Stomatologia estetyczna Toruń

Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Geodeta – specjalistyczne pomiary
2 września, 2020
Pozycjonowanie strony Toruń
2 września, 2020

Jakie nowoczesne zabiegi znajdziemy w klinice stomatologii estetycznej?

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy stomatologów oraz na rozkwitu technik i technologii używanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest niemal od ręki w ciągu kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Od niedawna pacjenci mogą skorzystać z wielu metod, które eliminują przebarwienia i poprawiają wygląd zębów, a nawet wypełniają braki. Za sprawą tego każdy pacjent, który pojawi się u stomatologa, wychodzi z gabinetu w pełni uśmiechnięty już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Duża ilość pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po pełnym leczeniu stomatologicznym. Nie tak dawno na ostateczny efekt trzeba było czekać aż do końca leczenia i pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Współcześnie powstała możliwość zobaczenia rezultatu działań stomatologa nim podejmie się leczenia. Metodą tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Co to jest? Digital Smile Design to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych od pacjenta – to znaczy odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog za pomocą specjalnego programu wprowadza wszystkie zmniany. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów oraz wpływ zmian na ogólny wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto Digital Smile Design można wykonać mając już przygotowany plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian albo skorzystać z programu w roli przygotowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, natomiast stomatolog wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do uzyskania pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się wypełnić usunięte zęby nie tylko ze względu na estetykę, ale i zdrowie szczęki, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu decyduje się na aplikację implantu zębowego. Niestety do tej pory, chociaż implanty są najtrwalszym i według stomatologów najlepszym wśród protez, pełen zabieg ciągnął się przez parę miesięcy, ponieważ aplikacja implantów zębowych wiąże się sporym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły maksymalne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant musi połączyć się z kością, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, za sprawą nowoczesnej technologii pacjent opuszcza gabinet dentystyczny ze wszpaniałym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy stworzyli do tego nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką da się zaaplikować bezpośrednio na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z gabinetu dentystycznego z nowym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego łączenie z kością. Kiedy już implant dentystyczny całkowicie połączy się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, podczas której stomatolog zamienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą w klinice dentystycznej

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, użycie stworzonej do tego lampy gwarantuje zdecydowanie widoczniejsze efekty przy ledwo pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszystkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, dlatego że nawet zupełnie zdrowe zęby mogą mieć, brzydki żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, która eliminuje przebarwienia, a obok tego eliminuje do 97% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również korzystny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania lampą klinice stomatologicznej jest bardzo komfortowy i nie zabiera wiele czasu. Bardzo ważnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto wiedzieć, że stomatolog może bez trudu regulować siłę światła i tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się naprawić też za pomocą protetycznych koron oraz licówek dentystycznych. Korony służą wymianie zębów na przykład po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem lub do osadzenia jej na implancie. Wykorzystuje się je głównie z uwagi na to, że doskonale imitują naturalne zęby. Wykonuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, które aplikuje się na powierzchnię zębów. Licówkami da się ukryć niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. przy zębach martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki wykorzystuje się też jako sposób korekty niewielkich wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub ukruszony fragment zęba.

 

Licówki Toruń

Komentarze są wyłączone.