Systemy maszyn rozlewniczych i ich typy w przemyśle

Rodzaje maszyn pakujących dla linii produkcyjnej
Typy maszyn pakujących dobre dla twojej linii produkcyjnej
7 grudnia, 2022
Jak założyć firmę i dlaczego warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym
Jak założyć działalność gospodarczą i czy opłaca się nawiązać współpracę z biurem rachunkowym
8 grudnia, 2022
nalewarki maszyny rozlewnicze i ich rodzaje

W przedsiębiorstwach przemysłowych, kiedy podstawowym towarem są substancje ciekłe np. napoje, żele włączenie nalewarek do firmy jest ogromnym krokiem w stronę zwiększenia efektywności produkcji oraz obniżenia wydatków. Automatyzacja procesu: nalewania i dozowania cieczy sprawdzi się zarówno w przemyśle kosmetycznym i spożywczym oraz innych rodzajach działalności. Pośród nalewarek jest duża gama typów maszyn, które wpłyną na rozwój działalności.

Nalewarki i innowacyjne systemy rozlewnicze

Specjalne maszyny rozlewnicze szczególnie sprawdzają się do pakowania substancji o różnej konsystencji: od produktów rzadkich i gęstych przez produkty lepkie oraz takie, co się strasznie się pienią. Co więcej ich szczególną zaletą jest możliwość nalewania do wielu typów pojemników zarówno plastikowych oraz szklanych o wielu kształtach. Nalewarki mają specjalne czujniki, poprzez które precyzyjnie dozują produkt. Tą metodą właściciele produkcji nie muszą obawiać się zmarnowanie towaru. To zauważalnie zwiększa efektywność produkcji.

http://www.nalewarki.net/

Obok precyzyjnej pracy systemu rozlewniczego specjalne dozowniki mogą też rozlewać produkt do kilku pojemników na raz. Tą metodą większa ilość towaru trafia do pojemników w podobnym czasie. Wielkość pojemników też może być inna. Oprócz tego warto wspomnieć, że nalewarki mają też funkcję nalewania produktu zaczynając od dna pojemnika, tą metodą zapobiega pienieniu się produktów pieniących.

Współczesne automatyczne nalewarki funkcjonują bez koniecznej stałej kontroli pracownika. Wystarczy sprawdzać pracę nalewarki zgodnie z odpowiednimi wytycznymi. Poprawne programowanie nalewarki zapewnia sukces.

Zaawansowane maszyny rozlewnicze zaprojektowane dla produkcji

Na rynku maszyn rozlewniczych znajdziemy kilka typów specjalnych nalewarek z różnymi metodami pracy. Da się odróżnić nalewarki ciśnieniowe, próżniowe, wagowe i grawitacyjne. Każda jedna wśród tych nalewarek sprawdzi się w nieprzerwanym usprawnianiu procesów produkcyjnych w firmie oraz zwiększaniu efektywności linii produkcyjnej, za pomocą eliminacji częstych pomyłek ludzkich. Wysoka automatyzacja stanowi gwarant dobrej jakości łączonej z oszczędnością czasu. Niżej opisujemy bliżej rodzaje nalewarek.

Maszyny rozlewnicze z przepływomierzami

Główną zaletą nalewarek z przepływomierzami jest ich niesamowita precyzja, której wyniki efektywności nie siegają progu 0,5% błędu, to znaczy, że bardzo rzadko zdarza się, by opakowanie było niepełne albo przeładowane produktem. Wyjątkowe przepływomierze nalewarek robią pomiary wlewu według ustalonych danych, według typu produktu oraz odmierzonej ilości w odniesieniu do opakowania. Takie nalewarki sprawdzają się szczególnie przy żelach, produktach pieniących się oraz napojach.

Nalewarki  tłokowe

Przy maszynach rozlewniczych tłokowych maszyna wykorzystuje zaprojektowane tłoki pracujące|ruszające się} w przeznaczonych w tym celu cylindrach, a dzięki wytwarzanemu ciśnieniu produkt jest poprawnie wlewany do pojemników. Wewnątrz cylindra nalewarki ruchami góra-dół pracuje specjalny tłok zasysający lub wypychający produkt do dozownika przenoszącego produkt do pojemnika.

Maszyny rozlewnicze podciśnieniowe

Podciśnieniowe maszyny rozlewnicze używa  się przede wszystkim w działalności alkoholowej, gdzie przelewane są ciecze bez zawartości CO2. Nalewarki te pobierają ze zbiornika produkt pod ciśnieniem niższym w porównaniu do atmosferycznego, by zatrzymać jak najlepsze zalety konkretnego produktu. Szczególnie ważne jest, by przy wykorzystaniu tego typu systemu nalewarek ciecze miały mały stopień lepkości i gęstości, aby praca nalewarki pozostała właściwa.

Nalewarki nadciśnieniowe

Maszyny nadciśnieniowe były zaprojektowane dla firm, w których rozlewane są napoje gazowane z dwutlenkiem węgla wewnątrz. Duża jakość nalewarek wytrzymuje wysokie ciśnienie powstające w trakcie procesu rozlewania, oznacza to, że charakteryzuje się ogromnym bezpieczeństwem w pracy z produktami gazowanymi. To ważne, dlatego że zbiorniki pracują tam pod ogromnym ciśnieniem, więc wymagają większej kontroli. Warto dodać, że tego rodzaju nalewarki posiadają specjalne czujniki kontrolne, które sprawdzają zawartość CO2 w danym napoju. Zwykle takie nalewarki wykorzystywane są przy produkcji alkoholu, napojów gazowanych i wody gazowanej.

Nalewarki ciśnieniowo-przelewowe

Nalewarki ciśnieniowo-przelewowe skonstruowane są do działania w głównej mierze w branży chemicznej i spożywczej ze względu na typ obsługiwanych pakowania oraz rodzaju towaru. Takie nalewarki nadają się przede wszystkim do płynów rzadkich o niewielkiej lepkości. Dżemy, powidła i zagęszczone sosy mogłyby zakłócić funkcjonowanie nalewarek. Zaprojektowane były one głównie do produkcji z opakowaniami PET lub szklanymi.

Jak widać każda z nalewarek ma trochę inne przeznaczenie, z uwago na to by odpowiednio dobrać systemy rozlewnicze do swojej linii produkcyjnej, warto zwrócić się po porady specjalistów. Autoryzowany producent nalewarek pomoże dobrać odpowiednie maszyny do wymagań poszczególnych linii produkcyjnych. Bogata oferta proponuje obok nalewarek również pełne linie rozlewnicze wyposażone w etykieciarki czy maszyny pakujące.

Komentarze są wyłączone.