Dekoracje ślubne – najnowsze trendy

depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja woskiem -Jak wygląda zabieg?
23 października, 2019
Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej
Mezoterapia igłowa – nowoczesny zabieg kosmetyczny
24 października, 2019
Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych

Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych

Jest wiele sposobów na udekorowanie sali weselnej i miejsca, w którym odbywa się impreza z okazji zaślubin. Zaliczają się do nich świecące napisy, które na pewno rzucają się w oczy. Ich ważnym atutem jest to, że mogą mieć bardzo wiele, różnych zastosowań.

Zgodnie z obowiązującymi, trendami, świecące napisy na ślubach to jedna z najczęściej wybieranych dekoracji przez Pary Młode. Dzieje się tak, ponieważ w stosunkowo niedrogi sposób, można przykuć uwagę gości i olśnić ich już od samego początku imprezy. Napisy świetlne emanują przyjemne ciepło, dlatego niezłym pomysłem jest ustawienie ich np. w pobliżu parkietu do tańca albo obok stanowiska kapeli. Jeśli pójdziemy tą drogą – warto wówczas pomyśleć nad napisem, który będzie zachęcał przybyłych na przyjęcie do zabawy, np. „DANCE”.

Możemy także zdecydować się, na zawieszenie świecącego napisu na ścianie. Będzie to dobre wyjście, jeśli na naszym weselu zaoferujemy bar z drinkami dla gości. Świecący napis, z daleka wyróżniający miejsce, w którym mieści się bar stanie się przydatnym dodatkiem. Para Młoda może również wywiesić napis z pierwszymi literami swoich imion, bądź też bardzo popularnym „MR&MRS” – nad drzwiami prowadzącymi do sali weselnej.

Świecący napis jest świetnym tłem do sesji fotograficznych. Niebanalne ujęcia na jego tle mogą mieć niezwykle romantyczny charakter. Jeśli postawimy na mniejszą wersję, to wówczas spokojnie takie litery mogą być ozdobą stołu Nowożeńców, dzięki której miejsca Młodej Pary będą bardziej wyróżnione.

Dekoracja w postaci świecących napisów jest obecnie hitem na rynku dekoracji ślubnych. Warto się zdecydować na takie rozwiązanie, ze względu na spory wachlarz zastosowań w stosunkowo niskich cenach.

Nieodłącznym elementem ślubu oraz imprezy weselnej są kompozycje z balonów. Kolorowe baloniki, balony z helem, balonowe ozdoby samochodu weselnego, czy coraz częściej spotykane – balony przedstawiające Państwa Młodych. Rozwiązań jest bez liku, a każde może sprawić, że nasze przyjęcie zostanie dodatkowo ubarwione.

Na pozór wydawać by się mogło, iż dekoracje balonowe to nic nadzwyczajnego. Widzimy je niemal na każdym przyjęciu weselnym, ale stwierdzenie, że nie można w tej dziedzinie przygotować czegoś nieszablonowego jest błędem. Prawdziwą furorę zrobimy, gdy sięgniemy na przykład po tańczące balony przypominające kształtem Młodą Parę – na pewno wywołamy przy ich pomocy wiele uśmiechów na twarzach osób biorących udział w przyjęciu weselnym, a i sami z pewnością będziemy zachwyceni. Ostatnimi czasy, zanotowaliśmy również zwiększoną modę na balony-olbrzymy, wystrzeliwane podczas pierwszego tańca Młodej Pary, a więc jednego z najważniejszych momentów całego przyjęcia weselnego.

Jeśli pragniemy nadać naszemu wspaniałemu przyjęciu weselnemu jeszcze bardziej romantyczny charakter, to wówczas idealnym rozwiązaniem będą dla nas ledowe balony świecące, chociażby w kształcie serca. Takie czerwone balony będą się cudownie prezentować na zewnątrz pod wieczór, ale także na korytarzu domu weselnego i na samej sali.

Na sali weselnej nierzadko spotykamy inne dekoracje, które prezentują się szczególnie efektownie. Balony mogą również stać się małym elementem uzupełniającym większe elementy dekoracyjne. W takiej sytuacji szczególnie przydatne mogą być balony pastelowe. Kolorowe baloniki z pewnością przypadną do gustu najmłodszej części naszych gości.

