Sklep internetowy jaki wybrać

Piwo kraftowe - Maszyny rozlewnicze do piwa - minibrowary
Piwo z minibrowaru – jak warzyć piwo
Sierpień 30, 2020
mieszkania Toruń - home staging biuro nieruchomości
Nieruchomości Toruń – Kupujemy dom
Sierpień 30, 2020

Dzisiejsze dni to nieprzerwany rozrost modelu konsumpcjonizmu. Ludzie robią zakupy, wciąż poszukują nowych produktów i chcą mieć więcej i więcej. Niewiele świadczy o tym, że ten trend się szybko odwróci. Kupowanie luksusowych wyrobów to także, lecz bierzemy pod uwagę też detergenty, pokarm – w skrócie – to, co jest nam nieodzowne do funkcjonowania. Sporo ludzi pędzi nieustannie przez życie i dzięki temu, nie zostaje nam zbyt wiele czasu na chodzenie po sklepach. Zbawieniem może być sklep internetowy – który może przynieść okazałe dochody.

 

Sklep internetowy – czemu się opłaca i jak go stworzyć?

Z pewnością kojarzymy wiele przykładowych jednostek, praktycznie w ogóle nie planujących odpoczynku. Zakupów dokonują w hipermarkecie dwa razy w miesiącu, żeby zaoszczędzić sobie stałego wybywania po potrzebne artykuły. W dzisiejszych dniach przykładowe sieci idą jeszcze dalej i gwarantują takim osobom dostarczenie produktów pod drzwi.

Wyżej przywołana kwestia dotyczy przede wszystkim jednostek zalatanych, przesiadujących miesiącami w miejscu zatrudnienia. Krew ich zalewa, jak muszą udać się na świąteczny shoping. Tacy ludzie skwapliwie wykorzystują wtedy sklep online oraz hurtowo kupują upominki dla rodziny. Co za tym idzie – stają się oni naszą grupą docelową, jak zdążyliśmy się przekonać – dosyć sporą.

 

Znamy już najważniejszy cel zorganizowania sklepu internetowego, a więc musimy rozpatrzyć jak ów sklep ma się prezentować. Nie możemy mieć wymagań z księżyca. Jeżeli sklep internetowy ma nam przynieść zauważalne zarobki, wówczas zaczynamy od tzw. analizy SWOT. Ocena silnych oraz gorszych stron, perspektyw i ryzyka to zupełna podstawa. Odnosi się to zarówno do Waszego sklepu internetowego, jak również otoczenia konkurencyjnego. Musimy przeanalizować jakie parametry produkują, gdzie możemy uzyskać nad nimi przewagę.

 

Krok następny to ustalenie grupy docelowej. Nie ma tutaj reguły. Założony przez nas e-sklep możemy skierować do Klienta niedzielnego, który będzie mógł wybierać spośród dużej ilości kategorii towarów, lecz również dla przykładu przyciągać do sklepu internetowego po pierwsze kobiety, ze względu na przewagę kosmetyków. Wszystko będzie zależeć od tego, jaki plan biznesowy przygotujecie. Dokładnie sprawdźcie, czy środki pozwalają Ci na dotarcie do potencjalnyych partnerów w całej Polsce. Może tak się zdarzyć, iż będzie musieli w pierwszej fazie ograniczyć się do konkretnego obszaru – np. miasta.

Należy pamiętać, iż uruchomienie sklepu internetowego ma bardzo wiele wspólnego z działalnością gospodarczą. Konieczne będzie podjęcie któregoś z tych działań:

  • W kwestii otwierania własnej firmy, koniecznie musimy zarejestrować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej, uzyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, pozałatwiać formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Jeżeli otworzyłeś firmę wcześniej, musisz w zasadzie tylko zmienić dane w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), uzupełniając je o zapis dotyczący handlu w sieci.

 

Następna analizowana składowa to oferowane produkty. Gdy już namyślimy się czy będzie to coś wyspecjalizowanego, z wąskiej działki, czy też produkty uniwersalne, wyrabiane na ogromną skalę, możemy się skupić na odpowiednim dobraniu dystrybutora. Sumienność, punktualność i bycie godnym zaufania, to powinna być lista walorów, na jaką trzeba mieć baczenie. Jest oczywistym, że czynnikiem kluczowym jest również przełożenie jakości na koszta. Nie działa tutaj reguła, że taniej znaczy lepiej i na odwrót. Załatwiłeś dystrybutora? Teraz powinniśmy zatroszczyć się o prezentacje oferowanych przedmiotów. Wielu się zastanawia – ale po co mi oryginalne opisy?

Zanurzamy się właśnie w dziedzinę promowania. Nie wystarczą nam opisy dostarczane przez producentów. Gdy chcemy szybko uzyskać zwrot inwestycji, to w takiej sytuacji powinniśmy postawić na zredagowanie oryginalnych opisów – łatwo do zapamiętania dla Klientów, lecz też zoptymalizowane pod SEO, aby dobrze nam znana wyszukiwarka Google traktowała te opisy jako unikalne. W przypadku skopiowanych treści – nasza wyrocznia oceni nas jako niezbyt atrakcyjnych i nie zagwarantujemy sobie wysokiej pozycji w rezultatach wyszukiwania. Możemy te opisy przygotować sami, ale lepiej jak zajmą się tym specjaliści od SEO.

 

Kiedy już to wszystko mamy – przyszła kolej na zapewnienie Klientom właściwych systemów płatności. Do często spotykanych możemy zaliczyć:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Na pewno musimy również zagwarantować Klientom zapłatę za pobraniem i z góry. Ważnym będzie, żeby formy płatności były właściwie zabezpieczone– szczególnie dobrym rozwiązaniem będzie tutaj szyfrowanie. Dzięki temu nasi Klienci obdarzą Was większym zaufaniem.

 

Sklep internetowy – kwestie techniczne

 

Zamysł jest, poznaliśmy mocne i słabe strony konkurencji, mamy nakreślony plan biznesowy oraz właściwie przygotowane do sprzedaży produkty? Teraz trochę spraw technicznych.

Dobór oprogramowania nie potrwa pięć minut, gdyż może zdecydować o sukcesie sklepu. O tym, które należy wybrać warto zapytać specjalistę z tej dziedziny. Czasem wystarczy choćby darmowe oprogramowanie, lecz gdy realizujemy bardzo ambitny projekt możemy potrzebować full serwisu lub indywidualnego oprogramowania.

 

Domena czasem jest dawana w pakiecie z oprogramowaniem, ale też nie zawsze. Jeżeli nie dostaniemy takiego bonusu – to wtedy musimy ją wykupić. Nie sprawdzą się tutaj skomplikowane rozwiązania – nasza domena musi być prosta, taka, którą bez problemów zapamiętamy i powtórzymy w gronie znajomych .

W temacie hostingu szczególnie skupiamy się na rozmiarze i limitach związanych z transferem – co naturalnie zależy od wielkości sklepu internetowego. Nie polecamy używania darmowych hositngów – narzucają one zbyt wiele barier, negatywnie wpływających na naszą pracę.

sklep internetowy

Komentarze są wyłączone.