Jak organizować ślub i udekorować salę weselną?

Instalacje pneumatyczne - Sprężarki tłokowe - Pneumatyka - Armatura pneumatyczne - Sklep z urządzeniami pneumatycznymi
Instalacje pneumatyczne – rodzaje i zastosowanie
Grudzień 29, 2016
dekoracje weselne Toruń

dekoracje weselne Toruń

Ślub to niemal dla wszystkich par bardzo ważne wydarzenie w ciągu całego życia. Nie ma w tym nic niezwykłego, że narzeczeni pilnują tego, aby ich ślub był wyjątkowy. Dlatego wiele par młodych dużą wagę przywiązuje do tego, aby jak najlepiej zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest np. to jak prezentuje się sala, a także jak wygląda wnętrze miejsca, gdzie odbywa się ślub, oraz jakie ozdoby będą obecne podczas ceremonii, czyli ogólnie mówiąc – idzie o sprawy oprawy wizualnej.

Minęły czasy, gdy starczył pojedynczy nijaki kwiat na stole, różnokolorowe balony czy pożółkłe obrusy. Nic dziwnego – w końcu jest to szczególnie znacząca uroczystość i perspektyw na zrealizowanie jej pięknej oprawy wizualnej jest na pewno wiele. Zatem jakie istnieją dekoracje weselne i co czym dobrze jest pamiętać?

Popularne dekoracje ślubne

Dekoracje weselne są przeważnie wykonane kryształu, drewna, albo z materiałów tekstylnych. Jeżeli chodzi o dominujące barwy, to nie ma przymusu, żeby była to typowa biel, lub odcienie różowego lub czerwonego. Najczęściej pary wybierają inne barwy, przeważnie niezwykle nasycone. Popularnością cieszy się na przykład purpurowy, błękitny lub zielonkawy.

Wciąż niezwykle częstym elementem dekoracyjnym na imprezach weselnych jest klimatyczne oświetlenie ledowe. Jest ono proste w podwieszaniu, prezentuje się ładnie, oraz przede wszystkim tworzy fantastyczne wrażenie. A dodatkowo światło może zamaskować widoczne minusy wnętrza, jeśli takowe są. Jednak niektóre pary zamiast światła ledowego, wybierają lampiony albo po prostu świece.

Dekoracje weselne – inspiracje

Zasadniczo to mamy możliwość wszystko upiększyć, gdyż dekoracje nie muszą być ani jednostajne, ani stereotypowe, możliwości są prawie nieskończone: od ozdób z kwiatów (m.in. kompozycje na stoły), przez odpowiednie światło sali. Natomiast gdy chodzi o powszechne oraz przeważnie dekorowane rzeczy na weselach, to zapewne są to stoliki i krzesła. Na stoły najczęściej układa się bukiety w finezyjnych flakonach, kartoniki z imionami zaproszonych, niewielkie upominki. Na miejsca siedzące narzuca się efektowne futerały, dekoruje je się dodatkowo wstążkami oraz gałązkami. Na specjalną uwagę zasługuje także stół świeżo upieczonych małżonków, który często podkreśla się dodatkowymi dekoracjami.

Natomiast gdy chodzi o inspiracje na dekoracje ślubne, często motywy dekoracyjne przyjęcia ślubnego odzwierciedlają aktualną porę roku. Przykładowo latem na stolikach stawia słoneczniki, zamiast tradycyjnych róż. Dekoracje ślubne można również obmyślić w taki sposób, aby korespondowały one z charakterami nowożeńców bądź ich upodobania. Tak jest na przykład w przypadku ślubów, gdzie współmałżonkowie są z innych kultur i zależy im na połączeniu ich dwóch tradycji.

Brak czasu a dekoracje ślubne – jak temu zaradzić?

Tylko z drugiej strony można zadać pytanie, czy mając w głowie tyle rzeczy związanych z planowaniem ślubu, znajdzie się dodatkowo czas na poszukiwanie odpowiednich dekoracji weselnych? Pary młode które wesele mają za sobą, potwierdzą że samodzielny dobór ozdób ślubnych był nie tylko długotrwały, ale też nerwowy. Lecz co było dla nich najgorsze, to fakt, że efekt końcowy ich samodzielnego ozdabiania niezwykle odbiegał od wizji, którą na początku mieli w głowie.

Dzisiaj wybór dekoracji i możliwości ich zastosowania jest niemal nieograniczony. Niestety, dla tych osób, które na co dzień nie interesują się tym faktem, wybór spośród tylu ofert, jest w stanie zupełnie zrazić. A nie zapominajmy, że jednak dekoracje dotyczą nie tylko wnętrz. To także przykładowo ozdoby na pojazd pady młodej lub zdobienie wejścia prowadzącego na salę weselną.

Absolutnie nie znaczy to, że jeśli narzeczeni nie mają czasu, to muszą rezygnować z atrakcyjnych dekoracji ślubnych. Para nie musi także godzić się na dekoracje ślubne, które są „w pakiecie” zamówionej restauracji lub innego lokalu. Nie oszukujmy się – takie dekoracje są nudne i przeważnie nie pasują przykładowo do charakteru imprezy weselnej tła muzycznego i tym podobne. Ponadto zazwyczaj parom zależy właśnie na tym, aby dekoracje ślubne odzwierciedlały specyfikę ich związku, a nie były kopią każdego poprzedniego przyjęcia.

Na szczęście organizację ślubu i wesela mamy możliwość powierzyć profesjonalnej firmie, która wyczaruje doskonały nastrój w tak ważnym dniu. A jeżeli nie będziecie pewni swoich planów, doradca pomoże wam dokonać wyboru, pokaże inne opcje, zainspiruje, a najważniejsze – wesprze was w obowiązkach które mogłyby być stresujące i czasochłonne.

Zlecanie organizacji ślubu i dekoracji weselnych

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu lub auli weselnej ma też inne zalety. Jedną z nich jest fakt, że nie trzeba nabywać ozdób na własność. Firmy zajmujące się dekorowaniem ceremonii ślubnych posiadają własny zestaw ozdób. Dzięki temu odpada problem związany z kosztami na dekoracje, które ślicznie wygląda na ślubie czy weselu, jednak późniejsze ich demontowanie i szukanie miejsca, gdzie możemy je złożyć, jest dość skomplikowane. Zresztą znaczna część z motywów dekoracyjnych jest niepraktyczna do użycia we własnym mieszkaniu.

Na czym polega współpraca ze doradcami od dekoracji ślubnych?

W pierwszej kolejności taka firma przemyśli z tobą twoją koncepcję, rozważy twoje plany oraz możliwości, skonsultuje z tobą motyw główny dekoracji weselnych, w tym także kolory i ułożenie kilku z nich a następnie stworzy plan dekoracji wesela.

Takie wyjście posiada wiele korzyści. Prócz tego, że nie będziecie musieli martwić się, tym, czy wszystko zostało przygotowane i czy dekoracje będą do siebie pasować to jednocześnie przyoszczędzicie bardzo dużo czasu oraz nerwów. Jeśli poszukujecie wsparcia przy dekoracjach ślubnych, to na pewno warto zapoznać się z możliwościami, które oferuje konsultantka ślubna. Aby otrzymać więcej wskazówek o dekoracjach weselnych, kliknij w poniższy link: dekoracje weselne Toruń.

Komentarze są wyłączone.