Klimatyzacja split do domu

Kupujemy dom od developera
Wrzesień 15, 2020
Izolacja termiczna poddaszy
Wrzesień 17, 2020

Nowoczesna rekuperacja i klimatyzacja

Odpowiednie powietrze w pracy czy w domu, wpływa nie tylko na świetne zdrowie, ale także na efektywność. Wysoka jakość powietrza oraz odpowiednia temperatura, oznaczają fundament naszej wygody oraz dodatnio oddziałują na motywację oraz chęć wykonywania zadań. Żeby zagwarantować sobie odpowiednie warunki o każdej porze roku przeważnie decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako niezaprzeczalny zwycięzca wśród innych wentylatorów, klimatyzacja najskuteczniej reguluje temperaturę w środku budynku gwarantując nam komfort w ciągu upałów. Wadą tego rozwiązania jest to, że klimatyzacja schładza powietrze, jakie już jest wewnątrz oraz nie zapewnia dopływu świeżego powietrza. Z tym problemem niezawodnie radzi sobie system wentylacji mechanicznej, nazywany rekuperacją. Na czym polega rekuperacja i co sprawia, że dobrze jest łączyć klimatyzację z rekuperacją? Wszystko po to, aby uzyskać jak największy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na zatrzymanie korzystnej temperatury w środku pomieszczeń zwłaszcza latem, gdy zmagamy się z falami gorąca. Nowoczesne klimatyzacje pozwalają nam na wyregulowanie najlepszej temperatury we wnętrzu budynku, gwarantując ochłodę oraz cieplny komfort niezależnie od tego, jak gorąco jest na zewnątrz. Jego system działania bazuje na wyziębianiu powietrza do wskazanej temperatury. W mieszkaniach i domach zazwyczaj wykorzystywanymi klimatyzacjami są klimatyzacje typu split. Ich wewnętrzna część ma za zadanie oziębianie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część oddaje ciepło z domu. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w systemy niszczące roztocza, kurz oraz alergeny i bakterie. To nie znaczy, że klimatyzacja przydaje się tylko w okresie letnim. Wiele klimatyzatorów może też ogrzewać powietrze. Nie zastępuje to co prawda lokalnego ogrzewania albo innych systemów grzewczych, jednak sprawdza się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja działa w zakresie wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę panującą w środku oddziałuje wiele różnych okoliczności, jednak koszty ogrzewania i chłodzenia budynków pochodzą ze strat ciepła. Z reguły wentylacja wynosi powietrze ciepłe oraz zabiera z zewnątrz zimne. Do ustawienia temperatury we wnętrzu mieszkania czy domu, powietrze zimne należy ocieplić, na co pobierana jest znaczna ilość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Oszczędnym pomysłem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje ciepło z wentylacji. Z tego względu rekuperator ogrzewa wpływające chłodne powietrze, zużywając ciepło wylatującego powietrza. Tym sposobem zmniejsza zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Dodatkowo rekuperator ma filtry, jakie osłaniają jego wentylatory oraz w ten sposób filtrują powietrze wprowadzane do wnętrza domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalny sposób na zachowanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – co wybrać? Myślimy, który z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeśli decydujemy się na zakup jednego z nich, najlepiej najpierw pomyśleć o rekuperacji. Dobra wentylacja powietrza nie tylko minimalizuje nasze potrzeby na dogrzanie albo schłodzenie pomieszczeń czy też oczyszcza powietrze. Daje nam energooszczędność oraz osłonę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a także wciąż świeże powietrze. Klimatyzator z kolei troszczy się o nasz komfort termiczny. Najlepszym systemem dostarczania komfortu we wnętrzu budynku jest zestawienie obu tych systemów oraz zakup klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi sumę zalet z instalacji wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma też dobry wpływ na grzewcze systemy, dlatego montaż rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu klimatyzacji z rekuperacją dostarcza wiele widocznych zalet. Największą z nich jest komfort termiczny we wnętrzu mieszkania oraz dostęp czystego i świeżego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Bez względu na sposób pracy systemów, mamy pod nadzorem temperaturę oraz eliminujemy występowanie nieprzyjemnych przeciągów. Dodatkowo korzystając z nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji zmniejszamy koszty dogrzewania oraz wychładzania budynku, za sprawą gwarantowanej wysokiej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji wnętrza oznacza, że możemy odgrodzić się od hałasu ulicznego. Używanie systemu ma też pozytywny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób kontrolowany jest stopień wilgotności powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy gromadzenia się grzybów i pleśni. Te wskazane zalety świadczą o dobrej jakości systemów. Ich pozytywny wpływ na termiczny komfort znajdujący się w środku budynku przekonuje tego, że opłaca się pomyśleć nad kupnem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja

Komentarze są wyłączone.