Fryzjer – szukamy dobrego fryzjera

Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty zębów
Październik 28, 2019
Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Instalacje nawadniania ogrodów
Sierpień 26, 2020

Piękne i zdrowe włosy to nie tylko efekt codziennej pielęgnacji, ale również relacja z właściwym fryzjerem. Specjalista powinien znać oraz odpowiadać na potrzeby swoich klientów i ich włosów. Z tej przyczyny dobry wybór salonu fryzjerskiego jest taki istotny. Dbałość o włosy oraz umiejętności strzyżenia i układania to nie jedyne czynniki, które muszą być brane pod uwagę. Wśród innych zasadniczy jest również wygląd salonu oraz podejście do klienta. Lepiej wcześniej dowiedzieć się, niż ryzykować fryzjerską katastrofą. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry specjalista nie ogranicza się zaledwie do marzeń klientów, ale również jest gotów im doradzić. Ocenia, jakie fryzury są realne do wykonania na włosach w konkretnym typie, a jakie nie. Służy pomocą we wskazaniu właściwej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do kształtu twarzy, charakteru albo okoliczności. Sygnałem wskazującym kompetencje fryzjera są również dyplomy, które zazwyczaj można zobaczyć na witrynach internetowych lub bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Co więcej, dobry fryzjer nieustannie się kształci – bierze udział w zjazdach, wykładach szkoleniach. Uzupełnia wiedzę oraz śledzi nowinki. I z przyjemnością się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością szczególnie ciekawią wszystkich klientów. Jeśli fryzjer ma wiedzę, którą popiera certyfikatami z reguły powinien mieć również umiejętności. Zdarza się jednak tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze odpowiada wszystkim klientom. Niekiedy fryzjerzy są znani z ostrych, krzykliwych stylizacji, inni wyczarują wyszukane upięcia, które sprawdzą się na przykład na ślub lub inne okazje. Trzeba więc nie tylko szukać fryzjera z umiejętnościami, ale tego, którego umiejętności nam odpowiadają. Z uwagi na to warto poszukać opinii innych klientów, a do tego sprawdzić udostępnione zdjęcia, które ukazują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Nieważne, ile czasu zajmie pobyt w salonie fryzjerskim, każdemu zależy na tym, aby upłynął w sympatycznej atmosferze. Zazwyczaj fryzjerzy zabawiają klientów pogawędkami, jednak należy pamiętać, że pogaduszki mogą zmniejszyć koncentrację fryzjera, przez co będzie skupiać się na przekazywaniu ploteczek, zamiast na włosach. Tego rodzaju rozmów trzeba unikać, zwłaszcza jeśli fryzjer mocno narzeka na swoich klientów albo na szefa, ponieważ to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Ponadto warto również sprawdzić, jak wiele czasu fryzjer poświęca swoim klientom. Często fryzjerzy przyjmują jak najwięcej ludzi w niedużym czasie. Przez to poświęcają im zdecydowanie zbyt mało uwagi. Zdarza się także, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny układa, kto inny strzyże włosy. W takich salonach prawdziwy kontakt z klientem jest ograniczony, co może negatywnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma dłuższy kontakt z włosami, tym bardziej je zna oraz wie, czego potrzebują.

Istotna jest również komunikacja. Właściwy fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale niczego nie narzuca. Dobry salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w razie wpadki. Przytrafiają się najlepszym, jednak w ramach przeprosin fryzjer powinien udzielić rabat, naprawczy albo zwrot pieniędzy.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, dlatego jego wygląd jest szczególnie istotny. W tej kwestii kluczową rolę ma higiena salonu. W swojej pracy fryzjer wykorzystuje te same narzędzia do obsługi wszystkich klientów. Z tego powodu w przyzwoitym salonie wszystkie narzędzia są dokładnie oraz systematycznie dezynfekowane i czyszczone. W wypadku, jeżeli niefortunnie doszłoby do jakiegoś skaleczenia lepiej, aby narzędzia były czyste i nie roznosiły bakterii.

Ważne jest również to, w jakim stopniu personel troszczy się o czystość salonu. Jeśli na podłodze leżą nieusunięte ścięte włosy albo na przykład rozlana w trakcie mycia woda albo szampon to oznaka, że fryzjer nie jest zbyt porządny i bezpieczniej go unikać. Dobry fryzjer chwilę po skończeniu pracy, sprząta salon przed przyjściem nowego  klienta.

Należy również ocenić sam wystrój. Salon fryzjerski powinien zachęcać klientów do odwiedzin i skorzystania z usług. Musi zatem być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które odznaczają się szczególnym elementem lepiej zapadają w pamięć. Ciemne, przygnębiające salony raczej nie budują zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym co decyduje, że salon fryzjerski jest świetny, a przyjmujący tam fryzjerzy są specjalistami, świadczy również jakość sprzętu i produktów, które są tam używane. Ostrość maszynek, nożyczek albo brzytw wpływa na efekty pracy fryzjera. Tępy sprzęt będzie niedokładny i może przynieść więcej strat, niż pożytku. Im lepsze narzędzia, tym większa pewność i precyzja. Nawet największe umiejętności fryzjera nie pomogą, jeżeli sprzęt jest marny.

Dobrze jest również zwrócić uwagę na to, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są zdecydowanie lepsze od tych popularnych, pochodzących z drogerii produktów. Mają one wyższe stężenie elementów odżywczych i aktywnych. Ponadto wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawierają prawdziwe naturalne ekstrakty. To oznacza, że są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.