Klinika stomatologiczna

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserowa
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Kurs na pojazdy uprzywilejowane
31 sierpnia, 2020

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy dentystów i na rozkwitu technik i technologii wykorzystywanych w leczeniu zębów. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest niemal od razu podczas jednej lub kilku wizyt w klinice dentystycznej. Współcześnie pacjenci mogą skorzystać z wielu metod, które usuwają przebarwienia i korygują wygląd zębów, a nawet wypełniają ewentualne braki. Za sprawą tego każdy pacjent, jaki pojawi się u stomatologa, opuszcza gabinet w pełni uśmiechnięty nawet w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Duża część pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu stomatologicznym. Nie tak dawno na efekt musieli czekać aż do zakończenia leczenia i całkowitego zarośnięcia się tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Współcześnie istnieje możliwość sprawdzenia rezultatu pracy dentysty nim podejmie się leczenia. Metodą tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Na czym to polega? DSD to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta dzięki specjalnemu programowi nanosi wszystkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów i oddziaływanie zmian na całościowy wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Ponadto DSD można zastosować mając już gotowy plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent zobaczy etapy zmian albo użyć programu w roli przygotowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może wyjaśnić stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, a z kolei dentysta wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do uzyskania wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się uzupełniać braki zębów nie tylko z uwagi na estetykę, ale i zdrowie zębów, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu wybiera zastosowanie implantu zębowego. Niestety do tej pory, choć implanty są najtrwalszym i zdaniem dentystów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, pełen zabieg ciągnął się przez parę miesięcy, ponieważ aplikacja implantów stomatologicznych wiąże się sporym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na praktyczne skrócenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym przypadku implant będzie musiał zespoić się z kością, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, za pomocą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy opracowali do tego nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą można założyć od razu na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwa zyski. Pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego łączenie z kością. Gdy już implant dentystyczny w pełni połączy się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, gdzie dentysta wymienia uzupełnienie tymczasowe na stałą protezę.

Profesjonale wybielanie zębów lampą w gabinecie stomatologicznym

Wybielanie zębów lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi technikami wybielania zębów, wykorzystanie przeznaczone do tego lampy zapewnia znacznie widoczniejsze rezultaty przy tylko pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa z zębów wszystkie przebarwienia utworzone w wyniku diety, ponieważ nawet całkowicie wyleczone zęby mogą mieć, nieprzyjemny żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, która eliminuje przebarwienia, a do tego pozbywa się do 96% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania w gabinecie stomatologicznym jest całkiem wygodny i nie pożera dużo czasu. Bardzo ważnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto wiedzieć, że dentysta może bez trudu regulować moc lampy i w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można polepszyć też za pomocą protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony służą wymianie zębów np. po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do osadzenia jej na implancie. Zakłada się je głównie z uwagi na to, że bardzo dobrze imitują prawdziwe zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to cienkie nakładki, które aplikuje się bezpośrednio na zęby. Pod licówkami można ukryć trudne do wybielenia przebarwienia, np. przy zebach martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się też jako sposób korekty niewielkich wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub nadłamany fragment zęba.

Klinika stomatologiczna

Komentarze są wyłączone.