Implanty zębów – Toruń

Korony na implantach – Toruń
Sierpień 26, 2020
Implanty stomatologiczne – Toruń
Sierpień 26, 2020

Proteza w jeden dzień

Przywykliśmy do tego, że leczenie zębów w klinice stomatologicznej często rozkłada się na wiele wizyt. Zwłaszcza przy okazji leczenia z zakresu ortodoncji czy chirurgii stomatologicznej. W tych czasach sposoby pozwalają dentystom na skrócenie czasu, jaki pacjent przeznacza na leczenie w gabinecie dentystycznym. Dzięki obecnym metodom implantologicznym gabinety stomatologów udostępniają możliwość wszczepienia implantów w jeden dzień. Pełny uśmiech w trakcie jednej wizyty? Wydaje się niemożliwe, a jednak szybka naprawa zębów jest dostępna już niemal od razu.

Implanty w jeden dzień? Wygodna alternatywa dla innych uzupełnień protetycznych

Co to jest implant w jeden dzień i dlaczego różni się od innych wszczepów implantologicznych? Różnica pomiędzy typowym zabiegiem wszczepienia implantów zębów w klinice stomatologicznej, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, polega na metodzie wstawiania implantów. Z reguły wszczepiane są tzw. dwufazowe implanty. Ten model leczenia stomatologicznego cechuje się tym, że w pierwszej kolejności umieszczany jest implant, a w drugim etapie stomatolog zakłada protezę. Te dwa etapy oddziela od siebie kilkumiesięczny proces osseointegracji, to jest proces, kiedy implant zrasta się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero gdy implant stomatologiczny oraz kość zespoją się na stałe, proteza może być przyłączona przez stomatologa.

W przypadku odbudowy implantów w jeden dzień, używane są implanty jednofazowe, gdzie cały proces aplikacji implantów i oparcia na nich protezy odbywa się w ciągu jednej wizyty. Należy też dodać, że proces osadzenia implantów w jeden dzień bezwzględnie muszą poprzedzić konkretne badania diagnostyczne u stomatologa, żeby pełen proces leczenia stomatologicznego był prezcyzyjny oraz bezpieczny. Na podstawie diagnoz stomatolog tworzy kompleksowy plan leczenia stomatologicznego oraz szablony, jakie posłużą jako baza do przygotowania indywidualnego wzoru protezy. Natomiast sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów przebiegnie w czasie jednej wizyty. Warunekiem osiągnięcia nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie jamy ustnej oraz kości pacjenta. W przeciwnym razie na starcie konieczne okaże się leczenie u dentysty, żeby później nie narażać na ewentualne powikłania miejsca wszczepu.

Jak wygląda leczenie implantami w jeden dzień

Pierwszym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest dogłębna konsultacja z dentystą. Na tym etapie wykonywane są wszelkie elementy zanim stomatolog wykona właściwy zabieg. Dentysta sprawdza stan zębów, jamy ustnej i kości pacjenta oraz indywidualne uwarunkowania. Jego zadaniem jest również pobranie odpowiednich wycisków, na bazie których stomatolog protetyk stworzy odpowiednią odbudowę protetyczną. Co więcej pacjent ma kilka możliwości. Patrząc na ilość luk zębowych, może poprosić o różne uzupełnienia protetyczne. Przy mniejszych brakach wystarczy most protetyczny lub korona protetyczna. W przypadku całkowitego bezzębia z reguły wskazywana przez stomatologów jest metoda oparcia protezy całkowitej na czterech lub na sześciu implantach w systemach All on 4 lub All on 6. Na tym etapie stomatolog ocenia również koszt pełen koszt leczenia oraz samych implantów.

Drugim etapem implantów w jeden dzień jest właściwy zabieg, wykonywany w klinice dentystycznej. W tej fazie stomatolog aplikuje 4 lub 6 implantów stomatologicznych, a zaraz za tym bezpośrednio tymczasową protezę. Dlaczego wspominamy o uzupełnieniu tymczasowym? Niezależnie od techniki – implantów jednofazowych lub dwufazowych – śruba, czyli podstawa implantu, musi zrosnąć się z kością, a na to trzeba poświęcić trochę czasu. Tymczasowa odbudowa protetyczna zapewnia pacjentowi pełen komfort i właśnie zaaplikowanie takiej tymczasowej protezy stomatologicznej umożliwia odzyskanie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi od stomatologa z twardym i uzupełnionym uzębieniem w jeden dzień, jakiego może używać zupełnie tak, jak z naturalnych zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty i umożliwia im bezpieczny proces integracji z kością, a na dodatek wygląda całkiem naturalnie.

Finalna faza leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień przeprowadzana jest po zespojenia z kością implantów, kiedy tymczasową protezę zastępuje właściwe uzupełnienie protetyczne. Zwykle na taki zabieg trzeba umówić się ze stomatologiem po paru miesiącach. Z całą pewnością ten krok też będzie wliczony w trakcie tworzenia planu leczenia stomatologicznego. Sama ostateczna proteza sporządzana jest z najwyższej klasy materiałów oraz dopasowana indywidualnie, co sprawia, że posłuży pacjentowi do końca życia. Jedynym wymaganiem, jest zachowywanie właściwej higieny oraz regularne konsultacje stomatologiczne. Wszystkie zalecenia stomatolog rzecz jasna przedstawia pacjentowi w ciągu wizyt. To ważne, żeby wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – All on 4 albo system All on 6

Jednofazowe aplikowanie implantów z reguły odbywa się w jednym z dwóch systemów stosowanych przed stomatologów implantologów. Z reguły stosuje się je u osób dotkniętych pełnym bezzębiem. Obie te techniki są sposobem uzyskania pięknego uśmiechu w jeden dzień. Różnica polega na ilości implantów, na jakich będzie osadzona proteza. Według uznania protezę można osadzić na 4 lub 6 implantach. Nieważne, czy pacjent wybierze metodę All on 4 czy metodę All on 6, każda z nich zapewnia stabilizację uzupełnienia protetycznego, a przecież na tym zależy nam najbardziej. All on 4 oraz All on 6 dają stabilne wsparcie dla protezy, która z uwagi na to nie rusza się, nie wysuwa ani nie wypada w trakcie jedzenia czy mówienia. Te systemy implantów w jeden dzień, dentyści polecają w głównej mierze osobom, które utraciły cały łuk zębowy. Dzięki zaaplikowaniu zaledwie czterech albo sześciu implantów, cena stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są zdecydowanie zmniejszone, a pacjent cieszy się swoim nowym pięknym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

Komentarze są wyłączone.