Depilacja pach woskiem – jak depilować

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Termosy Stanley Thermos Esbit – który najlepszy i czym kierować się przy jego wyborze
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzacje do domu i biura – Montaż Toruń
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, dzięki którym możemy zachować gładką skórą na dłużej. Likwidowanie niechcianego owłosienia to bardzo popularna praktyka. Wśród wielu sposobów nadal dużym zainteresowaniem wyróżnia się depilacja woskowa. Ta od lat wykorzystywana metoda pozwala pozbyć się włosków z większości części ciała na dłużej. Gabinety kosmetyczne oferują profesjonalne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w drogeriach dostępne są zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji w domu. Pomimo tego, że taki zabieg jest dość bolesny, osiągnął szeroką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to łatwy i szybki sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. A efekty utrzymują się nawet przez parę tygodni.

Jak wygląda depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, choć nie zalicza się do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako łatwy zabieg likwidowania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na partię ciała, z której mają zostać usunięte, nanosi się wosk, dzięki któremu wyrywa się włosy. Trzeba wiedzieć, że wosk powinien być tylko odrobinę podgrzany do półpłynnej formy, by nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakleja się paski materiału i pozostawia do momentu, aż wosk zastygnie. Dopiero wtedy materiał odrywa się nagłym ruchem przeciwnie do kierunku wzrostu włosa. Za sprawą tego, że wosk wnika głęboko, włosy wyrywają się wraz z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można wykonać samodzielnie, polecane jest korzystanie z ofert salonów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskową profesjonalnie. To sprawia, że zabieg trwa krócej i daje większą pewność właściwego wykonania. Co więcej przy profesjonalnych zabiegach depilacji woskowej, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim hamują odrost włosków. Miejscami, które można depilować przy użyciu wosku są nie tylko nogi i pachy, ale także wąsik, ramiona, ręce lub pachwiny i bikini głębokie.

Jak przygotować się na zabieg depilacji woskiem?

Na zabieg depilacji woskową warto się przyszykować. Na kilka dni przed zabiegiem warto zastosować porządny peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie wolno jednak korzystać z solarium ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, jakie mogłyby uwrażliwić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie nacierać się balsamami i kremami, dlatego że mogą utrudniać przywieranie wosku.

Również długość włosków na czas zabiegu jest ważna. Jeżeli będą zbyt krótkie, staną się niełatwe do usunięcia. Z kolei zbyt długie mogą sprawiać większy dyskomfort podczas wyrywania. Decydując się na depilację woskową warto wstrzymać się, aż włoski będą miały długość około 0,5 centymetra. Wówczas łatwo wkleją się w wosk, a zabieg przyniesie oczekiwane efekty.

Przed zabiegiem depilacji trzeba dokładnie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskiem nie należy przeprowadzać w przypadku nowych blizn, skaleczeń czy rozszerzonych naczyń włosowatych. Wszystkie brodawki i pieprzyki muszą zostać zgłoszone, by podczas zabiegu ich nie naruszyć. Warto także zorientować się, które choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszystkie informacje dotyczące przeciwwskazań powinny być udostępnione przez kosmetologa.

Warto także ocenić ile czasu skóra zazwyczaj potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskiem może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tego powodu lepiej nie korzystać z zabiegu tuż przed ważnym wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po depilacji woskiem?

Po zabiegu przede wszystkim istotne jest łagodzenie podrażnień i zaczerwienienia. Z tego względu trzeba zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Po depilacji woskiem sprawdzają się preparaty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które wykazują działanie łagodzące podrażnienia. Pozostałe stosowane kosmetyki najlepiej gdyby były dedykowane dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, niewskazane używać dezodorantów, perfumowanych kosmetyków czy zawierających alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Podwyższona temperatura również może przynieść negatywny wpływ na stan skóry po depilacji woskiem. Dlatego na kilka dni lepiej zrezygnować z jacuzzi, łaźni parowej lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Wielką zaletą depilacji woskiem jest to, że wyrwane włosy nie odnawiają się przed kolejne 3-4 tygodnie. Regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym i częste usuwanie włosów je osłabia, przez co ich likwidowanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze bardziej komfortowe. Ponadto cieńsze i delikatniejsze włosy są mniej widoczne. Chociaż depilacja woskowa nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od pozostałych metod nie skutkuje uczuciem swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskowa daje długi efekt, ze względu na to, że włosy wyrywane są wraz z cebulkami. Ponadto można ją stosować na niemal każdej partii ciała. A efekt wygładzonej skóry osiągany jest natychmiast po zabiegu. Co więcej depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele salonów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, przeprowadzi zabieg starannie i poprawnie. Przede wszystkim depilacja jest również bezpieczna.

depilacja woskiem Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.