Skuteczne wybielanie zębów – tylko u dentysty

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
JAK DBAĆ O STOPY – Haluksy
Luty 18, 2019
Haluksy – jak zapobiegać? Kiedy zastosować leczenie zachowawcze a kiedy operować?
Marzec 23, 2019
Skuteczne wybielanie zębów domowymi sposobami albo lampą beyound

Skuteczne wybielanie zębów domowymi sposobami albo lampą beyound

Wybielanie zębów – jak skutecznie pozbyć się przebarwień?

Patrzysz w lustro i widzisz, że barwa twoich zębów nie jest idealna ? Marzysz o doskonałym uśmiechu hollywoodzkiej gwiazdy? Nasze babcie próbowały wybielać zęby węglem. Współcześnie mamy wiele metod, by rozjaśnić swoje zęby. W jaki sposób rozjaśnić uśmiech bezpiecznie i skutecznie?

Zacznij od diety

Barwa uzębienia w dużej mierze zależy od genów. Od naszych predyspozycji genetycznych zależy możliwość mineralizowania tkanek, odcień szkliwa. Na kolor naszego uśmiechu wpływa również wiek- im jesteśmy starsi, tym ciemniejsze są nasze uśmiechy. Najczęściej na brzydki odcień zębów skarżą się jednak osoby, spożywające duże ilości kawy, herbaty, czerwonego wina. Bardziej narażone na przebarwienia są także ci, którzy palą papierosy. Na odcień twojego uzębienia ma także częste przyjmowanie antybiotyków.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wybielanie zębów było dosyć kosztowne i korelowane tylko z celebrytami . Dzisiaj wybielić zęby w bezpieczny i trwały sposób może każdy z nas. Metod jest mnóstwo, warto jednak zastanowić się z której metody skorzystać, by nie zniszczyć sobie szkliwa.

Kolejny krok: usuwanie kamienia

Zabieg rozjaśniania zębów powinno się rozpocząć od usunięcia kamienia i osadów. Można tego dokonać zapisując się na zabieg piaskowania do dentysty. Rezultaty zobaczysz natychmiast- osady bardzo często psują wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest zupełnie nieinwazyjne i względnie tanie- koszt zabiegu to około 100 zł. Zabieg polega na wyrzucaniu drobinek piasku pod ciśnieniem. Piasek niszczą osady i przebarwienia oraz wygładzają uśmiech. Rezultat jest jednak subtelny, naturalny ale widoczny.

Lampa Beyond

To najlepszy sposób na rozjaśnienie zębów, również tych martwych, które mają zazwyczaj brzydki, szary kolor. Efekty są spektakularne i utrzymują się przez 3-4 lata. Zabieg specjalistycznego wybielania zaczyna się od pozbycia się kamienia i osadów. Następnie stomatolog nakłada na zęby profesjonalny żel wybielający, który jest aktywowany światłem lampy Beyond. Pod wpływem promieni lampy utleniają się związki, które spowodowały przebarwienia zębów. Zabieg profesjonalnego wybielania jest dosyć kosztowny- to kwota rzędu 1000 zł, jednak efekty są warte tych pieniędzy i utrzymują się 3-4 lata. Po zabiegu należy pamiętać, by przez kilka dni utrzymywać tzw. „białą dietę”, czyli nie jeść produktów spożywczych, które mogą zabarwić nasze zęby.

Wybielanie zębów w domowym zaciszu

Nasze babcie używały popiołem a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Obecnie mamy możliwość kupienia wielu różnorodnych preparatów wybielających, poczynając od past, kończąc na specjalnych żelach, które możemy dostać u dentysty. W sieci możemy obejrzeć setki filmików, na których ludzie wybielają zęby w magiczny sposób za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody czy też skórki od banana. Domowe sposoby nie są jednak najskuteczniejszym rozwiązaniem, ponieważ mocno niszczą szkliwo. Za to środki drogeryjne takie jak żele wybielające mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Są one niedrogie, bowiem ich ceny oscylują wokół 30-60 złotych, a potrafią rozjaśnić zęby o 2-3 tony. Zestawy wybielające z drogerii stosuje się zazwyczaj przez tydzień, aplikując żel wybielający/ paski rano i wieczorem. Aby podbić efekt, można zastosować pastę i płyn do płukania ust o właściwościach wybielających.

Recepta na idealny uśmiech

Każdy chciałby się cieszyć zniewalającym uśmiechem. Pierwszym etapem do osiągnięcia celu jest przede wszystkim ograniczenie substancji, które przebarwiają uzębienie. Walczysz z paleniem od wielu lat? W końcu masz określony powód, by je rzucić. Koledzy z pracy już dawno twierdzili, że pijesz za dużo kawy w pracy? To dobry moment, żeby ją ograniczyć. Piękny uśmiech to również efekt perfekcyjnej higieny jamy ustnej. Nie musimy nikomu mówić, że zęby należy szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie. Dobrze także pomyśleć o paście i płynie do płukania o właściwościach wybielających, które podbiją efekty i pozwolą je utrzymać. Wybielanie zębów u dentysty kojarzone jest zazwyczaj z dużym wydatkiem, nie musi to być wcale kosztowna sprawa. W prawdzie spektakularne rezultaty uzyskasz tylko i wyłącznie w gabinecie dentystycznym i żaden drogeryjny substytut nie może się równać z profesjonalnymi zabiegami. Jeśli jednak nie masz aż tak wielkich wymagań, po użyciu pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego z pewnością też będziesz usatysfakcjonowany. Zgłaszając się na rutynowe wizyty kontrolne, warto też wykonać piaskowanie. Zabieg ten jest w miarę tani a z powodzeniem usuwa płytkę nazębną i osady, które powodują brzydkie przebarwienia. Oprócz tego piaskowanie wyrównuje powierzchnię zęba, dzięki czemu przeciwdziałamy tworzeniu się próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe szanse osiągnąć sukces. Jeżeli twoje zęby nie wyglądają zadowalająco, koniecznie przeanalizuj możliwość ich rozjaśnienia. Wcale nie musisz wydawać fortuny, by mieć ładny uśmiech. Sposobów jest mnóstwo, na pewno wybierzesz coś dla siebie! Zapomnij o eksperymentalnych sposobach na białe zęby- zamiast tego wybierz metody, które skutecznie wybielą twoje zęby bez bez zniszczeń!

Sprawdź ile kosztuje wybielanie zębów w toruniu
Zapraszamy do Esthetic Dental Clinic Toruń

Komentarze są wyłączone.