Kurs na pojazdy uprzywilejowane

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Klinika stomatologiczna
30 sierpnia, 2020
Materac do łóżka twardy czy miękki jaki kupić
Kupujemy wygodny materac do łóżka
31 sierpnia, 2020

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

Aby zostać kierowcą pojazdów uprzywilejowanych potrzeba konkretnych uprawnień. Według przepisów prawa konieczne jest podstawowe prawo jazdy właściwej kategorii, zezwolenie Starosty, a także zaświadczenie odbycia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Dodatkowo niezbędne są pozytywne wyniki badań lekarskich oraz psychologicznych, które potwierdzą możliwość kierowania pojazdami. Kompleksowe szkolenie zapewnia zdobycie wszelkich potrzebnych dokumentów. Dla kierowców, którzy posiadają już uprawnienia wcześniej dostępne są szkolenia uzupełniające, które rozwinąć posiadane umiejętności. Żeby podjąć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, specjalne przygotowanie nie są potrzebne. Jedynym wymogiem obok posiadania tradycyjnego prawa jady właściwej kategorii jest ukończenie 21 lat. Same badania lekarskie można przejść po szkoleniu lub w jego trakcie.

Dla kogo szkolenie na pojazdy uprzywilejowane?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane przyciąga przede wszystkim osoby, które planują prowadzić te pojazdy w ramach pracy w służbach publicznych. Praca kierowcy pojazdu uprzywilejowanego wiąże się z podniesionym ryzykiem wypadku. Zgodnie z kodeksem drogowym są sytuacje, gdy pojazd uprzywilejowany nie musi przestrzegać przepisów ruchu drogowego. W określonych sytuacjach nie musi zwracać uwagi na sygnalizację świetlną oraz poziome i pionowe znaki, przy zachowaniu przede wszystkim ostrożności. Z uwagi na to kierowca musi wykazywać się szybką reakcją, sprawnością oraz opanowaniem. W ten sposób uniknie trudnych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych wlicza się wszystkie te, które wysyłają błyskowe, niebieskie sygnały świetlne oraz dźwiękowe sygnały o zmiennym tonie. Na przykład są to pojazdy policji, straży miejskiej, pożarnej czy gminnej. Według przepisów ruchu drogowego są to również pojazdy ratownictwa medycznego, chemicznego albo wodnego. Szkolenie zainteresuje kierowców chcących podjąć pracę w Straży Granicznej, Służbie Celnej, Służbie Parku Narodowego i innych służbach bezpieczeństwa. Zdobywając takie uprawnienia można również prowadzić bankowozy oraz pojazdy przewożące wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane kompleksowo przygotuje kierowcę do zatrudnienia w tym charakterze.

Program i organizacja szkolenia

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane został ułożony w taki sposób, aby przygotowywał kierowcę na ekstremalne sytuacje w ruchu drogowym oraz unikania kolizji. Za pomocą technik ekstremalnej jazdy, kierowca utrzymuje większe bezpieczeństwo swoje, a także pasażerów albo innych osób potrzebujących pomocy. Szkolenie pokazuje niebezpieczne sytuacje, kiedy niewykluczona jest strata kontroli nad pojazdem. Dzięki niemu kierowcy szlifują swoje umiejętności, koniecznych do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane oferowane jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E i w kat. C, C1, C+E. Podstawowe szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich kierowców, natomiast szkolenie uzupełniające stworzono dla kierowców, mających już uprawnienia. W skład szkolenia wliczają się zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz egzamin wewnętrzny. W liście tematów, które są w zajęciach teoretycznych są skutki i mechanizmy wypadków drogowych, podstawy psychologiczne transportu uprzywilejowanego oraz kierowanie pojazdem w trudnych warunkach. Ważnym elementem jest również przypomnienie przepisów ruchu drogowego. Natomiast praktyczne zajęcia polegają na ćwiczeniach na płytach poślizgowych.

Zaliczenie zajęć teoretycznych i praktycznych oraz egzaminu końcowego, skutkuje zdobyciem zaświadczenia, które będzie podstawą do uzyskania zezwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Otrzymanie zaświadczenia równa się z ukończeniem szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po dokonaniu wszelkich formalności kierowca posiada uprawnienia do pracy w roli kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Przygotowanie do szkolenia na pojazdy uprzywilejowane

Każdy kierowca chcący ukończyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi mieć co najmniej 21 lat oraz prawo jazdy odpowiedniej kategorii. To wszystkie wymagania wstępne. Najszybszą formą zapisania się na szkolenie, jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Niezbędne szkoleniowe materiały i egzaminy gwarantuje ośrodek szkolenia. Również przeprowadzenie badań lekarskich i psychologicznych dostępne jest w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego jest kompleksowe oraz dostarcza profesjonalną wiedzę, dzięki wyspecjalizowanej kadrze instruktorów. Instruktorzy opierają się na latach doświadczeń i wiedzy, które wytrwale przekazują kierowcom. Utworzony program szkolenia dzięki świetnej organizacji oraz korzystaniu nowoczesnych technologii i narzędzi uczy kierowców kierowania pojazdem w ciężkich warunkach. Kształcenie zgodne z aktualnymi normami, świetne warunki nauczania i znakomita kadra instruktorów znających profesjonalne techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane bazą bezpiecznej jazdy oraz odpowiedzialnego udziału w ruchu drogowym w każdej, nawet najbardziej ekstremalnej sytuacji.

Pojazdy uprzywilejowane kurs

Komentarze są wyłączone.