Zabiegi leczące nadpotliwość

Pranie ekstrakcyjne - Pranie dywanów - Pranie tapicerki - Skuteczna metoda prania dywanów i tapicerki - Odkurzacz ekstrakcyjny - Czyszczenie dywanów Warszawa - Pranie dywanów Warszawa - Pranie tapicerki Warszawa
Pranie ekstrakcyjne skuteczna metoda na czyszczenie tapicerki i dywanów
25 lutego, 2017
Depilacja laserowa Włocławek Laseroterapia dla mężczyzn w Grudziądzu Usuwania owłosienia na całe życie
Skuteczna depilacja laserowa
3 marca, 2017
Leczenie nadpotliwości Zabiegi leczące nadmierną potliwość Leczenie nadpotliwości Grudziądz

Leczenie nadpotliwości Zabiegi leczące nadmierną potliwość Leczenie nadpotliwości Grudziądz

Czym jest nadmierne pocenie się?

Pocenie się jest „zdarzeniem” absolutnie naturalnym. Dzięki niemu usuwamy toksyny ustroju oraz dopasowujemy ciepłotę ciała (np. podczas letnich dni). Organizm ludzki posiada przeciętnie do 3 milionów gruczołów, które wytwarzają pot. Zaś jeżeli jest go za dużo? Czujemy, iż spływa nam po czole niezależnie od temperatury na zewnątrz? W takim przypadku możemy niedomagać na tzw. nadpotliwość, jaka nie jest wyłącznie małym kłopotem kosmetycznym, ale także chorobą. A jak doskonale wiadomo – schorzenia powinno się usuwać z kilku powodów. Głównym z nich jest bez wątpienia dyskomfort, doznawany zazwyczaj w otoczeniu reszty ludzi. Zasadniczo wyznacznikami niewspółmiernego produkowania potu są czynniki objawowe i fizjologiczne. W przypadku objawowych stykamy się z istotnymi zaburzeniami, które w obecnej chwili mają miejsce w naszym organizmie, przykładowo z hormonalnymi (niedoczynność tarczycy), neurologicznymi (przykładowo zespół Rossa), chorobowymi (przykładowo ostrymi infekcjami). Nadmierne wytwarzanie potu w ogóle nie musi dotyczyć jednej partii ciała, np. pach. Jeżeli mamy na uwadze zdrowe pocenie się, wtedy jako fundamentalne czynniki wyliczyć wolno choćby stres, emocje bądź aktywność fizyczną. Mamy na nie chociażby umiarkowany wpływ.

Skąd mam wiedzieć, że mam nadpotliwość?

Jeżeli dążymy do tego, aby dokładnie wiedzieć czy posiadamy nadmierną potliwość, powinniśmy zgłosić taki kłopot lekarzowi ogólnemu. To on przeprowadzi z nami szczegółowy wywiad, zgłębi rozległość problemu i powiadomi nas o przeciwwskazaniach do łagodzenia dolegliwości. Najpierw przepisze następne badania, np. test Minora. Prezentuje się on tak: partie, w których potrafi zachodzić nadmierna potliwość, są powleczone jodyną i okryte skrobią. Ciemne zabarwienie przedstawia zachodzenie schorzenia. Inną rzeczą jest jej łagodzenie za pomocą specjalistycznych strategii. Naturalnie nie chodzi tu o rozmiękczanie stóp przez pół godziny w mieszance z rumiankiem albo o częstą zmianę odzieży. Są to ogólne recepty, jednakże zazwyczaj mało funkcjonalne.

Sposoby leczenia nadpotliwości

Do terapii nieagresywnych należą jontoforeza, iniekcje z użyciem botoksu oraz terapia z wykorzystaniem lasera. Jeśli postawimy na dwa pierwsze, wówczas skutek łagodzenia dolegliwości utrzymuje się w przybliżeniu pół roku. Jonoforeza polega na uszkadzaniu kanałów jonowych za sprawą prądu i specyfików cholinergicznych, zaś jad kiełbasiany zmierza do „bezwładu” połączeń nerwowych (w sposób odwracalny), które uzupełniają pojedyncze fragmenty ludzkiego organizmu w pot. Najefektywniejszą z metod jest leczenie nadpotliwości laserem, gdyż w niezawodny i bezbolesny sposób normuje przebieg produkowania potu. Aparatura Accent Ultra opiera się na użyciu profesjonalnych głowic, które wypuszczają fale radiowe. Przykłada się je do wybranych części sylwetki, w jakich na początku znaleziono nadmierną potliwość. Pojedynczy zabieg trwa przeciętnie od kilku do kilku nastu minut, zaś w czasie jego wykonywania właściwie nie zauważa się jakiegokolwiek bólu, pieczenia, kłucia itd. Mamy szansę się spokojnie zrelaksować. Co istotne – światło lasera nie powoduje szram, skaz i nie uszkadza otaczających tkanek.

W jakich przypadkach nie można korzystać z laseroterapii?

Właściwie nie każdy ma szansę poddać się zabiegom laserowego leczenia nadpotliwości. Do nadrzędnych wykluczeń należy świeża opalenizna, ciąża, choroby autoimmunologiczne, opryszczka, łuszczyca, wrażliwość na promieniowanie, padaczka bądź cukrzyca, która nie jest poprawnie leczona. Tak naprawdę którąkolwiek dolegliwość trzeba na początku ustalić ze specjalistą, a dopiero później kosmetyczką. Powinnyśmy pamiętać, iż na kilka tygodni przed zabiegiem (jeżeli doktor się zgodzi) trzeba przestać pić zioła czy brać je w formie pigułek. Chodzi tutaj o wszystkie lubiane zioła, np. detoksykujące, przeczyszczające bądź aktywizujące. Bliźniacza wytyczna dotyczy farmaceutyków, przykładowo leków przeciwcukrzycowych, leków przeciwbakteryjnych, sulfonamidów, wybranych leków uspokajających bądź szczepionek. Około pół roku musimy odczekać od odstawienia leków, które mają w swojej kompozycji pochodne retinoidów. Jedynie po tym okresie możemy iść na zabieg łagodzący nadpotliwość. Absolutnie nie możemy także używać niektórych kosmetyków, m in. kremów z witaminami A i E, środków przeciwbakteryjnych czy dezodorantów. Przed zabiegiem w żadnym przypadku nie możemy popijać jakiegokolwiek alkoholu. Jeżeli napoczniemy chociaż kieliszek różowego wina, trzeba go sobie odpuścić na 24 godziny. Dlaczego istnieje aż taka ilość wykluczeń? Wiązka lasera to skupione światło, jakie może poparzyć skórę. Inaczej mówiąc: światło padające właśnie na konkretny obszar (bardzo ogranicza się jego rozpraszanie). Jeżeli nasza skóra pod naciskiem konkretnych czynników będzie na nie o wiele bardziej wrażliwa, w takim przypadku może dojść do dotkliwych rezultatów. Przykładowo pochodne witaminy A wchodzą zwyczajnie ze skoncentrowanym światłem, w interakcje, które są podłożem przyczynowym poparzeń. Pragniesz wiedzieć więcej? Kliknij w ów odnośnik – Leczenie nadpotliwości Toruń

Komentarze są wyłączone.