Firma sprzątająca

Termos turystyczny – jaki najlepszy oraz jak go znaleźć?
21 września, 2020
Sprzedaż lub najem mieszkania z pomocą biura nieruchomości
29 września, 2020

Czyste biuro czy innego typu zakład pracy to element, na który potencjalni klienci patrzą, podejmując kontakt z firmą. Mając na celu pozytywne wrażenie na tych, co przekroczą próg budynku, należy zadbać o porządek. Biorąc pod uwagę powierzchnię dwie lub jedna osoba czyszcząca na etacie może nie wystarczyć, z tej przyczyny sporo przedsiębiorstw decyduje się na skorzystanie z usług fachowej firmy sprzątającej. Przeważnie zaangażowanie specjalistów w zakresie sprzątania, jest zarówno wygodne, jak i oszczędne. Z uwagi na to nic zadziwiającego, że firmy sprzątające robią się znacznie bardziej popularne. Często zdarza się, że z tego typu usług korzystają również osoby prywatne, zatrudniające do sprzątania swoich domów czy mieszkań.

Firmy sprzątające, a ich usługi

Usługa firm sprzątających obejmuje sporo czynności porządkowych. W chwili podjęcia współpracy z firmą sprzątającą, warto szczegółowo wskazać w umowie, które usługi są niezbędne, a poza tym kiedy będą przeprowadzane. Niejednokrotnie firmy sprzątające działają już po godzinach pracy pozostałych pracowników, a czasami sprzątają na bieżąco – na przykład w handlowych galeriach. Powinno się także umówić częstość sprzątania. W małym biurze wystarczy porządkować 1 lub 2 razy w ciągu tygodnia, z kolei w miejscach, gdzie z reguły przyjmuje się wielu klientów, warto sprzątać codziennie.

Obok częstotliwości sprzątania, warto skupić się na oczekiwanych usługach. Podstawowe oferty firm sprzątających to generalnie odkurzanie, czyszczenie mebli i mycie i zamiatanie podłóg czy usuwanie śmieci. W usługi wlicza się także czyszczenie przestrzeni kuchennych (w tym np. obsługa zmywarki), łazienek i klatek schodowych. Znaczna część firm sprzątających gwarantuje też pranie dywanów czy tapicerowanych mebli. Oferowane są też usługi okresowe, np. mycie okien, witryn sklepowych, a do tego samych elewacji. Co więcej w okresie jesienno-zimowym można otrzymać ofertę grabienia liści czy odśnieżania terenów zewnętrznych, a latem i wiosną pielęgnację zieleni.  Dobranie usług uzależniony jest od potrzeb danej firmy, jej powierzchni i otaczającego ją terenu.

Jak wybrać najlepszą firmę sprzątającą?

Wybór rzetelnej firmy sprzątającej warto rozpocząć od przeanalizowania oferowanych usług, aby zdobyć pewność, że sprosta danym potrzebom. Oprócz tego warto zobaczyć referencje i umówić się na wstępne spotkanie. Kontakt pozwoli na ocenę, czy warto skorzystać z usług danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nie ma problemu zawieraniem umów usługowych, zapisujących ustalenia między stronami. Do firm , które namawiają do współpracy na bazie porozumienia ustnego oraz takich, o których ciężko odszukać więcej informacji, trzeba podchodzić z ostrożnością. Porządna firma sprzątająca posiada doświadczonych pracowników, którzy mają stały dostęp do możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Ważną kwestią jest także sposób pracy. Personel powinien być zarządzany w taki sposób, aby wykonanie usług odbywało sprawnie i terminowo. Należy zwrócić uwagę również na pilnowanie grafika pracowników oraz na zapisy list kontrolnych, dokumentujących częstotliwość wykonywanych usług. Żeby wybrać dobrą firmę sprzątającą, lepiej też jakimi posługuje się środkami czyszczącymi oraz urządzeniami używanymi do sprzątania. Jeżeli klient nie będzie osobiście udostępniał potrzebny sprzęt i środki , warto dowiedzieć się, jakich preparatów używa dana firma . Niektóre firmy zachęcają do korzystania z ich usług, zapewniając stosowanie wysokiej klasy środków sprzątających, których nie da się nabyć w zwyczajnym sklepie czy drogerii.

Dlaczego warto podjąć współpracę z firmą sprzątającą?

Zatrudnienie firmy sprzątającej może okazać się zyskowne z dwóch fundamentalnych przyczyn. Przede wszystkim takie rozwiązanie okazuje się przeważnie tańsze, w przeciwieństwie do zatrudnienia pracowników do sprzątania na umowę. Poza tym, w sytuacji, jeśli nie mamy osoby odpowiedzialnej za sprzątanie, opłacając fachową firmę, usuwamy taki przymus z innych pracowników, za sprawą czego mogą skupić się tylko i wyłącznie na powierzonych im zadaniach, które generują faktyczne przychody. Ponadto profesjonalne firmy sprzątają znacznie precyzyjniej i uważniej, a przy tym niezwykle dyskretnie, gdy dopasujemy czas przeprowadzania czyszczenia, aby nie utrudniał pracy pozostałych. Tą metodą budynek miejsca pracy jest ciągle reprezentatywna, oczyszczona i nie zniechęca klientów. Poza tym firma sprzątająca zwykle troszczy się o potrzeby placówki. Gdy kończą się ważne produkty codziennego użytku (np. ręczniki papierowe), przeważnie taka informacja jest dostarczana do odpowiedzialnych osób, by nie doszło do sytuacji, gdzie mogłoby czegoś zabraknąć. Oczyszczone miejsce pracy oddziałuje także na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniach oraz na ich skuteczność. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to komfort i oszczędność czasu, jakiego nie trzeba przeznaczać na porządki, dzięki czemu prościej skupić się na firmie.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.