Paintball laserowy – świetna rozrywka dla każdego

Okna i drzwi
Okna i drzwi – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
8 grudnia, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – wiemy jak to zrobić
7 stycznia, 2018
Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy a paintball klasyczny

Obecnie ludzie często próbują urozmaicić sobie wolny czas. Nie zadowala nas już normalne wyjście na wódkę, czy na party. Jednym z niebanalnych pomysłów na fajną integrację pracujących razem lub wyjście z grupą przyjaciół paintball. Niektórzy entuzjaści tej pełnej adrenaliny batalii wybrali laser tag – regularnie zwany paintballem laserowym. Dlaczego tak się dzieje?

 

Paintball laserowy a zwykły

 

Już w 2010 roku pojawiały się artykuły traktujących o wzroście renomy paintballa laserowego. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie widzimy dostrzegalne rozbieżności między obiema stylami rozrywki. Co widać na pierwszy rzut oka? Zdecydowanie – sprawa bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie opiera się na tradycyjnej amunicji, którą spotkamy w częściej spotykanej formie paintballa, co powoduje, że odczuwany dyskomfort nie występuje. Ktoś powie – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Niejeden przyklaśnie takiemu stwierdzeniu, ale pamiętając o tych argumentach – obstrzeliwanie przy pomocy wiązki światła ma swoje niezaprzeczalne korzyści.

Bezpieczeństwo paintballa laserowego dotyczy zarówno uczestników rozgrywki jak i zgromadzonych. Nie musimy stosować wyszukanych form zabezpieczenia terenu, a samej grze może przypatrywać się rzesza fanów, usytuowana bardzo blisko centrum wydarzeń.

Stosowne wydaje się pytanie – co wiemy o świetle, które emituje broń, wykorzystywana przy paintballu laserowym. Mamy tu przykład użycia podczerwieni, totalnie komfortowej dla oczu. Dzięki temu walczący oraz zasiadający na widowni zyskują swobodę.

Paintball laserowy przedstawia ciekawe rozwiązania, a wśród nich należy przywołać temat ubioru do gry w laser tag. W przypadku tradycyjnego paintballa, mocne wrażenia i dobra zabawa są okupione obligatoryjnymi zabezpieczeniami oraz grubymi mundurami. Zwłaszcza to grube ubranie może być kłopotliwe, kiedy dominuje konkretny upał w lipcu lub sierpniu. Podobne dylematy nie obowiązują przy paintballu laserowym. Strój możemy dobrać niemal dowolnie, dzięki czemu czujemy wygodę oraz luz podczas zmagań.

Dzięki temu, że amunicja z tradycyjnego paintballa została tu zmieniona na wiązki światła – rozrasta się grono prawdopodobnych graczy. Paintball tradycyjny jest niepodważalnie fajną zabawą, ale, nie możemy go polecić dzieciom, a przy zachowaniu należytych środków ostrożności, nie ma przeszkód przed zagraniem w laser tag – aczkolwiek z reguły będzie w tej sytuacji wymagane specjalne oznajmienie od opiekuna. Brak bólu wywołanego amunicją może skusić do gry więcej kobiet.

 

Paintball laserowy – rozgrywka jak z gier komputerowych

 

Zgadujemy, że lwia część z Was choć raz w życiu zetknęło się z grami FPS jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Wolfenstein. W obecnych czasach laser tag sprawia, że tak dobrze znany nam system rozgrywek poznajemy na własnej skórze.

Rejestrowanie dokładnych statystyk po rozgrywce pozwala na analizę gry zawodnika. Warto podkreślić – w paintballu laserowym nie ma zastosowania przepis, że po jednym błędzie wypadacie z gry. Czyż tak nie jest lepiej? Nie zatrzymujmy się na tym. Profesjonalna firma oferująca takową rozgrywkę zapewne planuje odwzorować broń, wykorzystywaną przez żołnierzy z Polski lub innych krajów. Być może dostaniemy do rąk paintballowy karabin szturmowy G36, szanowany m.in. przez GROM czy żołnierzy z Hiszpanii. Oczywiście nie licząc karabinu, zostaniemy wyposażeni w czujniki, służące do wykrywania i przekazywania ważnych informacji, m.in. o skutecznym strzale lub końcu zabawy. Rozwiązaniem optymalnym jest umieszczenie ich na głowie. Wzbogacenie ekwipunku w niebanalne elementy, jak np.: apteczka; amunicja; odnowienie oraz elektroniczna flaga pozwala na wzbogacenie rozgrywki i poczucia się jak wieloletni gracz wcześniej wypisanych gier.

Pamiętacie typy gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch oraz Caputre the flag na ten moment możecie spotkać w paintballu laserowym. Nic tylko korzystać.

 

Paintball laserowy dobry na wszystko

Pokazaliśmy już niemało pozytywów paintballa laserowego. Te argumenty, w zestawieniu z relatywnie niskimi cenami powodują, że ten sposób rozrywki jest wspaniałym zamysłem na przeżycie popołudnia/wieczoru w gronie zżytej ze sobą braci, ale nie tylko.

Rekomendujemy wybranie laser tagu kumplom, zastanawiających się w jaki sposób przygotować przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 niezapomniany wieczór kawalerski. W tych czasach zwyczajna biba w klubie może nie wystarczyć, a paintballowa konfrontacja zestawi świetną zabawę z dobrze dobraną dawką adrenaliny, która przyda się przed ślubem.

Paintball laserowy wygląda również na świetny pomysł na integrację większej liczby pracowników Waszej firmy. Warte podkreślenia jest to, iż można go zorganizować zarówno w dużej hali jak i na ogrodzie działkowym.

Laser tag wydaje się być ciekawym rozwiązaniem, gdy chcesz przygotować zaskakującą dla innych lekcję WF-u lub rozkręcić uczniom obóz.

Przestrzegamy – przeważająca część spółek z paintballem laserowym ma obłożenie terminów i co za tym idzie – trzeba rezerwować, a biorąc pod uwagę zwiększoną popularność paintballa laserowego, opłaca się zagwarantować sobie miejsce znacząco wcześniej, a gdy znamy już szczegóły imprezy, należy dotarcie troszkę przed terminem oraz zapoznanie się z normami, panującymi na terenie obiektu dbającego o całość gry. Gdy już będziemy przygotowani w 100%, nie będzie sentymentów i rozgorzeje rywalizacja!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Komentarze są wyłączone.