JAK DBAĆ O STOPY – Haluksy

PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszki ortopedyczne – do spania na co dzień
15 lutego, 2019
Skuteczne wybielanie zębów domowymi sposobami albo lampą beyound
Skuteczne wybielanie zębów – tylko u dentysty
7 marca, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są skomplikowane w pielęgnacji. To kończyny, na których opiera się cały ciężar naszego ciała. Często nie pamiętamy o systematycznej pielęgnacji stóp. Wynikiem tych zaniedbań z reguły są takie schorzenia jak m. in.: haluksy, odciski a nawet infekcje grzybicze. Jak zatem pielęgnować stopy? Poniżej przedstawiamy kilka popularnych sposobów.

KĄPIELE W SOLI KOSMETYCZNEJ

Kąpiele w wodzie z solą morską nie tylko niweluje obrzęki, ale też zmiękcza skórę. Kąpiele polecane są szczególnie paniom, które zmuszone są często nosić obuwie na szpilkach. Obcasy obciążają na stopy, dlatego warto starać się o ich odpowiednią regenerację. Kąpiele solne to nie tylko odprężenie ale także wsparcie w pielęgnacji skóry stóp. Do wody warto też dodać różne preparaty o działaniu nawilżającym, przeciwbakteryjnym np. różnego rodzaju olejki. Działanie przeciwzapalne ma olejek herbaciany. Przeciwbakteryjnie działa również lawenda.

WYGŁADZANIE

Ważnym elementem pielęgnowania skóry stóp jest częste ścieranie martwego naskórka. Nie powinno się do tego używać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niebezpieczny? Ponieważ przez wzgląd na swoją specyficzną porowatą powierzchnię sprzyja namnożeniu bakterii. Jeśli decydujemy się na używanie pumeksu, pamiętajmy o tym, aby po jednorazowym użyciu wylądował w koszu. Bardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest nabycie specjalnej tarki- można ją dokładnie oczyścić i użyć ponownie. W sklepach kosmetycznych znajdziemy też mnóstwo specjalistycznych preparatów peelingujących, które są bogate w drobinki, które szybko radzą sobie ze zrogowaceniami.

NAWILŻANIE STÓP

Skóra stóp jest dosyć problematyczna głownie dlatego że zawiera znikomą ilość gruczołów łojowych. Z tego powodu łatwo ulega podrażnieniom. Nawilżanie to najważniejszy element pielęgnowania o skórę stóp. Kosmetyki nawilżające należy stosować codziennie. Wesprze to warstwę lipidową i pomoże zmiękczyć na skórę stóp. Dla mocno zrogowaciałej skóry warto zastosować maskach nawilżających: wmasowuje się je na noc, żeby rano móc podziwiać doskonale gładkie stopy.

PAZNOKCIE

Pielęgnacja stóp to nie tylko troska o gładką skórę. Trzeba zadbać także o staranny pedicure. Systematyczne skracanie paznokci to podstawowy zabieg. Oprócz obcinania ważne jest też odpowiednie piłowanie. Nie wolno obcinać paznokci zbyt krótko, bo mogą niekomfortowo wrastać w ciało. Kolejnym krokiem do pięknych stóp jest też opiłowanie boków paznokci.

CZĘSTE PROBLEMY ZE SKÓRĄ STÓP

PĘKAJĄCA SKÓRA PIĘT

Nadmierne przesuszanie skóry to bardzo często rezultat braku witaminy A. Najskuteczniejszym trickiem na tę dolegliwość są relaksujące kąpiele solne. Sklepy kosmetyczne oferują też duży wybór kremów gojących, które skutecznie poradzą sobie wszelkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są irytującym ale także popularnym problemem. To zrogowacenia o kształcie stożka. Bywają bardzo bolesne, dlatego że wbijają się w ciało. Odciski najszybciej zlikwiduje podolog, jednak można też spróbować wyeliminować je przy pomocy domowych sposobów. W tym celu należy kupić płyn na odciski. Zanim zastosujemy płyn, odmoczmy stopy w ciepłej wodzie z solą. Taka kąpiel powinna potrwać nie krócej niż 15 minut. Kolejnym krokiem jest smarowanie odcisku odpowiednim preparatem. Kolejno powinno się zetrzeć stwardniałą skórę pumeksem i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest mocno problematyczna głównie dlatego, że ma więcej gruczołów potowych niż łojowych. Co trzecia osoba boryka się z nadmiernym poceniem się stóp. W tym wypadku najistotniejsza właściwa higiena. Zabiegi higieniczne ułatwiają liczne preparaty zaprojektowane dla osób, które borykają się z silną potliwością stóp. Warto zatem nabycie talku lub dezodorantu do stóp. Jeżeli to możliwe, trzeba także wymienić buty: podczas pracy nosić przewiewne obuwie. Dużą pomocą mogą okazać się solankowe kąpiele z dodatkiem olejków. Najlepsze z nich to m. in. lawenda i rozmaryn.

HALUKSY- BOLESNY PROBLEM

Często musisz nosić buty na obcasach? Czy wiesz jak męczy to twoje stopy? Haluksy są bolesnym problemem. To zwyrodnienia kości palucha, które powodują ból i skrzywienia kości stopy. Silnie obciążony paluch często wykrzywia się ku środkowi. Rozwojowi tego schorzenia sprzyjają nie tylko buty na obcasie ale też obuwie z czubkiem. Palce stopy znajdują się wówczas w nienaturalnym ułożeniu, przez co ulega dużym obciążeniom. Jak zapobiec haluksom? Jest kilka sposobów, jednak tylko niektóre są skuteczne. Pierwszym z rozwiązań są dystraktory nocne- zmieniają one ułożenie dużego palca. Zakłada się je jednak tylko na noc, dlatego ich efektywność jest mała. Dystraktory nie zmuszają bowiem stopy do prawidłowej pracy podczas dnia, dlatego deformacje stopy nieustannie pogłębiają się. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne dopasowanie dla każdego pacjenta oraz specjalne ćwiczenia rehabilitacyjne pomagają w osiągnięciu najbardziej widocznych rezultatów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Komentarze są wyłączone.