Malowanie bawialni – artystyczne malowanie ścian w salach zabaw

Ocieplanie pianką PUR drewna
Ocieplanie pianką PUR
20 listopada, 2017
banery led - telebimy - ekrany led
Banery LED – podnieś prestiż
4 grudnia, 2017

Maluchy kochają gry. Dzięki przeróżnym grom nie tylko bezstresowo spędzają chwile, ale także uczą się i rozbudzają swoją ciekawość i kreatywność. Sale zabaw to świetny pomysł na spędzenie popołudnia. Są one ciekawym zamiennikiem huśtawek w parku, zwłaszcza w deszczowy i pochmurny dzień. Sale zabaw to także miejsca, w których można wyprawić urodziny czy zorganizować kinderbal. Możemy zaprojektować perfekcyjne miejsce do gier dla szkrabów, które będzie sprzyjało rozwojowi dzieci w określonym wieku. Dlatego tak ważny jest profesjonalny dobór barw oraz motywów wykorzystanych w bawialniach. Ściany można dodatkowo ubarwić poprzez wszelkiego rodzaju rysunki i murale.

Malowanie bawialni – moc tkwiąca w kolorze

Wydawać by się mogło, że kolor to tylko i wyłącznie kwestia gustu. Kolory mają wpływ na nasze samopoczucie. Fioletowe kolory relaksują, a brązy kojarzą się z naturą. Biały jest idealnym balansem, podobnie jak wszystkie barwy ziemi. Barwy w świecie dziecka są jeszcze istotniejsze. Mogą one stymulować rozwój młodego człowieka: inspirują do zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Dlatego tak kluczowy jest odpowiedni wybór barw i zachowanie balansu pomiędzy nimi. Należy pamiętać o tym, że to jakich barw używa dziecko podczas malowania czy rysowania, bardzo często przedstawia jego nastrój. Kolory i ich znaczenie były niejednokrotnie elementem badań psychologów.

Malowanie bawialni – postaci z bajek kontra zwierzątka

Salę zabaw można pomalować jednym kolorem. Znacznie ciekawszą opcją jest wykonanie rysunków artystycznych dostosowanych do świata dziecka. Ciekawe murale bardzo często widoczne są w żłobkach, świetlicach czy w szkołach podstawowych. W takie urozmaicenia inwestują także ośrodki zajmujące się zajęciami pozalekcyjnymi dla maluchów. Dzięki temu nawet proste pomieszczenie zyskuje swój własny, niepowtarzalny charakter.

Bajkowe stworki cieszą się największą popularnością. Opcji jest wiele. Warto podpytać dzieci co według nich powinno znaleźć się na ścianach, z pewnością będą to najpopularniejsze bajki. Pomysłów co roku dostarcza Pixar i DreamWorks. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: kaczor Donald, Kopciuszek czy Piękna i Bestia.

Ciekawym pomysłem na dekorację sali zabaw jest też zdecydowanie się na konkretny temat. Zawsze sprawdza się puszcza, dno morza czy stacja kosmiczna. Dzięki takim muralom nie tylko upiększymy ściany, ale też rozbudzimy pomysłowość szkraba. Malunki przedstawiające sawannę zmotywują do nauki nazw zwierząt, a namalowana łąka to zachęcą do poznawania roślin i owadów.

Wybór tego, co znaleźć się ma na ścianach, warto dostosować do wieku malców, które w sali będą spędzać czas. Do każdej grupy wiekowej dedykowane są inne bajki. Neutralne, zwierzęce, czy roślinne tematy będą pasować do każdego dziecka.

Malowanie bawialni – kompozycja ma znaczenie

W przypadku dekorowania wszystkich przestrzeni także sal zabaw i bawialni dla dzieci, istotna jest odpowiedni przemyślana kompozycja. Najlepiej, gdy wszystkie elementy się uzupełniają i płynnie przechodzą. Jeżeli wybierzemy jako temat dominujący projektu przykładowo: stację kosmiczną – to jedzący astronauci wyznaczać będą kącik barowy, a ci, wychodzący poza statek kosmiczny – różnego rodzaju tory przeszkód. Kosmonauci za sterami rakiety mogą znaleźć się na ścianie w sali z grami. Inspiracji nie brakuje, jednak wszystko trzeba dobrze przemyśleć. Artystyczne rysunki dla dzieci natychmiastowo zmieniają przestrzeń. Często to właśnie maluchy mają najlepsze pomysły. od nich możemy czerpać inspirację.

Malowanie bawialni – o farbach słów kilka

Przestrzeń przeznaczona dla dzieci powinna być nie tylko ciekawa, ale także bezpieczna. Tyczy to nie tylko trampolin i huśtawek, ale także, też rysunków naściennych stworzonych dla dzieci. Wyeliminować należy produkty, które zawierają substancje szkodliwe. Nietoksyczność musi być potwierdzona odpowiednim certyfikatem. Idealnie sprawdzają się na przykład farby rozcieńczane wodą. Na uwadze musimy mieć to, że wśród dzieci są też uczuleniowcy. Dlatego tak znaczący jest dobór bezpiecznych substancji.

Zalety

Wykorzystanie muralu jako dekoracji wszelkich sal zabaw to doskonały plan na zaistnienie wśród innych tego typu miejsc, a w dzisiejszych czasach ma to duże znacznie. Maluchy zapamiętają piękne elementy,a to z całą pewnością wpłynie na wybór rodziców. Odpowiednio dobranym muralem można powiększyć przestrzeń, czy zamaskować jej niedostatki. Plastycy znają się na rzeczy, potrafią wyczarować piękne rzeczy, które podobają się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Artystyczne dekorowanie bawialni jest coraz częściej spotykane. Liczni absolwenci zajmujący się sztukami pięknymi oferuje swoje usługi. Pobudzenie ciekawości maluchów, rozbudzenie ich kreatywności to główny cel takich rysunków. Własny dom, także może stać się polem do popisu. Pokój dziecięcy także może stać się wspaniałym i inspirującym miejscem. Artystyczne zdobienie ścian postaciami z bajek ważne jest także na oddziałach dziecięcych i w ośrodkach opiekuńczych. Dzięki takim prostym zabiegom można wywołać uśmiech na dziecięcych twarzach i podprawić humor.

Malowanie bawialni, postaw na artystę z prawdziwego zdarzenia –> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Komentarze są wyłączone.