Liposukcja Toruń

Ksiegowos Torun - Kadry i place uslugi rachunkowe
Zakładamy działalność – wybieramy formę opodatkowania
29 sierpnia, 2019
Ocieplanie pianką PUR - Toruń Bydgoszcz Ile kosztuje ocieplenie pianką - Cena ocieplania PUR
Nowoczesne ocieplenia domów
31 sierpnia, 2019
Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod pojęciem liposukcji kryje się zabieg, którego celem jest pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej i wymodelowanie figury ciała. Dostępnych jest kilka metod liposukcji. Niektóre z nich nie są tak inwazyjne i różnią się od tradycyjnej operacyjnej liposukcji, dlatego nazywa się je liposukcją bez skalpela. Wszystkie te metody polegają na rozbiciu zbędnej tkanki tłuszczowej, którą później odsysa się lub naturalnie wydala z organizmu.

Metody te szczycą się co raz większą popularnością wśród kobiet, choć nie przy wszystkich zabiegach efekty są widoczne od razu. Wszystko podlega indywidualnym możliwościom organizmu. Również to, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od pacjenta. Przed każdym zabiegiem kosmetolog lub lekarz przeprowadza wywiad i bada ilość tkanki tłuszczowej do usunięcia. Należy też zapoznać się z informacjami o przeciwwskazaniach do poddania się liposukcji. Do najistotniejszych z nich zaliczają się nowotwory, choroby związane z krzepliwością krwi oraz infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Metoda laserowa

Liposukcja laserowa bez skalpela jest zalecana dla osób, które pragną pozbyć się tłuszczu w konkretnych miejscach. Ta metoda pomaga nie tylko przy modelowaniu ciała, ale również pozytywnie wpływa na kondycję skóry i jej regenerację. W trakcie pojedynczego zabiegu możliwe jest usunięcie nawet do 500 ml tłuszczu, co więcej laser nie uszkadza tkanek, w pobliżu miejsca zabiegu.

Laserowa liposukcja bez skalpela trwa, w zależności od ilości tłuszczu, do 1-2 godzin i odbywa się w znieczuleniu punktowym. Ta metoda wymaga minimalnego, praktycznie niewidocznego z czasem nacięcia, żeby można było wprowadzić specjalny światłowód do miejsca z niechcianą tkanką tłuszczową. Laser wpływa na komórki tłuszczowe i dzieli ich błony, aby stały się płynne i mogły zostać odessane już w trakcie zabiegu. Znaczna część podzielonego tłuszczu wchłania się jednak dzięki naturalnym procesom metabolicznym i zostaje wydalona w ciągu kilku dni.

Laserowa liposukcja ma też pozytywny wpływ na komórki które produkują kolagen. Dzięki stymulacji tych komórek poprawia się jakość skóry, ponieważ ta ujędrnia się i zostaje odmłodzona. Efekty zwykle można zauważyć tuż po zabiegu, choć ostatecznych efektów należy spodziewać się po upływie 1 – 2 miesiąca.

Liposukcja ultradźwiękowa

Ta metoda liposukcji opiera się na energii ultradźwięków, jaka jest używana do oderwania tkanki tłuszczowej od innych tkanek. Długoletnie badania nad ultradźwiękami wpływają na to, że jest to mało inwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Ten rodzaj zabiegu jest współcześnie jednym z najbardziej precyzyjnych wśród innych, z tego względu jest szczególnie dobry w przypadku słabo dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda całkiem bezbolesna, a energia ultradźwięków kierowana jest bezpośrednio na tłuszcz. Nie ma też ryzyka zniszczenia innych tkanek, nerwów czy naczyń krwionośnych.

Rozbite komórki tłuszczowe staja się płynne i w tej postaci trafiają do wątroby, skąd są wydalane dzięki procesom metabolicznym. Aby liposukcja ultradźwiękowa była naprawdę skuteczna zalecane jest podjęcie 5 – 10 zabiegów w serii. Efekty tej metody są zauważalne w ciągu miesiąca od zakończenia zabiegów. Należy zauważyć, że liposukcja ultradźwiękowa jest jedynie terapią wspomagającą i dobrze jest po skończeniu zabiegów zadbać o dietę i własny styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana bardziej jako lipoliza iniekcyjna, jest metodą, która przypomina zarówno liposukcję laserową jak i ultradźwiękową w tym, że rozbija komórki tłuszczowe i jest mało inwazyjną metodą bez użycia skalpela. Co więcej, lipoliza iniekcyjna może być stosowana także na twarzy w celu zlikwidowania podwójnego podbródka, worków pod oczami albo tłuszczu z policzków.

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny, wprost do tkanki tłuszczowej. Taka substancja rozbija komórki tłuszczowe, które potem są transportowane do wątroby oraz naturalnie wydalane. Zabieg ma długość około godziny i przebiega przy znieczuleniu miejscowym. Wadą tego typu zabiegu jest to, że ze względu na przebieg tej metody może wystąpić zaczerwienienie i opuchlizna skóry tam, gdzie wkłuwano igły. Dobrze jest też po zabiegu zastosować masaż limfatyczny, który przyspieszy usunięcie niepotrzebnego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna przynosi najlepsze efekty u osób z niewielkim nadmiarem tłuszczu. Roztwór nie poradzi sobie ze znaczną ilością tkanki tłuszczowej, dlatego taka metoda może nie zadowolić pacjenta z otyłością. Najbardziej zauważalne efekty pojawiają się po 2 – 3 zabiegach w odstępach od 3 do 6 tygodni.

Te nieinwazyjne zabiegi liposukcji bez skalpela są znacznie bezpieczniejsze niż zwyczajna metoda operacyjna, w większości przypadków nie wymagają rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają normalnego rytmu pracy pacjenta, który właściwie od razu może wrócić do swoich zajęć. Niezależnie od metody usuwania tłuszczu, dla zachowania optymalnych efektów, wskazane jest przestrzeganie zdrowej diety i aktywnego trybu życia, aby uniknąć nawrotu odkładania się niechcianego tłuszczu w przyszłości.

Komentarze są wyłączone.