Klinika stomatologiczna Toruń

Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Geodeta – specjalistyczne pomiary
Wrzesień 2, 2020
Pozycjonowanie strony Toruń
Wrzesień 2, 2020

Jakie nowoczesne zabiegi znajdziemy w klinice stomatologii estetycznej?

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów i na rozbudowy technologii i technik stosowanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest praktycznie od ręki w trakcie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice dentystycznej. Współcześnie pacjenci mają do wyboru wiele metod, które eliminują przebarwienia oraz poprawiają wygląd zębów, a także wypełniają braki. Tym sposobem każdy pacjent, jaki pojawi się u dentysty, opuszcza gabinet zadowolony w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Duża część pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu stomatologicznym. Jeszcze kilka lat temu na rezultat należało czekać aż do zakończenia leczenia oraz pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Współcześnie istnieje możliwość zobaczenia rezultatu działań dentysty zanim ten rozpocznie leczenie. Metodą tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Czym to jest? DSD to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – dentysta dzięki specjalnemu programowi nanosi wszystkie poprawki. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów i oddziaływanie zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo Digital Smile Design można przeprowadzić mając już gotowy plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian lub skorzystać z programu w roli przygotowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może wyjaśnić stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, natomiast dentysta pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą konieczne do uzyskania pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się uzupełniać braki zębów nie tylko z uwagi na wygląd, ale także zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku wybiera zastosowanie implantu stomatologicznego. Niestety do tej pory, chociaż implanty są najtrwalszym oraz zdaniem stomatologów najlepszym wśród protez, cały przebieg leczenia ciągnął się przez kilka miesięcy, dlatego że aplikacja implantów stomatologicznych wiąże się obszernym czasem integracji kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na praktyczne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym wypadku implant będzie musiał zrosnąć się z kością, co wymaga trochę czasu, dzięki nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną ze wszpaniałym uśmiechem w jeden dzień. Dentyści stworzyli w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką da się założyć bezpośrednio na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z gabinetu dentystycznego z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego łączenie z kością. Gdy już implant zęba w pełni połączy się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, podczas której dentysta wymienia uzupełnienie tymczasowe na stałą protezę.

Profesjonale wybielanie zębów lampą w klinice stomatologicznej

Wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi technikami wybielania zębów, wykorzystanie przeznaczone do tego lampy gwarantuje o wiele widoczniejsze rezultaty przy tylko pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszystkie przebarwienia utworzone na skutek diety, ponieważ nawet w pełni wyleczone zęby mogą posiadać, nieprzyjemny żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, jaka usuwa większość przebarwień, a przy okazji pozbywa się do 98% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także korzystny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów lampą w gabinecie dentystycznym jest niezwykle komfortowy oraz nie pożera wiele czasu. Szczególnie funkcjonalnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może bez problemu regulować moc lampy oraz tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się naprawić też przy użyciu protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony służą wymianie zębów np. po zabiegu endodontycznym albo do umieszczenia jej na implancie. Wykorzystuje się je przede wszystkim z uwagi na to, że bardzo dobrze imitują prawdziwe zęby. Sporządza się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to cienkie nakładki, które aplikuje się na zęby. Dzięki nim da się ukryć trudne do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki używa się też jako sposób korekty minimalnych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) albo ukruszony fragment zęba.

 

Licówki Toruń

Komentarze są wyłączone.