Dj na wesele w Warszawie – jak go wybrać?

Instalacje pneumatyczne - Sprężarki tłokowe - Pneumatyka - Armatura pneumatyczne - Sklep z urządzeniami pneumatycznymi
Instalacje pneumatyczne – rodzaje i zastosowanie
Grudzień 29, 2016
Dj na imprezy klubowe dj na eventy dj Łódź
Dj na eventach klubowych
Grudzień 31, 2016

Sprawdzając fora o ślubach i weselach, niezmiernie często można znaleźć temat omawiający jaką muzykę wybrać na wesele. Kwestią żywo omawianą pośród forumowiczów jest dylemat, który można zamknąć w kilku słowach: zespół czy dj na wesele – kogo warto wynająć?

O zespołach muzycznych opowiedziano już chyba wszystko, a dj na wesele to w dalszym ciągu nowy wątek. Stąd w tym artykule skupimy się na tym, co robi dj, czy dj na przyjęciu weselnym dobrze się spisuje, jak wybrać właściwego dj-a i różnice pomiędzy dj-em a zespołem. Zacznijmy jednak od początku.

Taka osoba nie jest dj-em

Dj-em z pewnością nie należy nazywać osoby, która prezentuje muzykę puszczaną z programu na laptopie, ponieważ dedykowany sprzęt to dla dj-a podstawa. Poważny dj współpracuje z: mikserem i kolumnami, a zdarza się, że i słuchawkami – a to tylko część, dlatego że dj, który podchodzi poważnie do swojej pracy, będzie dbał o to, aby jego występ nie tylko perfekcyjnie brzmiał, ale także dobrze prezentował się.

Dj, który sprawdzi się na weselu

Dj (albo didżej) prezentuje a także remiksuje utwory muzyczne, czyli przekształca za pomocą wspomagających efektów muzycznych. Dj to profesjonalista, który odznacza się biegłą znajomością proponowanych utworów, przy równoczesnym zachowaniu integralności muzycznej w czasie występu. Jednak gdy mowa o dj na imprezy typu wesele czy studniówka, to dj musi być też bacznym obserwatorem, by natychmiast oszacować, czy odtwarzany przez niego utwór odpowiada gustom odbiorców. A dobry dj umie zagrać dla dowolnej grupy słychaczy. Celowo to akcentujemy, ponieważ fachowy dj nie pozwoli na to, aby grana przez niego melodia dawała radość wyłącznie jemu i nie trafiała w gusty gości weselnych.

Pilne: dobry dj z Warszawy na już!

Oczywiście ile ludzi, tyle oczekiwań, jednak istnieje parę istotnych zasad, jeśli idzie o wybór dj na wesele. Na początek dobrze jest ocenić portfolio dj-a. W tym celu wystarczy wpisać w wyszukiwarkę przykładowo: Dj Warszawa czy dj wesele Warszawa, aby wyszukać kilkanaście stron z portfolio dj-ów z z wybranej lokalizacji.

Fachowy dj dołoży wszelkich starań, by przyszła para młoda miała możliwość posłuchać i dowiedzieć się, jak dj odpowiednio prezentuje się na balach okolicznościowych. Dlatego natychmiast daruj sobie strony, na których nie widzisz materiałów audio bądź klipów, no chyba że nie przeszkadza Ci, żeby marnować czas na wydzwanianie do dj-a, by wypytywać go o przesłanie portfolio. Na bazie portfolio dj-a masz możliwość już w pewnym stopniu sprawdzić, czy dj sprawdzi się na weselu.

Zwróć też uwagę na to, jak konkretny dj prezentuje się. Znaczenie ma tu przykładowo jego ubiór, bo dj, który gra na weselu, powinien być stosownie ubrany. Tym bardziej, że jest to ważne wydarzenie, więc dj powinien zawsze pokazywać, że zdaje sobie z tego sprawę.

Czy dj może być wodzirejem?

Następną sprawą jest to, czy dj zajmuje się też wodzirejstwem na weselu czy podobnej imprezie. Mnóstwo dj-ów często zaznacza, że są również wodzirejami. No ale oczywiście – wodzirej wodzirejowi nierówny. Żeby nie mieć powodu do wstydu na weselu, sprawdź, czy dany dj naprawdę orientuje się, na czym polega prowadzenie wesela. Przecież nie chcesz, żeby na Twojej imprezie konferansjer rzucał niesmacznymi żartami albo odzywał się do weselników niczym do swoich znajomych.

Dj na bal studniówkowy, czyli klasyka w nowym wydaniu

Oczywiście dj gra nie tylko na przyjęciach weselnych, można go ponadto wynająć na podobną zabawę. Stąd dj na studniówce to coraz częstszy widok. Obecnie to nic szczególnego, bo bandom ciężko jest nadążyć za najświeższymi trendami, a dj ma praktycznie nieograniczony repertuar. A skoro o tym mówimy…

Czy dj sprawdza się na weselu?

Jeśli chodzi o rozbieżności pomiędzy dj-em a kapelą, to w poprzednim akapicie napomknęliśmy o tym, że dj posiada szersze możliwości, jeśli chodzi o repertuar. Jest to jego wielką zaletą szczególnie na na imprezie weselnej. Zdajesz sobie sprawę, że weselnicy zazwyczaj pytają o to, żeby odtworzono wybraną przez nich piosenkę. Jeśli jest to „wiekowy” utwór, to bandy mogą szybko opracować aranżacje, lecz w przypadku nowych piosenek? Na tym polu dj zdecydowanie wygra. No i oczywiście dla dj rodzaj muzyki i tekst nie ma najmniejszego znaczenia.

Warto jeszcze napomknąć o dodatkowych plusach: dj nie robi tak przydługich przerw, jak zespoły, bo nie traci energii tak szybko jak muzycy. Zresztą goście przeważnie nawet nie dostrzegają, że dj zarządza przerwę, ponieważ podczas niej muzyka jest grana. Inną zaletą występów w wykonaniu dj-a jest to, że są to utwory oryginalne. Dzięki temu zawsze ma się pewność, że nikt na Twoim przyjęciu weselnym nie będzie psuć swoim brakiem talentu utworu. Następną rzeczą są stawki – wynajęcie dj na wesele wiąże się z niższymi kosztami.

Dj, który dobrze brzmi i świetnie wygląda!

Podsumowując należy również wspomnieć o tym, że profesjonalny dj dysponuje także własnym oświetleniem oraz innymi sprzętami, na przykład maszyną wytwarzającą dym. Wyobraź to sobie: pierwszy taniec w romantycznej otoczce z mgły i przy nastrojowym świetle, a dodatkowo Wasza ukochana piosenka, brzmiąca dokładnie tak, jak powinna…

O możliwościach i zaletach dj-a można długo by mówić, ale może najkorzystniej będzie, jeśli on sam o nich opowie. Dlatego gdy chcesz profesjonalnej oprawy muzycznej dla Twojego przyjęcia weselnego czy nowoczesnej muzyki na bal studniówkowy czy inną zabawę koniecznie kliknij w stronę dobry dj warszawa.

Komentarze są wyłączone.