Depilacja woskiem -Jak wygląda zabieg?

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie odchudzający
25 września, 2019
Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje ślubne – najnowsze trendy
24 października, 2019
depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, które sprawiają, że możemy mieć gładką skórą na dłużej. Usuwanie niepotrzebnego owłosienia to niezwykle popularna praktyka. Wśród wielu sposobów nadal dużym zainteresowaniem odznacza się depilacja woskiem. Ta od lat używana metoda pozwala pozbyć się włosków z różnych części ciała na długi czas. Gabinety kosmetyczne proponują specjalistyczne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w drogeriach dostępne są zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji samodzielnie. Mimo tego, że rodzaj zabiegu jest dość bolesny, zdobył wielką popularność. Wszystko dzięki temu, że to prosty i szybki sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. A efekty utrzymują się nawet do kilku tygodni.

Na czym polega depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, chociaż nie należy do przyjemnych, wyróżnia się jako prosty zabieg usuwania włosów. Jej działanie polega na tym, że na część ciała, z której mają być usunięte, nanosi się wosk, za pomocą którego włosy są wyrywane. Należy wiedzieć, że wosk musi być zaledwie trochę rozgrzany do półpłynnej formy, aby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakłada się paski materiału i czeka do chwili, aż wosk zgęstnieje. Dopiero wtedy materiał trzeba oderwać szybkim ruchem odwrotnie do kierunku wzrostu włosa. Za sprawą tego, że wosk przenika do wnętrza, włosy usuwają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można wykonać samemu, zalecane jest korzystanie z usług gabinetów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka przeprowadza depilację woskiem profesjonalnie. Dzięki temu zabieg zajmuje mniej czasu i daje większą pewność właściwego wykonania. Ponadto przy specjalistycznych zabiegach depilacji woskowej, kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim hamują odrost włosków. Okolicami, które można depilować przy użyciu wosku są nie tylko pachy i nogi, ale także wąsik, ramiona, ręce lub bikini głębokie i pachwiny.

Jak przygotować się na zabieg depilacji woskowej?

Do depilacji woskiem dobrze jest się przyszykować. Na kilka dni przed depilacją warto wykonać porządny peeling, który usunie martwy naskórek. Nie należy jednak korzystać z solarium ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, jakie mogłyby uwrażliwić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie natłuszczać się balsamami i kremami, dlatego że mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Także długość włosków podczas zabiegu ma znaczenie. Jeżeli będą za krótkie, okażą się niełatwe do usunięcia. Z kolei za długie mogą powodować większy dyskomfort w trakcie wyrywania. Planując depilację woskową najlepiej zaczekać, aż włoski osiągną długość około 0,5 centymetra. Wtedy łatwo wkleją się w wosk, a zabieg przyniesie oczekiwane efekty.

Przed depilacją woskiem trzeba porządnie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskowej nie należy wykonywać w przypadku nowych skaleczeń, blizn czy rozszerzonych naczyń włosowatych. Wszystkie pieprzyki i brodawki muszą być zgłoszone, aby w trakcie zabiegu ich nie uszkodzić. Warto też dowiedzieć się, które choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszystkie informacje o przeciwwskazaniach muszą być przekazane przez kosmetologa.

Warto także ocenić ile czasu skóra zwykle potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskowej może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Dlatego lepiej nie korzystać z zabiegu na dzień przed ważnym wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po depilacji woskowej?

Po zabiegu szczególnie ważne jest neutralizowanie podrażnień i zaczerwienienia. Z tego względu warto zatroszczyć się o odpowiednie nawilżenie skóry. Po depilacji woskowej sprawdzają się preparaty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które wykazują działanie kojące podrażnienia. Inne używane kosmetyki powinny być dedykowane dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, lepiej nie stosować dezodorantów, kosmetyków perfumowanych lub zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Podwyższona temperatura także może przynieść negatywny wpływ na stan skóry po depilacji woskowej. Z uwagi na to na kilka dni lepiej unikać jacuzzi, łaźni parowej lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Wielką zaletą depilacji woskowej jest to, że usunięte włosy nie odrastają przed następne 3-5 tygodni. Regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym i częste wyrywanie włosów je osłabia, przez co ich usuwanie jest jeszcze prostsze i jeszcze mniej bolesne. Dodatkowo delikatniejsze i cieńsze włosy nie są tak widoczne. Choć depilacja woskiem nie należy do najprzyjemniejszych, w porównaniu do innych metod nie skutkuje uczuciem pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskiem przynosi długotrwały efekt, z uwagi na to, że włosy wyrywane są wraz z cebulkami. Oprócz tego można z niej korzystać w stosunku do niemal każdej partii ciała. A efekt wygładzonej skóry uzyskiwany jest natychmiast po zabiegu. Co więcej depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele gabinetów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, przeprowadzi zabieg starannie i poprawnie. Przede wszystkim depilacja jest także bezpieczna.

http://www.depilacja-woskiem.pl

Komentarze są wyłączone.