą po kilku miesiącach. Z całą pewnością ten etap również będzie włączony w trakcie tworzenia planu leczenia stomatologicznego. Sama ostateczna odbudowa protetyczna sporządzana jest wysokiej jakości materiałów i dopasowana do każdego pacjenta, co sprawia, że posłuży pacjentowi dożywotnio. Jedynym wymaganiem, jest zachowywanie odpowiedniej higieny i ciągłe konsultacje stomatologiczne. Wszelkie zalecenia dentysta oczywiście przedstawia pacjentowi w czasie kolejnych wizyt. To ważne, aby wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – System All on 4 lub All on 6

Jednofazowe zakładanie implantów najczęściej przeprowadzane jest w 1 z 2 systemów wykorzystywanych przed stomatologów implantologów. Zazwyczaj stosuje się je u osób dotkniętych bezzębiem. Każda z tych technik jest sposobem przywrócenia wspaniałego uśmiechu w jeden dzień. Różnica polega na ilości implantów, na jakich będzie umieszczona proteza. Zgodnie z życzeniem i możliwościami protezę można osadzić na czterech lub na sześciu implantach. Niezależnie od tego, czy pacjent wybierze metodę All on 4 czy metodę All on 6, każda z nich zapewnia dobrą stabilizację uzupełnienia protetycznego, a przecież o to chodzi w tym najbardziej. All on 4 oraz All on 6 gwarantują stabilne wsparcie dla protezy, która dzięki temu nie rusza się, nie wysuwa i nie wypada w czasie jedzenia czy mówienia. Takie systemy implantów w jeden dzień, dentyści zalecają przede wszystkim tym, którzy utracili cały łuk zębów. Dzięki zastosowaniu tylko 4 lub 6 implantów, cena dentystycznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie ograniczone, a pacjent może cieszyć się swoim nowym uśmiechem w jeden dzień

Implanty Trouń

Komentarze są wyłączone.