Nowoczesne maszyny zakręcające, czyli zakręcarki firmy Zalkin

bezpieczne pozycjonowanie pozycjonowanie stron toruń pozycjonowanie sklepów
Wyprzedzanie konkurencji dzięki profesjonalnemu pozycjonowaniu stron
22 kwietnia, 2017
filmowanie dronem toruń filmy z drona filmowanie dronem cennik
Usługi filmowania dronem
25 kwietnia, 2017
zakręcarki zalkin zamykanie butelek maszyna zakręcająca

Solidne zakręcarki dla przemysłu spożywczego

W przemyśle konsumpcyjnym szczególnie ważne jest precyzyjne zakręcanie towarów. Po pierwsze – produkt zwyczajnie nie wydobywa się z pojemnika, przykładowo podczas przetransportowywania. Po drugie – o wiele dłużej zabezpiecza atrakcyjny smak i zapach, a to dla Nabywców jest tak naprawdę decydujące, kiedy „penetrują” regały z mnóstwem artykułów bardzo często kilkunastu innych marek). A po trzecie – możemy go oczywiście porcjować w taki sposób, aby ogólnie rzecz ujmując nie było go ani zbyt wiele ani za mało. Mówiąc w skrócie zakręcarki, bo tak określa się urządzenia zamykające, na przykład weki i butelki, muszą realizować bardzo wiele przeróżnych wymagań, aby były zatwierdzone na potrzeby masowego wytwarzania towarów. W ostatnim czasie jeszcze bardziej uwypuklono pakowanie artykułów niezwykle drażliwych, np. świeżego mleka oraz skonstruowano urządzenia Ultra Clean oraz aseptyczne. Ich zadaniem jest dokładne zakręcanie pojemników z jednodniowymi napojami, wyrobami nabiałowymi oraz wodą źródlaną.

Jeżeli kierujemy swoją uwagę na maszyny zakręcające wyroby w opakowaniach, to możemy wyszczególnić:

Zakręcarkę butelek – w takim przypadku mamy sposobność wybrać zakręcarkę karuzelową, z kilkoma głowicami w jednej linii, z samodzielną głowicą albo wieżę zamykającą. Takiego typu zakręcarki sprawdzają się nie tylko w przemyśle żywnościowym, lecz też przemyśle chemii kosmetycznej, winiarskim oraz farmakologicznym.

Zakręcarkę słoików – tu głowica zakrętarki jest znakomicie dostosowana do klasycznych nakrywek słojów. Na wstępie zakręcarka eliminuje naddatek powietrza, a zaraz potem zamyka je zgodnie z koncepcją twist-off.

Zakręcarkę do metalowych konserw – znakomicie się sprawdzają przy zakręcaniu gładkich puszek, które zostały stworzone, np. z cynku.

Jeżeli zamierzamy przystosować optymalną głowicę, wtedy trzeba mieć na względzie przede wszystkim surowiec, z jakiego przygotowane jest opakowanie. W takiej sytuacji wyrób będzie w dobrej dawce umieszczony w butelce PET bądź puszce. Zakręcarki zautomatyzowane mają wyjątkowo trwałą budowę, która gwarantuje pracownikom bezpieczeństwo. Epizodycznie ulegają awariom, jeżeli są należycie stosowane i oczyszczane. Zakrętarki to urządzenia, których konstrukcja nieprzerwanie podlega modyfikacjom, bo na każdym kroku konstruowane są bardziej nowatorskie opakowania o rozmiarach innych niż uprzednie.

Klasyfikacja zakręcarek ze względu na rodzaj

Ogólnie rzecz ujmując zakręcarki można rozdzielić na te z jedną głowicą, wielogłowicowe, maszyny frontowe i urządzenia do pojemników o naprawdę małych i średnich pojemnościach. Jednogłowicowe możemy z kolei rozbić na zmechanizowane (same odbierają nakrywkę) oraz w połowie zmechanizowane (przykrywkę należy zaaplikować ręcznie). Zakrętarki wielogłowicowe, np. obracające się wokół własnej osi, posiadają od 3 do 24 głowic oraz potrafią spełniać swoje zadanie na liniach produkcyjnych o naprawdę dużej skuteczności, z opakowaniami szczególnie wrażliwymi oraz wtedy, kiedy w opakowaniu płyn jest na wysokim poziomie. Ostatni rodzaj jest przeznaczony raczej dla sektora lekowego oraz drogeryjnego (do zamykania choćby nadzwyczaj niewielkich porcji wyrobu). W przypadku maszyn liniowych zakręcanie odbywa się skokowo – kilka bądź kilkanaście głowic jednocześnie zakręca opakowania z produktem. Kapslownice doskonale sprawdzą się do zamykania wody niegazowanej w plastikowych butelkach i napojów z dużą ilością alkoholu. Niezaprzeczalnie zamykarki są niezmiernie istotnym fragmentem na linii przerobowej, mimo iż nie potrzebują de facto żadnego nadzoru. Dzięki zamykarkom znakomitej jakości zdecydowanie polepsza się skuteczność produkcji. Zakrętarki można założyć „od zera” (uwzględniając, przykładowo towar na potrzeby jakiego ma być dostosowana i ilość zamykanych opakowań w ciągu godziny).

Dodatkowe maszyny wykorzystywane w przebiegu masowego generowania produktów

Do pozostałych maszyn, przy użyciu których budowane są kompletne linie fabryczne, powinniśmy zakwalifikować: urządzenia do nanoszenia etykiet, maszyny rozlewnicze, dozownice oraz napełniarki, kontrolery, maszyny do pakowania i wypakowywania, hand roboty i kartoniarki. Wszystkie wyszczególnione urządzenia można uzbroić w dodatkowe opcje, np. w aplikatory krawatek. Wzorcowy przebieg produkcji kształtuje się mniej więcej tak: puste opakowania wchodzą na linię wytwórczą, są odliczane oraz stawiane pod odpowiednim kątem. Maszyny nalewające zapełniają wysunięte opakowania artykułem, natomiast kapslownice zasłaniają szyjki stosownymi pokrywkami. W dalszej kolejności szczelnie zamknięte wyroby docierają, przykładowo do paletyzatorów. W każdej branży mechanizm wytwarzania będzie rysował się nieco inaczej, gdyż jest on uzależniony od wariantu artykułu. Więc do kremów do twarzy są przeznaczone inne warianty maszyn, zaś do wytwarzania nalewek alkoholowych oraz następnych napojów procentowych – inne.

Jeżeli zaciekawił Cię wyżej wymieniony materiał, wejdź w odnośnik tutaj – Zakręcarka – a niewykluczone, że wynajdziesz to, czego dziś szukasz.

Komentarze są wyłączone.