Beton dekoracyjny stemplowany – idealny materiał

Serwis klimatyzacji i wentylacji
Serwis klimatyzacji i wentylacji – analiza
16 stycznia, 2018
Kancelaria notarialna pieczątka notariusza
Kancelaria notarialna – na kogo postawić
21 stycznia, 2018

Moda na beton dekoracyjny i produkcje przy użyciu tego materiału ciągle ma się znakomicie. Nic dziwnego – dzięki takiemu rozwiązaniu osiągamy powalający efekt, w postaci odwzorowanego kamienia, drewna czy skały. Obiektywnie niewysokie koszty konserwacji sprawiały, że był on widywany przede wszystkim we wnętrzach przemysłowych, lecz teraz korzystają z niego też osoby prywatne w swoich domach.

Beton dekoracyjny stemplowany – czyli jaki?

Jakie warunki musi spełniać materiał budowlany, żeby zachęcił inwestorów do spożytkowania go u siebie? Uwypuklimy tutaj na pewno nowatorstwo, trwałość i piękno. Prawda jest taka – gdy coś nam się nie spodoba estetycznie, to nawet wyróżniające parametry odnośnie odporności mogą nas nie namówić do zastosowania takiego rozwiązania. Rozwiązaniem okazuje się beton dekoracyjny stemplowany, innowacyjne rozwiązanie, powstałe na połączeniu marmurów i płyt cementowych. Dzięki betonowi dekoracyjnemu, otrzymujemy niemal wierną kopię drewna, skał, kamieni i paru innych. Parametry betonu dekoracyjnego prowadzą do tego, że nasz projekt może zostać wykonany stosunkowo szybko, a na życzenie możemy dostać w pakiecie oryginalne dekoracje wizualne, obok których nikt nie przejdzie obojętnie.

Rosnąca popularność betonu dekoracyjnego w naszym kraju jest odczuwalna przede wszystkim kilka wstecz, ale w drugiej połowie XX wieku w USA oraz Kanadzie wiedzieli, że projekty betonu dekoracyjnego stemplowanego oraz rzeźbionych tynków mogą być znakomitym pomysłem gdy chodzi o aranżację wnętrz. Nieduże koszty renowacji na długo pozwalają w spokoju rozkoszować się piękną nawierzchnią. Beton dekoracyjny wymaga impregnowania na oko co 80 miesięcy, a wobec tego nie przystoi zmieniać płytki lub też polbruku na nowe. Niezawodność tego produktu jest stanowczo większa niż w przypadku pękających płytek lub odbarwiającego się kamienia brukowego. Kiedy postawimy na impregnowanie betonu dekoracyjnego stemplowanego, będziemy mogli bezproblemowo zmienić kolor

Beton dekoracyjny stemplowany – wnętrza Twojego domu

Beton dekoracyjny to bardzo uniwersalny materiał. Wykorzystacie go do:

– tarasu;
– podjazdu;
– balkonu;
– schodów;
– ogrodzenia;
– ścian dekoracyjnych;
– elewacji;
– posadzki w domu;

Gros projektujących to wie – w tej chwili nie wymyślono trwalszego materiału nad beton. W parze z wysoką estetyką, jest obecnie obiektem pożądania już nie tylko dla aranżujących wnętrza przemysłowe, ale również dla właścicieli prywatnych budynków, biur w środku miasta, jak również miejsc użytku publicznego. Jak to bywa z materiałami beton dekoracyjny – wciśniemy go do wszystkich projektów. Przed decyzją trzeba dokładnie zbadać, jaką formę chcemy nadać naszemu domowi.

Z pewnością warto wybrać beton dekoracyjny , jeśli chcemy powiązać wnętrze zgodne z trendami z odważnym, kunsztownym charakterem. Nie będzie to natomiast dobry pomysł, gdy od przekroczenia progu chcemy zaznaczyć zamożność oraz okazałość. Beton dekoracyjny stemplowany charakteryzuje po pierwsze ascetyczność oraz ekstrawagancja. Niezależnie od tego czy chcemy, aby był to prawdziwy beton, czy jego elegancka imitacja, będziemy mogli je wykorzystać i na ścianach wewnętrznych i na elewacjach.

Gdy postawimy na profesjonalną spółkę, ceniącą sobie zadbanie o drobny detal, wtenczas trafią do nas projekty delikatnie odwołujące się do środowiska naturalnego. Ważne jest, żeby upewnić się czy zakupiony przez nas materiał nie tylko wspaniale udaje drewno, kamień czy skałę, ale też czy cechują go atrybuty antypoślizgowe oraz mrozoodporne. Bez tego – nie ma sensu angażować zdrowia w taki projekt bo satysfakcji to nie przyniesie.

Beton dekoracyjny we wnętrzach – dwie opcje

Skupmy się teraz na pokojach, salonach i sypialni, czyli obszarów przeznaczonych głównie do odprężenia się po angażującym dniu pracy czy też nauki. Rekomendujemy do takiego projektu zastosować jedną z koncepcji betonu dekoracyjnego , nazywaną efektem deskowania.

Wskazuje ona prostopadłe lub horyzontalne żebrowanie, ukształtowane w wyniku szalunku dla betonowych struktur. Zapewnia płaszczyźnie bardzo skromny charakter. Poziome deskowanie zapewnia wnętrzu odpoczynkowy styl, zatem zwyczajnie użyjemy go do aranżu salonów i sypialni. Prostopadłe wyżłobienia w strukturze betonu lepiej kwalifikują się do obszarów o stylu dystyngowanym i ożywiającym, na przykład pracownia albo hol.

Kolejną odsłoną betonu dekoracyjnego, może być tzw. beton gładki. Na pewno przeważająca część czytelników miało z nim już do czynienia. Przypomina powszechną szarawą kompozycję dekoracyjną, jednak jest odczuwalnie trwalszy. Jego neutralność oraz subtelność powoduje, iż staje się on niespotykanie wielofunkcyjny – architekci używają ten produkt w zleceniach innowacyjnych i klasycznych.

Na ten moment beton dekoracyjny stemplowany jest wyjątkowo często spotykany. Możemy go otrzymać pod postacią gotowych mas dekoracyjnych. Modny szarawy ton wspaniale idzie w parze z pozostałymi szarymi składnikami.

Beton dekoracyjny stemplowany to technika, bardzo popularna na ten moment wśród specjalistów od projektowania lokali i zapewne niewiele się w tej kwestii zmieni. Stabilność, estetyka oraz innowacyjność są tutaj obecne, a szybkość zrobienia projektów jest następnym atutem. Po czterdziestu latach od wprowadzania tej koncepcji w Stanach Zjednoczonych, tak samo w polskich domach ustalono korzyści, jakie daje wykorzystanie betonu dekoracyjnego.

Beton dekoracyjny stemplowany, postaw na jakość już dziś —> http://www.beton-dekoracyjny.eu/

Komentarze są wyłączone.