Depilacja laserowa – nowoczesny sposób na pozbycie się zbytecznego owłosienia

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Pranik -sprawy rodzinne
Wrzesień 2, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Geodeta – specjalistyczne pomiary
Wrzesień 2, 2020

Maszynki oraz balsamy do golenia, kosmetyki zatrzymujące odrastanie włosków, depilacja woskiem – to zapewne najtańsze zabiegi pozbywania się niepożądanego owłosienia. Czy są one efektywne? Bez wątpienia zdają egzamin na kilka czy kilkanaście dni, jednakże po tymże czasie operację powinno się powtórzyć. I to naturalnie jest fundamentalny motyw odkrycia depilacji laserowej – mianowicie sposobu usunięcia owłosienia już na zawsze. W sumie nie jest to zamysł nowy, ponieważ w ostatnim czasie dużo osób umawiało się na sesje z wykorzystaniem Light Sheer Duet. Dzisiaj najnowszym oraz najwydajniejszym laserem jest Palomar Vectus, który ekspresowo usuwa owłosienie nawet z rozległych partii ciała. Wynalazcy, którzy stworzyli, a później wdrożyli oba lasery diodowe, w drugim przypadku zainstalowali bardziej jednorodną wiązkę lasera. Takie rozstrzygnięcie zapewniło pogłębienie efektywności terapii, zmniejszenie czasu jego wykonywania i zredukowanie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest łagodnym zabiegiem oraz możemy ją z całą pewnością używać do okolic intymnych, skóry bardzo podatnej na uczulenia lub ciemnej. Mają szansę po niego sięgnąć osoby, które posiadają nierówny koloryt skóry, reagują bardzo źle na balsamy do depilacji czy posiadają kruche naczynka krwionośne. Palomar Vectus to medyczny laser diodowy, który odebrał wiele ekskluzywnych nagród. Co istotne, w ogóle nie przynosi jakichkolwiek skutków ubocznych.

Przeważnie trzeba od 3 do 5 zabiegów, aby ostatecznie usunąć wszystkie włoski. Jeżeli wyselekcjonujemy kilka partii, m in. przedramiona oraz pachy za jednym razem, to kosmetyczka może to przeprowadzić podczas pojedynczej wizyty. W rzeczywistości ilość zabiegów zależy od typu owłosienia oraz poziomu, na jakim znajduje się włos. Pierwszy zabieg usuwa włoski bardzo widoczne, najciemniejsze, które są w ostatniej fazie wzrostu. Nie wszystkie najzwyczajniej w świecie rosną za jednym razem, stąd też laser usuwa orientacyjnie 30 % owłosienia za pierwszym razem.

Czy epilacja laserowa faktycznie zapewnia znakomite efekty?

Bez wątpienia są one dużo atrakcyjniejsze niż w przypadku depilacji klasycznymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, a w ciągu życia potrafią wystąpić wyłącznie indywidualne włoski (np. w wyniku zaburzeń hormonalnych). Panie, które zdecydowały się na taki zabieg oraz publikują swoje opinie na blogach w 99% są zadowolone z rezultatów. Szczególnie, iż jest to idealna technologia na wrastające włoski. A konkretnie? Szkodliwym wynikiem nieostrożnych depilacji czy najzwyczajniej w świecie tendencji są niewielkie ranki na skórze, rozognione grudki lub krosteczki. Potrafią też wystąpić stany zapalne, a wtedy konsultacja u medyka jest czasami konieczna. Włosy ogólnie rzecz ujmując nie mogą przeniknąć przez skórę oraz zostają w niej. W w gruczołach łojowych zaczyna skupiać się ropa, a wówczas tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest wyłączną propozycją, aby poradzić sobie z niniejszym problemem.

Przed pierwszą wizytą kosmetyczka zbliża do skóry urządzenie SkinTel. Jego zadaniem jest przygotowanie analizy włosków oraz przystosowanie siły wiązki świetlnej. Lasery starszej generacji nie posiadają takiej możliwości, stąd też przed wizytą warto sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje określony salon. Inteligentny czytnik kontroluje parę paramentów za jednym razem, m.in. koloryt oraz gęstość włosów. W zasadzie nie musimy się martwić, iż urządzenie będzie powodowało ból czy powstaną poparzenia.

Plusy depilacji laserowej

Jako najistotniejszy walor musimy uznać zaoszczędzony czas, gdyż w ogóle nie trzeba już więcej golić skóry po depilacji laserowej. Wystarczy pamiętać o higienie w taki sposób, jak realizowaliśmy to do tej pory. Nie musimy także nabywać nowych golarek, inwestować w kosztowne urządzenia używane w domach, fatygować się z rozgrzewaniem wosku i dyskomfortem. Klientki wolą epilację z powodów typowo funkcjonalnych. Mają szansę naturalnie powędrować na plażę w stroju kąpielowym, absolutnie nie muszą wstydzić się sporadycznych wystających włosków ani krosteczek. Możemy cieszyć się aksamitną skórą! Sporym pozytywem dla Klientek depilujących okolice intymne jest możliwość znieczulenia niniejszego niezwykle czułego miejsca. Chłodzący żel redukuje moc odczuwania stopniowych impulsów emitowanych przez laser. Do innych zalet trzeba zaliczyć brak powikłań po zabiegu (trzeba jednak zapoznać się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zwykle niesamowicie drogie, dlatego warto obejrzeć regionalne propozycje oraz ustalić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził zniżek.

Ciekawe informacje

Podczas trzeciej sesji laserem medycznym Palomar Vectus możemy usunąć około 90% włosków

Za pomocą Palomar Vectus możemy zniszczyć włoski nawet na mocno opalonej skórze

W 1997 roku został stworzony laser aleksandrytowy, za pomocą którego można było ograniczać niepożądane owłosienie

Możemy rozróżnić cztery typy laserów, wykorzystywanych dzisiaj na potrzeby depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeżeli zaciekawiła Cię depilacja na całe życie, kliknij w link i przeczytaj najczęściej zadawane pytania.

depilacja laserowa

Komentarze są wyłączone.