Nowoczesne technologie nanoszenia banderoli – aplikatory etykiet

Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Czym zajmuje się notariusz?
21 marca, 2017
Rozwody i separacje Adwokat Toruń Rozwody Toruń Dobry prawnik
Wszystko o rozwodach – koszty, argument przemocy, alimenty
23 marca, 2017
Etykieciarki Aplikatory etykiet Etykietowanie produktów

Etykieciarki Aplikatory etykiet Etykietowanie produktów

Jakie technologie wykorzystują producenci etykieciarek?

Na starcie musimy wyjaśnić, do czego w sumie etykieciarka służy. Mówiąc w skrócie jest to maszyna produkcyjna, której przeznaczeniem jest doklejanie etykiet na przeróżne rodzaje wyrobów. Punktem odniesienia mogą być butelki z piwem bądź wódką. Mają podłużny kształt oraz zazwyczaj są wykonane ze szkła. Etykieciarka przykleja na nie etykietkę z kluczowymi informacjami: nazwą jednostki dostarczającą trunek, nazwą alkoholu, datą ważności itd. W przypadku napojów z dużą zawartością alkoholu, przykładowo whisky, etykieciarka musi nanieść również banderolę akcyzową.

Jedną z wyjątkowo popularnych firm produkujących aplikatory etykiet jest P. E. Labellers. Firma wcieliła w życie parę technik wprowadzania etykiet: banderole samoprzylepne, naklejki na zimny klej, etykiety cięte, etykiety termokurczliwe. Etykieciarka może nanosić etykiety na różnorodne typy produktów, np. do soków (woda źródlana, słodkie soki, gazowane nektary), do jedzenia (oleje do smażenia, szybkie dania, świeże mleko), do kosmetyków (kremy dla mężczyzn, kosmetyki kolorowe, kremy do golenia) oraz mnóstwo innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers wdrożyło najwydajniejsze koncepcje, jeżeli chodzi o etykietowanie wyrobów. Od pewnego czasu nowinką jest technika Adhesleeve, która bazuje krótko mówiąc na tym, że każdorazowa etykieta posiada specyficzne prążki kleju poliakrylowego. Generalnie ten producent zajmuje się produkowaniem takich etykieciarek, jak: Futura, Splendid bądź Rotaxa. Określone modele potrafią nakładać nalepki na wolnych opakowaniach i wszystkich napełnionych napojem wysokoprocentowym, kosmetykiem albo jedzeniem.

Dobrze jest z całą pewnością rozważyć sobie zakup etykieciarki rotacyjnej, przykładowo segmentowej. Z jej pomocą można oznaczać równocześnie nawet 6 produktów. Efekt końcowy jest uzależniony od liczby stacji, w jakie będzie uzbrojona oraz od średnicy karuzeli – gdyż etykieciarki rotacyjne inaczej opisuje się mianem „karuzelowych”. Pojemniki puste bądź z produktem są rozmieszczane wokoło centralnej stacji, która wiruje oraz w tym samym momencie wydaje nalepki.

Etykieciarki P. E. Labellers – czy warto kupić?

Jeśli producent pożywienia, trunków lub kremów woli mieć bezawaryjną maszynę do nakładania etykiet na opakowania, to powinien wybrać naturalnie P. E. Labellers. W Polsce funkcjonuje zaledwie parę firm, które zajmują się importowaniem tak specjalistycznych urządzeń produkcyjnych oraz późniejszym ich serwisem. Warto jednakże zainwestować w coś, co będzie stosowane do masowej produkcji przez sporo lat. Etykieciarkę można dopasować do linii wytwórczej, jaką obecnie posiada określona firma.

Istotną zaletą jest sama technologia Adhesleeve, która udostępnia szansę eliminacji niepotrzebnych wydatków, np. kosztów gromadzenia kleju, wkładów na rozczynniki (stosowane są w aplikatorach etykiet wyzyskujących gorący klej), opłacania dodatkowego czasu mechaników trudniących się sprawdzaniem układów klejowych. Niewątpliwym atutem jest to, że wcale nie musimy utrzymywać ekspertów – zatem pracowników z obszernymi kompetencjami, bowiem obsługa aplikatora etykiet jest faktycznie nieskomplikowana. Odbywa się z wykorzystaniem panelu dotykowego.

Mamy możliwość ponadto liczyć na dużo mniej postojów na linii przemysłowej, lepszą wytrzymałość naklejek i ograniczenie nakładów na energię (są powiązane z ogrzewaniem kleju w różnych wariantach etykieciarek).

Ile kosztuje etykieciarka?

Aplikatory etykiet P. E. Labellers mają trzy kluczowe cechy: atrakcyjną cenę, praktyczność i bezpieczeństwo. Wzór każdego aplikatora naklejek jest zawsze dostosowywany do potrzeb Nabywcy. Istnieje możliwość umieszczenia tej maszyny na jak najmniejszym obszarze oraz dodatkowo nie są złamane przepisy BHP. Każda spośród nich ma okrągłe ramy i dodatkowe osłony, żeby zatrudniony podczas obsługi mógł poczuć się bezpiecznie. Przeczyszczanie, serwis, przezbrojenia – są niesłychanie proste.

Koszt aplikatora etykiet zależy zwykle od jej wariantu, czyli od metody, w jakiej później będzie pracować. Istotne jest też to, czy Odbiorca jest zainteresowany nabyciem całej linii wytwórczej czy jedynie indywidualnego aplikatora etykiet. Plusem oryginalnej technologii jest to, że inwestycja zwraca się w szybkim czasie. Etykieciarki od P. E. Labellers okazjonalnie się psują i nie są przyczyną długotrwałych postojów. Zazwyczaj w tych sytuacjach są weryfikowane: wskaźnik zawodności oraz przeciętny okres przestoju linii.

Oprócz etykieciarek dobrze jest zaopatrzyć linię wytwórczą w kolejne innowacyjne maszyny, np. weryfikatory pustych opakowań, zakręcarki bądź napełniarki. Na efektywność produkcji mają wpływ wszystkie urządzenia, jakie uczestniczą w produkowaniu artykułów i indywidualni pracownicy. Efektywność samej etykieciarki jest uwarunkowana od większej grupy czynników aniżeli parametry techniczne.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o nakładaniu etykietek na towary, wejdź w link obok – Etykieciarki

Komentarze są wyłączone.