Rekuperacja i klimatyzacja montaż i serwis w Toruniu

OKna pasywne Toruń - okna pcv drewniane - montaż okien
Okna energooszczędne w budownictwie pasywnym
Wrzesień 1, 2020
Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna Toruń montaż
Wrzesień 1, 2020

Nowoczesna rekuperacja oraz klimatyzacja

Właściwe powietrze w domu czy w pracy, wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na skuteczność. Najlepsza jakość powietrza I optymalna temperatura, wyznaczają bazę naszej wygody oraz pozytywnie oddziałują na zwiększoną motywację oraz zdolność działania. Żeby zagwarantować sobie komfortowe warunki często decydujemy się na kupno klimatyzacji. Jako niekwestionowany zwycięzca wśród innych wentylatorów, klimatyzacja najlepiej kontroluje temperaturę w środku pomieszczeń gwarantując nam komfort w czasie upałów. Minusem takiego rozwiązania jest to, że klimatyzacja schładza powietrze, jakie już mamy oraz nie dostarcza dojścia świeżego powietrza. W tej kwestii niezawodnie sprawdza się mechaniczny system wentylacji, czyli rekuperacja. Czym jest rekuperacja i co sprawia, że warto łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, żeby osiągnąć jak najwyższy komfort.

Rekuperacja i klimatyzacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na zatrzymanie korzystnej temperatury w środku budynku szczególnie latem, gdy zmagamy się z falami gorąca. Nowoczesne klimatyzatory zezwalają nam na nastawienie najlepszej temperatury we wnętrzu pomieszczeń, gwarantując chłód oraz komfort cieplny bez względu na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz. Jego system działania opiera się na wyziębianiu powietrza do wskazanej temperatury. W domach i mieszkaniach zwykle stosowanymi klimatyzatorami są klimatyzatory split. Ich środkowa część ma na celu ochładzanie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część usuwa ciepło z budynku. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w systemy niszczące kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. To nie oznacza, że klimatyzacja sprawdza się jedynie w czasie lata. Znaczna część klimatyzatorów potrafi także ogrzewać powietrze. Nie wyręcza to zimowego ogrzewania i pozostałych grzewczych systemów, jednak spisuje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja działa w zakresie wentylacji domów. Na temperaturę panującą w środku ma wpływ wiele okoliczności, a koszty chłodzenia i ogrzewania budynków pochodzą ze strat cieplnych. Z reguły wentylacja odprowadza powietrze ciepłe oraz pobiera z zewnątrz powietrze zimne. Do unormowania temperatury w środku domu czy mieszkania, powietrze zimne trzeba ogrzać, do czego wykorzystywana jest większość energii stworzonych do tego urządzeń. Energooszczędnym rozwiązaniem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje ciepło z wentylacji. Z tego powodu rekuperator nagrzewa napływające zimne powietrze, zużywając ciepło odprowadzanego powietrza. Tak zmniejsza zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Co więcej rekuperator posiada filtry, jakie osłaniają jego wentylatory oraz tym samym filtrują powietrze wprowadzane do wnętrza budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalna metoda na utrzymanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – na co się zdecydować? Myślimy, który z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeżeli wybieramy kupno któregoś z nich, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza nie tylko minimalizuje nasze potrzeby na ogrzanie albo chłodzenie pomieszczeń czy filtruje powietrze. Daje nam energooszczędność oraz ochronę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a ponadto stale świeże powietrze. Klimatyzacja z kolei troszczy się o nasz komfort termiczny. Najlepszym systemem zapewnienia komfortu we wnętrzu domu jest zestawienie obu tych systemów oraz kupno rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi sumę zysków z instalacji klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma też dobry wpływ na systemy grzewcze, dlatego instalacja rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu klimatyzacji z rekuperacją posiada wiele różnych zalet. Najważniejszą z nich jest komfort termiczny we wnętrzu mieszkania oraz dopływ czystego i świeżego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Bez względu na sposób pracy systemów, trzymamy pod kontrolą temperaturę oraz eliminujemy występowanie niechcianych przeciągów. Co więcej korzystając z nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji ograniczamy koszty wychładzania oraz dogrzewania budynku, za sprawą gwarantowanej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji wnętrza oznacza, że możemy odizolować się od gwaru ulicznego. Korzystanie z systemu ma też dodatni wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą regulowany jest stopień wilgoci powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy powstawania grzybów i pleśni. Te wymienione zalety mówią o dobrej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na termiczny komfort znajdujący się w środku budynku zachęca do tego, że opłaca się pomyśleć nad kupnem klimatyzatora z rekuperacją.

Rekuperacja Toruń

 

Komentarze są wyłączone.