Kubki termiczne idealny

Co to jest pojazd uprzywilejowany i jakie ma uprawnienia
28 sierpnia, 2020
Najnowsze technologie termoizolacji
29 sierpnia, 2020

Termiczny kubek najlepszy dla Ciebie

O kubkach termicznych przypominamy sobie w głownej mierze w sezonie zimowo-jesiennym, kiedy planujemy wziąć ciepłą kawę albo herbatę do pracy, do szkoły, a także np. w podróż pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy jednak, że kubki termiczne nie tylko utrzymują gorąco, ale też są wyśmienite do noszenia zimnego picia latem. Jaki kubek termiczny będzie idealny dla Ciebie? Wszystko zależy od tego, czy szukasz kubka na co dzień do użytku, czy bardziej interesujesz się turystycznymi termosami. Wyśmienity termiczny kubek na kilka godzin zachowa goraco herbaty i zimno picia. Dlatego też z termicznego kubka można korzystać cały czas, zwłaszcza że jest on produktem bardzo szczelnym oraz wygodnym, dlatego będzie dobry w każdej sytuacji.

Na co zwrócić uwagę, kupując termiczny kubek?

Jeżeli podejmujemy zakup termicznego kubka, warto najpierw ocenić parę istotnych elementów. W głównej mierze niezwykle ważny jest materiał produkcji. Od tego zależy jego przeznaczenie oraz umiejętność zatrzymania ciepła lub zimna. Kolejnym składnikiem jest przykrywka kubka. Musi być nie tylko hermetycznie zamykana, aby utrzymywać ciepło lub zimno w środku na wymaganym poziomie, ale również zapewniać komfortowy sposób picia. Powinno się również dopasować formę termicznego kubka oraz jego pojemność. Kubki termiczne o niewielkiej pojemności nie będą dobre na długich wyprawach, dlatego w tym apekcie najlepiej dobrać wielkość termicznego kubka do własnych potrzeb. Z kolei jego kształt ma także znaczenie pod względem użytkowym. Zależy nam przecież, by posiadał komfortowy uchwyt i nie ślizgał się w ręce czy w rękawiczce. Co więcej musi być stabilny, a kiedy chcemy używać go w aucie, warto by mieścił się w miejscu wyznaczonym na kubek termiczny.

Jaki kubek termiczny wybrać?

Kubek termiczny do pracy lub do biura

Kubki termiczne zazwyczaj kupujemy do pracy. Patrząc na materiały, z których są wykonane, niemal każdy z nich nadaje się do pracy. Wybór termicznego kubka do pracy warto jednak uzależnić od formy pracy. W biurze sprawdzą się praktycznie wszystkie kubki, jakie gwarantują długi okres trzymania temperatury. Możemy wybrać wzorzysty termiczny ceramiczny kubek, szklany albo stworzony z tritanu. Nie dość, że są dostępne w wielu kolorach i wzorach, to jeszcze są lekkie, wygodne i nie chłoną zapachów. Niekiedy do pracy decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, choć te krócej utrzymują ciepło i zimno. Charakter pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie odpowieni dla kierowcy czy dla budowlańca. Choćby z uwagi na to, że np. kubek termiczny ceramiczny czy szklany jest słabiej odporny na uszkodzenie.

Jaki termiczny kubek będzie najlepszy dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być przede wszystkim wygodny, lekki, szczelny oraz bezpieczny. Dlatego zazwyczaj kupowanymi termicznymi kubkami dla dzieci są plastikowe kubki. Są one stosunkowo tanie, znajdziemy wśród nich sporo kolorów i wzorów, a do tego są wygodne. Bez oporu wejdą do plecaka i będą łatwe w stosowaniu. I choć krócej zachowują ciepło lub zimno i stosunkowo są mniej trwałe, są bezpieczne dla dziecka. Przy upuszczeniu nie potłuką się tak jak na przykład kubek termiczny ceramiczny czy szklany.

Kubek termiczny dobry na spacer

Plastikowy termiczny kubek będzie odpowiedni też na spacer, kiedy szukamy lekkiego termicznego kubka, ale nie polegamy długotrwałym zachowaniu ciepła lub chłodu. Jeżeli jednak dłuższe utrzymanie ciepła lub zimna jest ważne, warto wybrać kubek termiczny z tritanu. Wykonane z tego kubki są łatwe w przenoszeniu, wygodne, a ponadto są bez związków BPA i są obojętne na drobnoustroje. Są nieco droższe i można je zarysować, ale są dobre dzięki swoim zaletom.

Które termiczne kubki nada się w trakcie wycieczki?

Wybierając się na długą wycieczkę przede wszystkim chcemy, aby termiczny kubek przez wiele godzin utrzymywał temperaturę picia w środku. Z uwagi na to najlepszym kubkiem na wycieczkę będzie kubek stalowy. Tego rodzaju termiczne kubki najlepiej wśród innych zachowują ciepło lub zimno, z uwagi na to, że są świetnie izolowane, co sprawia, że utrzymują temperaturę na wiele czasu. Ponadto mają wytrzymałą budowę i są odporne na upadki. Wadą kubka stalowego jest zaledwie jego masa, dlatego że jest on cięższy od pozostałych.

Kubek termiczny pasujący do samochodu

W samochodzie należy bardzo uważać, ze wzlędu na to termiczny kubek pasujący do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały i dobrze utrzymuje temperaturę. Kubki termiczne porcelanowe, szklane lub plastikowe są za bardzo podatne na uszkodzenia, aby nadawały się do auta. Z uwagi na to najlepszymi kubkami termicznymi do samochodu są te wykonane tritanu lub ze stali. Tego rodzaju kubki są wytrzymałe i świetnie zachowują ciepło lub zimno napoju.

Jak wybrać termiczny kubek na prezent

Szukając prezentów zazwyczaj kierujemy się dobrym wyglądem, więc w tym zakresie najlepiej nadadzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Kubki szklane mają swój wyjątkowy charakter, z kolei kubki ceramiczne dużą ilość ładnych kolorów i wzorów. Choć plastikowe kubki termiczne również charakteryzują się szerokim wyborem wzorów, nie polecamy ich na prezent.

kubek termiczny Thermos

Komentarze są wyłączone.