Ksometologia medyczna – Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, niezbędne do pracy i w podróży.
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie odchudzający
25 września, 2019
Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Obecnie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny oferuje wiele interesujących zabiegów, jakie nie tylko troszczą się o skórę, ale także modelują figurę, eliminują cellulit, tłuszcz niepotrzebne owłosienie oraz rozpowszechniają rozwiązania anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki postępowi technologii, które dają ciągle nowsze oraz skuteczniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Ponadto, innowacyjne technologie powodują, że zabiegi stają się mniej inwazyjne, dzięki czemu nie obciążają już zdrowia pacjentów, a dają niezwykłe rezultaty. Znaczna część salonów kosmetycznych cieszy się dobrymi opiniami na temat świadczonych usług, wynikającymi z zabiegów wysokiej klasy.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Wśród najnowszych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają na celu odświeżenie i oczyszczanie skóry. Zadbana skóra jest zdecydowanie bardziej podatna na działanie innych kosmetycznych zabiegów, a do tego jest zdecydowanie bardziej estetyczna i promienna. Likwidowanie zaskórników, niedoskonałości, łoju i martwego naskórka dodatnio oddziałuje na jej wygląd i zdrowie. Zwykle używane w tym celu w salonach kosmetycznych działania, mają za zadanie otwarcie porów oraz usunięcie z nich zanieczyszczeń. Najprostsza metoda angażuje pracę kosmetyczki, która manualnie wyciąga zanieczyszczenia z uprzednio otwartych porów poprzez nacisk na skórę. Możliwe jest także oczyszczanie chemiczne, jakie zastosowuje kwasy w odpowiednich stężeniach. Inne metody zwykle wymagają pracy specjalistycznych maszyn. Przykładowo urządzenie do zabiegu mikrodermabrazji zeskrobuje warstwy martwego naskórka i zasysa je do wnętrza. Jedną z najnowocześniejszych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje siłę ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem porządnie regenerującym jest mezoterapia igłowa. To za jej pomocą zapewniane są skórze wartości odżywcze i regenerujące, które stymulują organizm do włączenia procesów naprawczych i do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia to wstrzykiwanie gotowych koktajli z kwasu hialuronowego, aminokwasów, wyciągów z roślin i witamin, które mają szczególny, dobry wpływ na kondycję skóry. Tego typu działania przywracają skórze jędrność i elastyczność i opóźniają proces starzenia.

Do zabiegów regenerujących można wykorzystać także substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Uzyskuje się ono z krwi pacjenta i ma niezrównany wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste poprawiają wygląd skóry, jej elastyczność oraz gęstość, a także zmniejszają zmarszczki. W ten sposób odtwarzane są zniszczone komórki, zwiększa się wytwarzanie kolagenu, a także rozwój naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi wyszczuplania sylwetki głównie interesują tych, którzy chcieliby pozbyć się niepotrzebnego tłuszczu, w głównej mierze z obszarów, które są odporne na aktywność fizyczną albo specjalne diety. Nowoczesna technologia pomogła sporządzić metody, które powodują, że tkanki tłuszczowe zostają podzielone, zmieniają stan na płynny, ze względu na co zdecydowanie łatwiej je odessać lub przesłać do wątroby, skąd zazwyczaj wydalane są za pomocą zwykłego funkcjonowania metabolizmu. Tego typu zabiegi z reguły mają również inne pozytywne efekty, np.: pobudzają do produkcji kolagenu albo wspomagają wydalanie toksyn. Najczęściej w taki sposób można też pożegnać cellulit, wygładzić zmarszczki, blizny czy rozstępy.

Istnieje wiele nowoczesnych metod formowania sylwetki oraz wspierających odchudzanie. Zalicza się do nich np. endermologia, która za pomocą specjalnie wykonanych rolek rozmasowuje ciało i rozbija strukturę tłuszczu. Inny sposób, czyli kriolipoliza opiera się na mrożeniu oraz niszczeniu komórek tłuszczowych w temperaturze nie spadającej poniżej -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa bazuje na mocy ultradźwięków. Istnieją także metody wykorzystujące laser lub iniekcję. Zzwyczaj te zabiegi są mało inwazyjne i dają zauważalne efekty: możliwe jest usunięcie nawet 40% tkanki tłuszczowej, jednak nie powinny one zastępować ćwiczeń oraz wyregulowanej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii używane od dawna, ciągle odnajdują co raz to lepsze oraz skuteczniejsze funkcje, dzięki postępowi oraz bezpieczniejszej pracy. Gabinety kosmetyczne oferują innowacyjne zabiegi laserowe, które działają na różne obszary ciała oraz tak samo różne problemy. Najbardziej znana jest depilacja laserowa, która usuwa nadmierne owłosienie z właściwie każdego miejsca na ciele na długo. Zabiegi laserowe likwidują także problemy skórne: na przykład usuwają trądzik, niszcząc bakterie wywołujące stany zapalne albo usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na skupiska melaniny (barwnika) w jednym miejscu. Inne zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych albo są świetnym sposobem odmładzania.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Produkcja elastyny i kolagenu bezpośrednio oddziałuje na stan skóry i tym samym ją odmładza. Z tego względu część zabiegów pobocznie oddziałuje na zwalnianie starzenia się skóry. Istnieją też zabiegi, które bezpośrednio odmładzają skórę, mogą to być mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym albo liftingi. Nowoczesne metody liftingujące, używają nowatorskie technologie i sposoby, dzięki którym nie są one inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Na przykład liftingi HIFU – skutkujące dzięki ultradźwiękom albo za pomocą nici liftingujących – wszywanych w głębokie warstwy skóry, by unosiły oraz utrzymywały odpowiednie partie skóry.

Depilacja laserowa

Komentarze są wyłączone.