Termosy obiadowe, niezbędne do pracy i w podróży.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – zabiegi odmładzające
24 września, 2019
Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Ksometologia medyczna – Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę
25 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są nowością i w sklepach widzimy je od lat, a dokładnie od około roku 1900, jest to dość długi okres od kiedy zostały wyprodukowane. Budowę termosu wymyśliło dwóch naukowców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a nazwa jest zaczerpnięty od greckiego słowa ,,therme” oznaczającego ciepło. Każdy z nas są świadomi czym jest termos, jednak mała część osób wie jak on dokładnie pracuje. Jest to ,powiedzmy, akcesorium, wykonane z podwójnych ścianek, a między nimi znajduje się przestrzeń próżni cieplnej. Ścianki są cieniutkie ,dzięki czemu wymieniają one niezauważalną ilością ciepła. Strata ciepła jest również ograniczana przez przewodzenie oraz zewnętrzną część, która pokryta jest osłoną odpierającą światło. Całość sprawia, że akcesorium to podtrzymuje nasze danie lub nasz w wysokiej temperaturze przez długi okres czasu. Współcześnie na rynku znajdziemy mnóstwo rodzajów termosów, możemy przebierać w barwach, wielkości, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także wykorzystaniem, na przykład, istnieją termosy tradycyjne, znane każdemu, o zwykłym wyglądzie, służące do przechowywania napoi, takich jak kawa lub herbata oraz termosy obiadowe, inaczej termosy do żywności, do utrzymywania temperatury zup czy dań i są bardzo ciekawym rozwiązaniem. Termosy obiadowe odróżniają się od tych zwykłych właśnie kształtem, to znaczy są one po pierwsze, dużo większe, po drugie mają zupełnie inną budowę, nie są takie wysokie, mają szerszy wlew i są bardziej złożone. Jeśli chodzi o działanie, nie ma tutaj żadnej odmienności.Tego typu termosy są idealne w pracy i na wycieczkach. Siedząc mnóstwo czasu w pracy z niemożnością przyrządzenia sobie ciepłego posiłku, bardzo fajnym pomysłem jest przygotowanie sobie posiłku w domu i przechowanie go w termosie. Kolejna sytuacja, wycieczka, bez różnicy czy szkolna, rodzinna czy w samotności, po szczytach górskich, nad jeziorem, zwiedzając miasta czy wsie, jesteśmy w stanie zabrać ze sobą ukochane posiłki, bez potrzeby spędzenia dnia jedząc jedynie przekąski. W pracy, jak i na wycieczce jest to niezbędne, jako że wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasz organizm potrzebuje nie byle jakiego posiłku, aby móc spokojnie działać przez następne kilka godzin.

Aby wybrać dobry dla siebie termos, powinno się zapoznać się z ofertą jaką znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak dużo, że nie rzadko jest ciężko zdecydować. Znaczącą role przy decyzji ma bez wątpienia cena, która waha się od około 30 złotych do nawet 400 złotych. Widzimy, że jest to niemała rozbieżność cenowa. Istnieje takie przekonanie, że porządny termos, który przetrzyma więcej niż jeden sezon musi dużo kosztować. Ważną kwestią jest również materiał, z którego nasz produkt jest wyprodukowany. Są termosy plastikowe, które niestety słabo trzymają temperaturę oraz termosy szklane i stalowe, które bez zarzutów dają sobie rade. Termosy stalowe są najpopularniejsze, z tego powodu, że te szklane nie są tak wytrzymałe. Kolejna kwestia jaką powinno się obadać przed kupnem jest zakrętka, przez który może uciec ciepło. Korek może być działający samoistnie, z gwintem oraz łączony. Na wycieczkę w chłodniejsze miejsca idealnym będzie ten automatyczny, gdyż przez ten rodzaj ucieka najmniej ciepła. Jeśli chodzi o wielkość, to termosy obiadowe zazwyczaj nie są bardzo pojemne; produkowane są tak, aby zmieścić danie dla jednej osoby. Jeśli nasz termos chcemy zabrać w podróż należałoby pomyśleć o wygodzie trzymania; aby nie było to problemem. Do wyboru mamy termosy z zwykłą powłoką zewnętrzną, wykonaną z metalu oraz profesjonalnie stworzone termosy wyższej jakości o chropowatej powłoce. Dzięki takiemu zabiegowi mamy gwarancje, że termos nie wypadnie się nam z dłoni; na dodatek, prezentują się one dużo lepiej.

Jakie mamy możliwości przy korzystaniu z tego typu akcesorium? Termosy obiadowe, czyli tak zwane food jug’i, są tworzone, z myślą o, jak sam termin wskazuje, gorących posiłkach. Jakie dokładnie dania możemy w nich przechowywać? Mogłoby się wydawać, że w tego rodzaju ,,pojemniku” można przechowywać wyłącznie zupy, co jest bez wątpienia błędnym przeświadczeniem, ponieważ służą one również do przechowywania dań jednogarnkowych, takich jak bigos czy gulasz.Co interesujące, świetnie służą w przenoszeniu potraw zimnych. Są one wyposażone w zakrętkę, która świetnie funkcjonuje jako naczynie. Food jug’i mają jednak jedną wadę, trzymają one temperaturę dużo krócej niż zwykłe termosy na kawę i herbatę, jest to tylko 4-6 godzin. W niektórych sieciach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające temperaturę, są one bez wątpienia sporo droższe.

Termosy obiadowe są dość nowe na rynku, ale w ekspresowym tempie stały się popularne i ochoczo kupowane. Chcąc polepszyć jakość swojego odżywiania w pracy idealnym pomysłem jest zaopatrzenie się w tego rodzaju akcesorium.Natomiast podczas długich wypraw na łono natury, termos jest często jedyną opcją na zjedzenie czegoś wartościowego i gorącego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają mnóstwo zalet, takich jak: pakowność idealnie stworzona, aby zmieścić cały posiłek; posiadają duży otwór wlewowy, który ułatwia mycie oraz sprawne wykorzystanie sztućców podczas jedzenia bezpośrednio z termosu; większość dobrze radzi sobie z izolowaniem temperatury, możemy więc cieszenia się z ciepłego jedzenia przez długi okres czasu. Nie zapominajmy jednak, że takie termosy nie działają dozgonnie i chcąc nie chcąc po dłuższym korzystaniu warto je zmieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Komentarze są wyłączone.