Termokubek idealny dla każdego

Najnowsze technologie termoizolacji
29 sierpnia, 2020
Nowoczesne sposoby termoizolacji
29 sierpnia, 2020

Termokubek na każdą okazję

O termokubkach przypominamy sobie zazwyczaj w czasie jesienno-zimowym, jeżeli chcemy zabierać gorącą kawę albo herbatę do pracy, do szkoły, czy na przykład w podróż samochodem lub pociągiem. Nie pamiętamy , że termokubki nie tylko trzymają ciepło, ale także sprawdzają się do noszenia chłodnego picia gdy jest gorąco. Który kubek będzie najlepszy dla Ciebie? Wszystko zależy , czy szukasz kubka do codziennego stosowania, czy bardziej głowisz się nad termosami turystycznymi. Dobry kubek termiczny na kilka godzin zatrzyma ciepło kawy oraz zimno picia. Dlatego też z kubka termicznego można korzystać cały czas, tym bardziej że jest on produktem szczelnym oraz wygodnym, dlatego będzie dobry w wielu sytuacjach.

Co jest ważne, kupując kubek termiczny?

Jeżeli chcemy dokonać zakup kubka termicznego, najlepiej najpierw ocenić kilka ważnych aspektów. W głównej mierze niezwykle ważny jest materiał wykonania. Tak sprawdzimy jego zastosowanie i parametry zachowania zimna albo ciepła. Następnym elementem jest pokrywka kubka. Powinna być nie tylko szczelna, aby utrzymywać temperaturę w środku na wymaganym poziomie, ale również zapewniać wygodny sposób picia. Trzeba też sprawdzić kształt kubka termicznego i jego pojemność. Termiczne kubki o małej pojemności zawiodą na długich wyprawach, z tego powodu w tej sprawie lepiej dopasować pojemność kubka termicznego do swoich potrzeb. Natomiast jego kształt ma też wartość pod względem użytkowym. Zależy nam przecież, by posiadał wygodny uchwyt i nie ślizgał się w ręce lub nawet w rękawiczce. Dodatkowo musi być stabilny, a jeżeli chcemy korzystać z niego w aucie, lepiej by wchodził w miejsce wyznaczonym na kubek.

Który kubek wybrać?

Kubek termiczny dobry do biura, do pracy

Termiczne kubki zazwyczaj nabywamy do pracy. Biorąc pod uwagę materiały, z jakich są wykonane, znaczna część z nich sprawdzi się w pracy. Wybór kubka termicznego do pracy lepiej jednak uzależnić od specyfiki pracy. W biurze sprawdzą się praktycznie wszystkie kubki termiczne, które gwarantują długi czas trzymania ciepła lub zimna. Możemy zakupić piękny ceramiczny kubek, wygodny szklany albo stworzony z tritanu. Nie dość, że można je nabyć w różnych wzorach i kolorach, to do tego są lekkie, wygodne i nie chłoną zapachów. Rzadziej do pracy decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, chociaż one słabiej trzymają temperaturę. Specyfika pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie doskonały dla kierowcy lub dla budowlańca. Choćby dlatego, że np. kubek szklany czy ceramiczny jest mniej trwały na uszkodzenie.

Który kubek termiczny będzie najlepszy dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być w głównej mierze wygodny, lekki, bezpieczny i szczelny. Z uwagi na to zazwyczaj wybieranymi termicznymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one całkiem tanie, posiadają sporo kolorów i wzorów, a poza tym spełniają kryteria wygody. Bez oporu wejdą do plecaka i są nietrudne w obsłudze. I chociaż mniej czasu utrzymują ciepło lub zimno i stosunkowo nie są tak trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy zniszczeniu nie rozbiją się jak na przykład kubek szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny odpowiedni na spacer

Plastikowy kubek termiczny sprawdzi się także na spacer, kiedy potrzebujemy lekkiego kubka termicznego, ale nie myślimy o długim zatrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeżeli jednak dłuższe utrzymanie temperatury jest potrzebne, warto wybrać kubek z tritanu. Wykonane z tego kubki są łatwe w noszeniu, komfortowe, a do tego nie mają w składzie związków BPA i są odporne na drobnoustroje. Są nieco droższe i można je zarysować, ale sprawdzą się za sprawą swoich zalet.

Które kubki termiczne zda egzamin w trakcie wycieczki?

Wybierając się na długą wycieczkę szczególnie patrzymy, aby kubek termiczny jak najdłużej utrzymywał zimno lub ciepło picia w środku. Z uwagi na to najtrafniejszym kubkiem termicznym na wycieczkę jest kubek stalowy. Takie kubki termiczne najlepiej ze wszystkich utrzymują temperaturę, ze względu na to, że są bardzo dobrze izolowane, co sprawia, że trzymają ciepło lub zimno na wiele czasu. Ponadto mają trwałą budowę i są niemal obojętne na uszkodzenia. Minusem kubka stalowego jest tylko jego ciężar, dlatego że jest on masywniejszy niż inne.

Kubek termiczny pasujący do samochodu

W aucie musimy szczególnie uważać, z uwagi na to kubek termiczny pasujący do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny i dobrze zachowuje ciepło lub zimno. Termiczne kubki szklane, porcelanowe lub plastikowe są zbyt nieodporne na zniszczenia, aby byłby odpowiednie do auta. Z uwagi na to najlepszymi kubkami termicznymi do auta są te przygotowane ze stali lub z tritanu. Te kubki są wytrzymałe i świetnie utrzymują temperaturę napoju.

Jak wybrać kubek termiczny na prezent

Kupując prezenty zazwyczaj kierujemy się dobrym wyglądem, ze względu na to w tym zakresie najlepiej nadadzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Szklane kubki posiadają swój charakter, z kolei ceramiczne kubki ogromną ilość ładnych kolorów i wzorów. Choć kubki plastikowe termiczne też charakteryzują się dużym wyborem wzorów, nie zalecami ich na prezent.

kubek termiczny Thermos

Komentarze są wyłączone.