Mezoterapia igłowa – nowoczesny zabieg kosmetyczny

Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje ślubne – najnowsze trendy
24 października, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Aloes
25 października, 2019
Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, gładkie i gęste włosy oraz jędrna skóra są naszą wizytówką, dla większości z nas pielęgnacja jest priorytetowym elementem naszego wyglądu. Włosy jak i skóra bardzo rzucają się w oczy, jako, że są prawie bez przerwy na widoku i są faktycznym odzwierciedleniem kondycji zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są dziś oblegane, nieustannie mamy problem żeby znaleźć dogodny termin, a kolejki są niesłychanie długie. Nie mniej jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale także robią to lekarze specjaliści. Niezaprzeczalny jest fakt, że odżywianie powinno być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz, co bez wątpienia przynosi najlepsze efekty. Jedną z efektywniejszych metod poprawy kondycji skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem powszechnym, ale warto się z nim zapoznać, jeżeli problem nadmiernego wypadania włosów czy zniszczonej skóry nas dotyczy. Wyjątkowość tej metody leży w docieraniu odpowiednich substancji w głąb skóry, wykorzystywane przy każdym rodzaju problemów skórnych i jest polecane zarówno płci męskiej jak i płci damskiej.

Jeśli chodzi o skórę twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo efektowna i w zasadzie to właśnie ta część skóry jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra twarzy jest jedną z najdelikatniejszych i dlatego też szybko się niszczy. Wstrzykiwane składniki zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Terapię można stosować pod oczy, w obrębie tak zwanych ,,worków”, która je w dużym stopniu zmniejsza lub całkiem niweluje. Mezoterapia twarzy pomaga przede wszystkim biorewitalizacji i jest oparta na stymulacji kolagenu i elastyny. Jakiś czas po terapii skóra niestety nie wygląda zachęcająco i zdrowo, pokazują się chwilowe zaczerwienienia i obrzęki; warto taki okres przeczekać, aby móc zobaczyć niezwykłe efekty polepszenia się stanu.

Wyróżniamy dwie metody w podawaniu danych substancji: przy wykorzystaniu odpowiedniego pistoletu lub manualnie przy wykorzystaniu strzykawki i igły. Jest to zabieg niechirurgiczny, a jedynie wprowadzanie minimalnych ilości specjalnych substancji, które zawierają w składzie, takie elementy jak peptydy, kwas hiauluronowy witaminy i aminokwasy. Są one wstrzykiwane na głębokość 1-2 mm, prosto w miejsca z dolegliwościami. Zabieg pomimo wstrzykiwania jest całkiem bezbolesny i przyjemny. Funkcją mezoterapii jest przywrócenie krążenia skóry. Jak sama nazwa wskazuje jest to terapia, czyli seria zabiegów, trzeba więc powtórzyć go kilkukrotnie. Jaka jest najodpowiedniejsza ilość i częstotliwość wykonywania zabiegów? Wszystko to jest zależne wyjściowego stanu skóry, rodzaju dolegliwości, preparatu jaki stosujemy oraz indywidualnych potrzeb.Na początku zazwyczaj jest to cykl od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, później dla podtrzymania efektów kontynuuje się je co 2-4 miesiące. Taka seria daje dużo większe i bardziej długotrwałe efekty, niż pojedynczy zabieg. Czego dokładnie możemy spodziewać się po mezoterapii skóry twarzy? Na pewno nawilżenie i jędrność oraz redukcja zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się stosunkowo długo. Mezoterapia igłowa nie tylko niweluje już powstałe schorzenia, ale także zapobiega powstawaniu nowych, dzięki produkcji włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich wzrost jest dość złożonym procesem, który ma trzy etapy. Zdarza się sytuacje, kiedy porost włosów jest zahamowany. Taki stan rzeczy nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosów. Nachodzi też pytanie, w którym momencie wypadanie jest normalne, a w którym momencie należy zacząć się interesować czy nie jest to nadmierne wypadanie? Nie ma na to dokładnej. W teorii utrata mniej niż 100 włosów dziennie jest rzeczą normalną, a więc terapie stanu włosów, powinno się rozpocząć powyżej liczby stu włosów, co jest już raczej widoczne. Jak leczyć to schorzenie? Metod leczenie jest mnóstwo, od preparatów do smarowania skóry głowy po kurację laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest jedną z najczęściej wybieranych, co świadczy o jej skuteczności w tym zakresie pielęgnacji. Wykonanie tego rodzaju terapii przy łysieniu pomaga ponowić krążenie, i tym samym pobudzić wzrost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wydaje się bardzo zaawansowany, co w rzeczywistości okazuje się nieprawdą. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie skóry i nałożenie żelu znieczulającego zależnie czy osoba, tego potrzebuje. Kolejnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same nakłucia mogą być lekko wyczuwalne, ale pomimo tego pacjenci nie twierdzą, że jest to zabieg bolesny. Po wykonanym zabiegu mezoterapii zaleca się nie korzystać z kąpieli parowych, unikać opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Bardziej szczegółowe informacje przedstawia osoba wykonująca zabieg na poprzedzającej zabieg konsultacji, tak aby całościowy przebieg kuracji był bezpieczny.

Komentarze są wyłączone.