Depilacja laserowa

ekrany led - telebimy diodowe
Ekrany LED
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Klinika stomatologiczna
30 sierpnia, 2020

Współcześnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest celem, który pragnie spełnić wiele osób. Z tego względu, dostępne są różne sposoby usuwania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna odznaczać się depilacja porządnej klasy są trwałość, by włosy nie pojawiały się z powrotem zbyt szybko i skuteczność, by metoda usuwała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowszym i aktualnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe efekty. Wszystko zawdzięczają wciąż udoskonalanym technologiom i sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim polecana w przypadku osób, które mają skłonności do wrastania włosków (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz pojawiania się drobnych stanów zapalnych i krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na kilka lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest dostępne dzięki różnym metodom. Zadaniem każdej z nich jest przyniesienie długiego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów usuwania owłosienia, depilację metodami laserowymi odznacza to, że eliminują nie tylko samą strukturę włosa w jego ponad skórnej części, ale także pozbywa się cebulki, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło emitowane przez laser wpływa do mieszka włosowego, gdzie jest pochłaniane przez mieszczącą się w środku melaninę. To sprawia, że struktura włosa ulega zniszczeniu, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tym sposobem trzeba odnawiać, dlatego że laser naświetla wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Trzeba więc poczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można wykonywać w odstępie kilku tygodni, w niektórych przypadkach nawet kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru ciała.

Uzyskanie długotrwałych efektów wymaga przeprowadzenia od 3 do 6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zazwyczaj przez kilka lat. Oznacza to absolutną skuteczność i trwałość zabiegu. Możliwe są także zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w ciągu roku. Ponadto ta metoda daje komfort i poczucie pewności, a także uwalnia od potrzeby ciągłego (nawet codziennego) usuwania włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę przesyła niskie natężenie stałego prądu i tym sposobem uszkadza mieszek włosa. Igła musi być jednak wbita w każdą cebulkę włosa, dlatego że ta technika usuwa włosy pojedynczo. Przeciętnie włos jest niszczony przez 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od miejsca i ilości włosków, które mają być poddane zabiegowi. Ten sposób depilacji może wywoływać niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zaleczyć się w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych metod. Dzięki niej, za niewielkim poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy i innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na różne tempo wzrastania włosów. Ponadto metoda sprawdza się na jasnych i na ciemnych włosach, dlatego że zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny we włosie, a daje zadowalające efekty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, jeśli chodzi o sposób działania, jednak różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana przesyła zmienny prąd o niewielkim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, jaki uszkadza strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła trafia do cebulki włosa na mniej więcej 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas trwania zabiegu. To sprawia, że termoliza o wiele bardziej nadaje się do usuwania włosów z większych obszarów (np. z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta technika depilacji także może pozostawić po sobie niewielkie uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które powinny ustąpić w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza usuwa ciemne i jasne włosy, a jej skuteczność jest porównywalna do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, które usuną wszelkie włosy, zepsute cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co sprawia, że ta technika jest bardzo trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy termolizy i elektrolizy, dlatego że wykorzystuje zarówno słabe natężenie stałego prądu i połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To daje tej metodzie wyższość nad innymi i ze względu na to jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone mieszki włosowe, nie regenerują się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem czasochłonnym, dlatego wykonuje się go w obszarze mniejszych powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi należy go ponowić, dlatego że włosy da się usunąć tylko w czasie wzrostu.

Depilacja Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.