Lifting – zabiegi odmładzające

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy karne i wykroczenia
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, niezbędne do pracy i w podróży.
25 września, 2019
Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z czasem ilość kolagenu i elastyny w skórze mocno obniża się, co oznacza, że staje się ona obwisła i powstają na niej zmarszczki. Osoby, które chcą zatrzymać młodość na dłużej, mogą korzystać z zabiegów, które przywrócą jej elastyczność i jędrność. Jeśli jednak takie działania przeciwstarzeniowe to zbyt mało, współczesna medycyna estetyczna zapewnia liftingi, które przywracają napięcie skóry, nadają jej wygląd i kształt. Ponadto, nowe metody stają się mniej inwazyjne i nie oznaczają trudnych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Z reguły posługują się innymi metodami, ale są efektywnym sposobem na zakrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są jednymi z najnowocześniejszych i innowacyjnych metod liftingowych. Jego technika opiera się na sile ultradźwięków, jakie są przekazywane przez specjalne urządzenie i wnikają w głąb skóry. Sięgają zdecydowanie dalej od innych maszyn (np. laserowych), gdzie wywołują tarcie i ruch komórek, które wytwarza ciepło. To doprowadza do mikrouszkodzeń, które pobudzają procesy naprawcze organizmu. Produkowany w trakcie zabiegu kolagen korzystnie wpływa na zdrowie i wygląd skóry. Dzięki niemu zostaje przywrócona elastyczność i jędrność, a zmarszczki zostają wygładzone. Ponadto technologia HIFU może być również stosowana na wszystkich częściach ciała. Dzięki wieloletnim testom nad ultradźwiękami, ta technologia jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg musi być przeprowadzany w przez specjalistę, żeby nie narażać się na niekorzystne działania.

Termolifting

Kolejnym sposobem na stymulację produkcji kolagenu jest termolifting, który jest współcześnie uznawany za jeden z najskuteczniejszych liftingów. Zabieg bazuje na pracy fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków wnikają w głąb skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co mobilizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry i wysmukla owal twarzy, zmniejsza zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a gęstość i jędrność skóry poprawia się już po jednym zabiegu. To działanie zapobiega starzeniu się oraz jest doskonałą metodą redukcji blizn, cellulitu i rozstępów. Zabieg nie ma szkodliwego wpływu na naczynia krwionośne ani na nerwy i jest zupełnie bezbolesny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii kryje się zabieg polegający na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego albo innych substancji nazywanych stymulatorami kolagenu (np. kwas polimlekowy), które działają jak wypełniacz, w wyniku czego unoszą wiotką skórę i kształtują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest również wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Dopasowane dawki powodują, że efekt końcowy jest naturalny i nie pokazuje oznak jakiejkolwiek ingerencji medycyny estetycznej. Preparat wstrzykuje się w tkankę podskórną albo pod mięśnie, a potem rozprowadza subtelnym masażem, co daje pożądane oraz długotrwałe efekty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się 17 miesięcy. Co ciekawe może również zastępować inwazyjne operacje plastyczne, ponieważ dzięki wypełnieniu można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie pod skórę specjalistycznych nici liftingujących. Ich rolą jest podniesienie skóry, która z czasem staje się co raz bardziej wiotka. Przede wszystkim dotyczy to miejsc jak na przykład: czoło policzki, żuchwa, a także w okolicy dekoltu albo szyi. Niestety skóra z większych części ciała może okazać się zbyt ciężka, by utrzymać ją za pomocą nici. Ważne jest również to, że nici liftingujące przypominają nici używane w trakcie operacji i z upływem kilku miesięcy całkowicie rozpuszczają się w ciele. Przygotowuje się je z różnych materiałów takich jak: polikaprolakton czy kwas glikolowy lub mlekowy i zwykle są długie na około 4 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zazwyczaj taki zabieg daje efekty na okres 2 lat.

Lifting laserowy

Kilka lat wcześniej lifting laserowy był stosunkowo inwazyjnym zabiegiem ze względu na to, że pacjenci wymagali kilku dniowej rekonwalescencji po skorzystaniu z zabiegu. Współcześnie technologia laserowa jest ciągle dopracowywana, staje się bardziej precyzyjna i zdecydowanie mniej ingeruje w komórki. Tak jak inne techniki, laser ma za zadanie natężenie produkcji kolagenu, dlatego jego promień przyczynia się do mikrouszkodzeń skóry, które motywują organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy efektywnie odmładza, poprawiając owal twarzy. Dodatnio wpływa też na wygląd skóry, ponieważ za jego pomocą można zlikwidować blizny, przebarwienia, a także zmniejszyć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Operacyjny lifting to najbardziej znany sposób na powstrzymanie starzenia. Niestety również wyjątkowo inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma na celu poprawę napięcia obwisłej i zwiotczałej skóry. Zajmujący się tym chirurg medycyny estetycznej wykonuje specjalne cięcia w okolicach skroni, linii włosów i uszu, a następnie modeluje skórę ręcznie, układając ją i naciągając, by uzyskać oczekiwany rezultat. Taki lifting może być całościowy albo częściowy, w zależności od tego, jak wielką powierzchnię twarzy i szyi ma poprawić. Operację odmładzającą przeprowadza się pod narkozą. Wymaga ona długiego okresu wypoczynku. Z reguły opuchlizna utrzymuje się do tygodnia, ale na końcowe efekty trzeba czekać około pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny stać się niewidoczne, a rezultat trwały.

 

Komentarze są wyłączone.