Rodzaje depilacji laserowej

Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – wymrażanie tkanki tłuszczowej
Październik 25, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Pamiętaj o testamencie
Październik 28, 2019
Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Obecnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest celem, który pragnie osiągnąć wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne sposoby usuwania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna odznaczać się depilacja dobrej klasy są trwałość, żeby włosy nie odrastały z powrotem zbyt szybko i skuteczność, żeby metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowszym i aktualnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe efekty. Wszystko zawdzięczają wciąż udoskonalanym technologiom i sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim polecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te trudniej usunąć innymi metodami) oraz pojawiania się drobnych stanów zapalnych albo krostek. Depilację laserową zwykle trzeba powtarzać, jednak seria zabiegów pozwoli usunąć włosy nawet na kilka lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest dostępne dzięki kilku metodom. Celem każdej z nich jest zapewnienie długiego efektu wygładzonej skóry. Od innych technik pozbywania się włosów, depilację metodami laserowymi wyróżnia to, że usuwają nie tylko konstrukcję włosa w jego górnej części, ale także pozbywa się cebulki, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest absorbowane przez mieszczącą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa zostaje zniszczona, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tym sposobem należy odnawiać, dlatego że laser naświetla tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostowej. Trzeba więc poczekać aż włosy, które znajdowały się w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Zabiegi można przeprowadzać najszybciej w odstępie kilku tygodni, w niektórych przypadkach nawet kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Uzyskanie trwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się nawet przez kilka lat. Oznacza to więc pełną trwałość i skuteczność zabiegu. Możliwe są również zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w ciągu roku. Ponadto taka metoda daje komfort i poczucie pewności, a także uwalnia od konieczności ciągłego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Minusem jest to, że może się nie sprawdzić w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się dzięki specjalnej maszynie, która poprzez cienką igłę przesyła niskie natężenie prądu stałego i tym samym uszkadza cebulkę włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, dlatego że ta metoda uszkadza włosy pojedynczo. Przeciętnie włos jest niszczony w ciągu 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od miejsca i ilości włosów, które mają zostać poddane zabiegowi. Ten sposób depilacji może powodować drobne uszkodzenia skóry, które powinny zaleczyć się w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych pośród innych technik. Dzięki niej, za niewielkim poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z twarzy, pach i innych partii ciała. Tak jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, ze względu na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Ponadto sprawdza się na ciemnych i na jasnych włosach, ponieważ zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny we włosie, a daje zachwycające efekty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, ale różni się w kilku względach. Przede wszystkim urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana przesyła zmienny prąd o niewielkim natężeniu, ale o dużej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, jaki uszkadza strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła trafia do cebulki włosa na około 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas trwania zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej nadaje się do usuwania włosów ze sporych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji także może powodować drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zazwyczaj znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne włosy, a jej efektywność jest zbliżona do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, które usuną wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co sprawia, że ta metoda jest bardzo trwała.

Blend

Blend jest połączeniem termolizy i elektrolizy, dlatego że wykorzystuje na równi słabe natężenie prądu stałego i połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To daje tej technice przewagę nad innymi i dzięki temu jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób zniszczone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co sprawia włosy nie rosną ponownie. Blend jest zabiegiem czasochłonnym, ze względu na co wykorzystuje się go w obrębie mniejszej powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi należy go ponowić, dlatego że włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Komentarze są wyłączone.