Poduszki ortopedyczne – do spania na co dzień

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci
Kurs pływania dla dzieci
Luty 14, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
JAK DBAĆ O STOPY – Haluksy
Luty 18, 2019
PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu

PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu

Poduszka ortopedyczna – jak wybrać?

Stanowczo zbyt duża część społeczności lekceważy przedmioty wspierające nas w około 1/3 życia. Takim przedmiotem jest poduszka ortopedyczna. Skoro spanie sprawuje tak ważną część naszego życia, to dlaczego jesteśmy dla niego takimi ignorantami? Poduszka jest wysokiej klasy problemem, któremu należy poświęcić choć trochę uwagi. Ten element musi być dokładnie dopasowany do potrzeb. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest potrzebna tylko osobom dotkniętym przez choroby, martwiącym się o problemy z krążeniem, jest ona potrzebna każdemu. Wpływa ona w pozytywny sposób na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak niezbędne jest jej dokładne dopasowanie, ponieważ źle dopasowana może wyrządzić szkody. Dobrze jest zwrócić uwagę na miejsce zakupu. Najmniej odpowiednią możliwością są najczęściej sklepy meblowe, w tej sytuacji poduszka ortopedyczna pełni tylko nazwę własną. Najbardziej odpowiednie zdają się być sklepy ortopedyczne zajmujące się również produkcją. Posiadają oni najbardziej obszerną świadomość na temat niezbędnych materiałów. Poduszka ortopedyczna powinna posiadać specjalny certyfikat CE.

Poduszka do spania na boku

Potrzebne jest wypełnienie wolnego miejsca między kręgosłupem, a barkiem, które pomoże utrzymać neutralne umiejscowienie głowy. Odpowiednia powinna być taka, która będzie miała kształt wałka.

Poduszka do spania na plecach

Ważne jest utrzymanie głowy w jednym miejscu, tak aby nie mogła się przemieszczać w trakcie snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu powinna odnaleźć się w naszej sypialni.

Poduszka do spania na brzuchu

Idealnie spisze się płaska poduszka o nieprzeciętnym kształcie, co umożliwi nam przytulenie się do niej.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Jednak przy wyborze nie możemy zwracać uwagi jedynie na pozycję spania. Ważna jest zdanie lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych preferencji. Opinii eksperta można zaciągnąć nawet telefonicznie, bez biegania po lekarzach. Na początek dobrze jest się upewnić, czy nasz pomagier będzie wartościowy. Nie wszystkie terminy, którymiwspomagają się sprzedawcy łączą się z wystarczającą wiedzą.

profilowane – tylko ogólna nazwa określająca jakąkolwiek poduszkę, w praktyce podobna do ergonomicznej

ergonomiczne – zazwyczaj są wycinane ze spienionego bloku pianki, wyróżniają się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – pomagają zapewnić stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, najprawdopodobniej ważne jest to, że posiadają 90 kanałów powietrznych i wytwarzane są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nie wiemy na co, często jest to nazwa używana przez sprzedawców do zdezorientowania klientów

rehabilitacyjne – są bliskie tym ortopedycznym, cechują się głównie nazwą

ortopedyczne – składniki, które zostały użyte i ich kształt powinien być profesjonalnie dobrany i przebadany, ta nazwa określa też ogół poduszek dbających o nasze stawy i kręgi

Poduszki z pamięcią (memory) – ważnym składem jest pianka visco elastic, inne surowce często są zastępowane zamiennikami, które niekoniecznie pełnią swoją funkcję, dzielą się one jeszcze na ryflowane (zbędne uatrakcyjnienie produktu poprzez zastosowanie innej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR która jest też określana sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Ważne jest pochodzenie naszej poduszki. Dobrze jest poświęcić trochę uwagi temu, czy firma znajduje się w Europie. Gwarancja waha się od pół roku do sześciu lat. Produkt powinien być też oznaczony odpowiednim certyfikatem np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrana poduszka posiada dużo pozytywnych cech, zapewnia odpowiednie podparcie, neutralną pozycję, łagodzi ból kręgosłupa szyjnego i drętwienie ramion, rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie jest przeznaczona jedynie do spania, można też wyposażyć się w wyspecjalizowaną do siedzenia, która też zapewni nam wygodę, odciąży część lędźwiową kręgosłupa. Jednak, by spełnić nasze oczekiwania powinna być dobierania indywidualnie. Przy tak szerokim wachlarzu usług z pomocą lekarza z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Odpowiednio dopasowana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Wspiera w przywróceniu odpowiedniego kształtu główki dziecka, jeżeli doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

Jest to kolejna właściwość naszych przedmiotów. Dobrze dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i grubości i materiału rozprawi się z codziennymi bólami takimi jak migrena. Odpowiednie ułożenie głowy może złagodzić ten naprzykrzający się ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie istnieje jedna kwota określająca wartość produktu. Branża jest pełna przeróżnych ofert. Ceny wahają się pomiędzy czterdziestoma złotymi, a tysiącem złotych. Jednak pamiętajmy, że nie każda poduszka nazywana ortopedyczną spełnia jej funkcję. wysoka cena kojarzy się z wysoką jakością, jednak nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszka ortopedyczna

Komentarze są wyłączone.