Endermologia LPG – zabieg skutecznie odchudzający

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Ksometologia medyczna – Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę
25 września, 2019
depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja woskiem -Jak wygląda zabieg?
23 października, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, którego zadaniem jest ukształtowanie sylwetki, poprzez walkę z nadmierną tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowy patent to odmiana masażu mechanicznego, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, który daje klientkom wspaniały relaks i komfort. Tego typu leczenie jest zupełnie bezinwazyjne oraz pomaga w wygładzeniu skóry zaledwie w ciągu kilku zabiegów. Zostało utworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, marzących o pięknym wyglądzie bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można wykonywać na całym ciele albo punktowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG?

Endermologia LPG przeprowadzana jest przez odpowiednio przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Każdy zabieg poprzedza konsultacja, w ciągu której specjalista odbywa z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu pozna ogólny stan zdrowia, styl życia i wniknie w problem oraz związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, została zaopatrzona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Proces masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w różnych kierunkach o dostosowywanej sile, który wzmaga proces uwolnienia tłuszczu (lipozy), pobudza krążenie krwi i przemianę materii, a do tego wspiera wydalanie toksyn z organizmu i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent ma specjalny jednoczęściowy kostium, który dba o komfort i zapobiega zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, a do tego ułatwia rolkom poślizg. Odpowiednio wyregulowana i dopasowana do pacjenta siła masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie powoduje dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla uzyskania doskonałych efektów zaleca się zastosowanie serii 12 – 20 zabiegów, pobieranych nie częściej niż 2 – 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele korzystnych efektów. Już po 3 zabiegach, są one zauważalne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie powoduje zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, a tym samym na wygląd sylwetki, która wspaniale się modeluje i wyszczupla. Ponadto cellulit zostaje pomniejszony, a rozstępy, blizny oraz zmarszczki są o wiele mniej zauważalne i mocno wygładzone. Endermologia LPG posiada też świetny wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, co sprawia, że skóra nie jest już wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są poprawa krążenia limfy i krwi, zminimalizowane obrzęki i generalne rozluźnienie napięcia ciała.

Pielęgnacja ciała po zabiegach

W wyniku endermologii LPG mogą ukazać się nieliczne siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może zrobić się punktowo nadwrażliwa na dotyk, z tego powodu szczególnie ważne jest zachowanie właściwej pielęgnacji. Jest to o tyle istotne ze względu na to, że prawidłowa dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zachowaniu skutków endermologii na dłużej.

Trzeba przede wszystkim pić dużo, zaleca się 2 – 2,5 litra, wody niegazowanej, która wspiera wydalanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Równie ważne jest utrzymanie zdrowej diety. Przede wszystkim dobre będą pokarmy z niską zawartością sodu, soli, tłuszczów i niewielkim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu ciągłych efektów endermologii służy też systematyczna aktywność fizyczna. Trzeba jednak pamiętać, by nie przemęczać ciała i uprawiać lżejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przyczyni się do ciągłego spalania tłuszczu.

Należy też zadbać o właściwe nawilżenie ciała, zwłaszcza w miejscach, gdzie były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu dobrze jest stosować balsamy albo emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki pomnożą działanie oraz zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, żeby po zakończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów utrzymujących efekty raz na miesiąc lub dwa, zapobiegnie nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Pomimo wszystkich korzyści z endermologii LPG i działania, które jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne istnieje sporo przeciwwskazań, do wykonania tego zabiegu. Znaczna część z nich łaczy się bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najważniejszych należą w głównej mierze najtrudniejsze choroby, takie jak aktywne nowotwory lub choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczeniem są też uszkodzenia oraz choroby skóry (np. bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Decydowanie się na zabieg nie jest też zalecane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najwcześniej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka i przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

W przypadku osób, które mają założone kolczyki lub implanty nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, ale należy pominąć te części ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi tych miejsc, gdzie występują pieprzyki, tłuszczaki, nowe blizny albo w stanie zapalnym. Takie miejsca również trzeba ominąć.

Komentarze są wyłączone.