Szkolenie na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis
Klimatyzacja Bydgoszcz
2 września, 2020
Kredyty toruń pożyczki gotówkowe bez bik na dowód
Pożyczki przez internet
2 września, 2020

kurs na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych

Kierowcy pojazdów uprzywilejowanych potrzebują odpowiednich uprawnień. Zgodnie z przepisami prawa potrzebne jest tradycyjne prawo jazdy w odpowiedniej kategorii, zezwolenie Starosty, a także dokument zaliczenia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Co więcej konieczne są wyniki badań lekarskich i psychologicznych, które poświadczą możliwość kierowania pojazdami. Pełne szkolenie zapewnia zdobycie wszystkich niezbędnych dokumentów. Dla osób, które uzyskały już uprawnienia wcześniej dostępne są uzupełniające szkolenia, które poszerzą osiągnięte kompetencje. Aby zapisać się na szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania się. Podstawowym warunkiem oprócz posiadania tradycyjnego prawa jady danej kategorii jest przekroczenie wieku 21 lat. Z kolei badania lekarskie można wykonać po szkoleniu albo w jego trakcie.

Dla kogo kurs na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane interesuje przede wszystkim osoby, które chcą kierować tymi pojazdami w pracy w służbach publicznych. Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego łączy się z wysokim ryzykiem kolizji. Zgodnie z kodeksem drogowym są sytuacje, gdy pojazd uprzywilejowany nie musi przestrzegać przepisów ruchu drogowego. W szczególnych sytuacjach nie musi zwracać uwagi na sygnalizację świetlną oraz pionowe i poziome znaki, przy zachowaniu szczególnej ostrożności. Z uwagi na to osoba kierująca pojazdem uprzywilejowanym musi odznaczać się szybką reakcją, zręcznością oraz opanowaniem. Dzięki temu uniknie niebezpiecznych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych zaliczamy wszystkie te, które nadają niebieskie, błyskowe sygnały świetlne oraz sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie. Między innymi są to pojazdy policji, straży miejskiej, pożarnej albo gminnej. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego są to także pojazdy ratownictwa medycznego, wodnego lub chemicznego. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zainteresuje kierowców chcących zatrudnić się w Straży Granicznej, Służbie Celnej, i innych służbach bezpieczeństwa. Mając te uprawnienia można także prowadzić bankowozy i pojazdy, które przewożą wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane kompleksowo przygotuje kierowcę do pracy w tej formie.

Program szkolenia

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane został stworzony , aby przygotowywał kierowcę na ekstremalne sytuacje na drodze i wyjeżdżania z nich bez kolizji. Stosując techniki ekstremalnej jazdy, kierowca utrzymuje bezpieczeństwo tak swoje, jaki i pasażerów lub innych osób wymagających pomocy. Szkolenie demonstruje ekstremalne sytuacje, gdzie realna jest utrata kontroli nad pojazdem. Dzięki niemu kierowcy ulepszają swoje umiejętności, które są niezbędne do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane dostępne jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E i w kat. C, C1, C+E. Podstawowy kurs przeznaczony jest dla wszystkich kierowców, natomiast szkolenie uzupełniające stworzono dla kierowców, mających już uprawnienia. W skład szkolenia wliczają się zajęcia teoretycznie i praktyczne oraz egzamin wewnętrzny. W tematach, jakie znajdują się w zajęciach teoretycznych są mechanizmy i skutki wypadków drogowych, psychologiczne podstawy transportu uprzywilejowanego oraz kierowanie pojazdem w niebezpiecznych warunkach. Ważnym segmentem jest także utrwalenie przepisów ruchu drogowego. Natomiast zajęcia praktyczne polegają na ćwiczeniach na płytach poślizgowych.

Zaliczenie zajęć praktycznych i teoretycznych oraz końcowego egzaminu, skutkuje otrzymaniem zaświadczenia, które będzie podstawą do odebrania pozwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Pozyskanie zaświadczenia oznacza ukończenie szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po wypełnieniu wszystkich formalności kierowca posiada uprawnienia do pracy na stanowisku kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Przed szkoleniem na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych

Kierowca chcący zaliczyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi mieć ukończone 21 lat i prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Nie ma innych wymagań wstępnych. Najłatwiejszą formą zapisania się na szkolenie, jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Wszelkie materiały szkoleniowe i egzaminy przygotowuje ośrodek szkolenia. Również zaliczenie badań lekarskich i psychologicznych znajduje się w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego kompleksowo przygotowuje i dostarcza profesjonalną wiedzę, dzięki wyspecjalizowanej kadrze szkoleniowców. Instruktorzy bazują na doświadczeniu i wiedzy, które cierpliwie przekazują kierowcom. Ułożony program szkolenia dzięki świetnej organizacji i wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi i technologii przygotowuje kierowców do poruszania się w trudnych warunkach. Edukacja zgodna z aktualnymi normami, świetne warunki nauczania i przygotowana kadra instruktorów znających techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane fundamentem bezpiecznej pracy i odpowiedzialnego poruszania się w ruchu drogowym w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.

Pojazdy uprzywilejowane kurs

 

Komentarze są wyłączone.