Implanty stomatologiczne – Toruń

Implanty zębów – Toruń
Sierpień 26, 2020
Jakie pojazdy zaliczamy jako pojazd uprzywilejowany i jakie posiada uprawnienia
Sierpień 28, 2020

Piękny uśmiech w jeden dzień u stomatologa

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że naprawa zębów w gabinecie stomatologicznym często przeciąga się na kilka spotkań. W głównej mierze w przypadku leczenia z zakresu implantologii, ortodoncji lub chirurgii stomatologicznej. W tych czasach metody leczenia umożliwiają dentystom na zmniejszenie czasu, który pacjent przeznacza na leczenie w gabinecie dentystycznym. Dzięki nowoczesnym sposobom implantologicznym gabinety stomatologów oferują możliwość wstawienia implantów w jeden dzień. Nowy uśmiech podczas jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak natychmiastowa naprawa zębów jest możliwa już właściwie od razu.

Piękny uśmiech w jeden dzień? Szybka alternatywa dla pozostałych uzupełnień protetycznych

Co to jest implant w jeden dzień i dlaczego różni się od pozostałych wszczepów implantologicznych? Różnica między typowym zabiegiem aplikacji implantów zębów w gabinecie stomatologicznym, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, polega na technice wstawiania implantów. Przeważnie aplikowane są tzw. implanty dwufazowe. Ten model leczenia stomatologicznego wyróżnia się tym, że najpierw aplikowany jest implant, z kolei w drugim etapie stomatolog mocuje uzupełnienie protetyczne. Te dwie fazy odgradza długotrwały czas osseointegracji, tj. proces, gdzie implant zespaja się z kością żuchwy lub szczęki. Dopiero po nim implant zęba oraz kość zwiążą się na stałe, proteza może być przyłączona przez stomatologa.

W sytuacji odbudowy implantów w jeden dzień, używane są jednofazowe implanty, w których pełna procedura wszczepienia implantów oraz oparcia na nich uzupełnienia odbywa się w trakcie jednej wizyty. Warto jednak zauważyć, że proces umieszczenia protezy w jeden dzień muszą poprzedzić całkowite badania diagnostyczne u stomatologa, by cały proces leczenia stomatologicznego był prezcyzyjny oraz bezpieczny. Na podstawie badań stomatolog tworzy szczegółowy plan leczenia stomatologicznego i szablony, które posłużą jako baza do stworzenia indywidualnego szablonu nadbudowy protetycznej. Tymczasem sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów dentysta wykona w jeden dzień. Warunekiem osiągnięcia nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie jamy ustnej oraz kości pacjenta. Bez tego najpierw potrzebne będzie leczenie u dentysty, żeby nie narażać na ewentualne powikłania miejsca wszczepu.

Jak wygląda leczenie implantami w jeden dzień

Początkowym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest specjalistyczna konsultacja ze stomatologiem. Na tym etapie wykonywane są wszystkie elementy zanim stomatolog wykona zabieg właściwy. Stomatolog sprawdza stan zębów, jamy ustnej i tkanki kostnej pacjenta oraz indywidualne uwarunkowania. Jego rolą jest również wzięcie właściwych wycisków, na bazie których stomatolog protetyk stworzy indywidualną nadbudowę protetyczną. Ponadto pacjent ma do wyboru kilka możliwości. Ze względu na ilość luk zębowych, może wybrać różne nadbudowy protetyczne. Przy pojedynczych brakach dobrym pomysłem będzie most protetyczny lub korona protetyczna. W sytuacji całkowitego braku zębów bardzo polecana przez dentystów jest metoda umieszczenia protezy całkowitej na 4 lub 6 implantach metodą All on 4 albo All on 6. W trakcie tych przygotowań stomatolog ocenia również koszt pełen koszt leczenia oraz samych implantów.

Drugą fazą implantów w jeden dzień jest zabieg właściwy, wykonywany w klinice stomatologicznej. W tej fazie stomatolog umiejscawia 4 lub 6 implantów zębowych, po czym bezpośrednio tymczasowe uzupełnienie protetyczne. Dlaczego mówimy o uzupełnieniu tymczasowym? Niezależnie od techniki – implantów jednofazowych czy dwufazowych – śruba, czyli podstawa implantu, musi zrosnąć się z kością, a zabiera trochę czasu. Tymczasowe uzupełnienie protetyczne zapewnia pacjentowi pełen komfort oraz właśnie skorzystanie z takiej tymczasowej odbudowy stomatologicznej umożliwia odzyskanie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi od stomatologa z stabilnym oraz uzupełnionym uśmiechem w jeden dzień, jakiego może używać tak, jak z naturalnych zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty oraz umożliwia im bezpieczny proces złączenia z kością, a na dodatek wygląda bardzo naturalnie.

Ostateczna faza leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień odbywa się po złączeniu z kością implantów, gdy tymczasową odbudowę protetyczną zastępuje właściwa proteza. Z reguły na taki zabieg trzeba umówić się z dentystą po kilku miesiącach. Ten element też zostanie uwzględniony w trakcie projektowania planu leczenia stomatologicznego. Sama ostateczna proteza wykonywana jest z najwyższej jakości surowców i dopasowana do każdego pacjenta, co sprawia, że będzie dobra do końca życia. Warunkiem tego, jest utrzymanie odpowiedniej higieny i regularne konsultacje dentystyczne. Wszystkie instrukcje stomatolog przedstawia pacjentowi w trakcie kontrolnych wizyt. To ważne, żeby wiedzieć, jak troszczyć się o swoje implanty!

Systemy implantów w jeden dzień – System All on 4 oraz system All on 6

Jednodniowe wszczepianie implantów zwykle odbywa się w 1 z 2 systemów stosowanych przed dentystów implantologów. Przeważnie wszczepia się je w przypadku osób dotkniętych całkowitym bezzębiem. Obie te metody są sposobem stworzenia uśmiechu w jeden dzień. Różnica polega na liczby implantów, gdzie zostanie umieszczona proteza. Do wyboru uzupełnienie protetyczne da się osadzić na czterech lub na sześciu implantach. Bez względu na to, czy pacjent wybierze metodę All on 4 czy metodę All on 6, każda z nich gwarantuje pełną stabilizację protezy, a przecież to jest dla nas ważne najbardziej. All on 4 oraz All on 6 dają stabilne oparcie dla protezy, która z uwagi na to nie wysuwa się, nie rusza ani nie wypada podczas jedzenia czy mówienia. Takie systemy implantów w jeden dzień, dentyści polecają szczególnie osobom, które utraciły pełen łuk zębowy. Dzięki zastosowaniu zaledwie 4 lub 6 implantów, koszty stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie ograniczone, a pacjent wychodzi ze swoim nowym uśmiechem w jeden dzień

Komentarze są wyłączone.