Jak widzimy, świat balonów praktycznie nie zna granic możliwości i każdy może w nim znaleźć coś dla siebie. Oryginalne kompozycje balonowe to trafny wybór na ślub, przyjęcie weselne, ale również na inne eventy zorganizowane.

Planowanie ślubu nie ma miejsca, bez planowania dekoracji na ślub, które będą wszechobecne podczas ceremonii. Ogromny wybór dodatków, jakimi można uświetnić wystój sali, kościoła czy samochodu, pozwoli na przygotowanie idealnej uroczystości. Dekoracje weselne nie muszą być jednak wyszukane, ani drogie, by były doskonałym elementem wystroju wnętrz, robiły wrażenie i były dobrze wspominane przez zaproszonych gości. Najlepiej zdecydować się na takie elementy, które będą odpowiadały parze młodej i uwydatnią charakter imprezy.

 

DEKORACJE ŚLUBNE DO KOŚCIOŁA

Podstawowym celem dekoracji ślubnych w kościele jest stworzenie przyjemnego nastroju. Dostosowuje się je do wnętrza budynku, by mogły podkreślić piękno  i wyjątkowość ceremonii ślubnej, trzeba pamiętać, że nie może być ich za dużo, by nie zaburzały wizerunku świątyni. Dekoracja kościoła bazuje głównie na ozdabianiu drogi do ołtarza, samego ołtarza i bocznych naw. W tym celu najbardziej sprawdzają się kwiaty, świece i szarfy.

Świeczki, świeczniki, latarenki

Świece potrafią stworzyć niepowtarzalny klimat, szczególnie w półmroku panującym w kościele. Dobre rozplanowanie miejsc, pozwoli na niesamowite oświetlenie wystroju. Należy jednak pamiętać, aby były one rozmieszczone z głową, aby nie przeszkadzały gościom w swobodnym poruszaniu się i nie stwarzały zagrożenia. Dostępnych jest wiele pięknych świeczników i latarenek, które nie tylko nadadzą uroku wystrojowi, ale też ochronią przed ściekaniem wosku.

Szarfy, wstęgi, dywany

Przeważnie wstęgi i szarfy wykonuje się z tiulu lub satyny. Zawiesza się je podłużnie względem ławek, żeby ukształtować korytarz, którym para młoda podejdzie do ołtarza lub przy samym ołtarzu. Wstęgi mogą być nieozdobione, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by dodatkowo przystroić je kokardami, kwiatami albo innymi ozdobami.

Dodatkowo przejście do ołtarza można wyłożyć dywanem lub chodnikiem, który udoskonali wygląd przejścia i doda mu elegancji. Zazwyczaj takie dywany są w kolorze czerwonym lub białym.

Bukiety, kwiaty, płatki kwiatów

Kwiaty i bukiety mają szerokie zastosowanie. Będą odpowiednie we wszystkich miejscach, które para młoda zamierza ozdobić. Należy też pamiętać, że lepiej postawić na mniejszą liczbę kwiatów żywych i nie używać sztucznych. Kwiaty będą dobre przy ławach i przy ołtarzu. Często rozsypuje się płatki kwiatów w przejściu do ołtarza. Warto nie przedobrzać z ilością dodatków. Płatki i dywan jednocześnie mogą stać się przesadą.

Kwiatowe pergole

Pergole są kwiatowymi łukami wyłożonymi kompozycjami kwiatowymi, które można umieścić nie tylko w kościele. Ta dekoracja na wesele uświetni też wystrój sali lub będzie ciekawym tłem do sesji zdjęciowej. Niestety, to jedna z kosztowniejszych ozdób.

SAMOCHODOWE DEKORACJE NA WESELE

Przy dekoracji samochodu też można wykazać się pomysłowością. By ten pomysł nie kończył się na wypożyczeniu specjalnego auta, można je także udekorować różnego rodzaju spersonalizowanymi dodatkami.

Puszki, wstążki, kwiaty

Do wciąż najpopularniejszych weselnych ozdób na samochód należą puszki, wstążki oraz kwiaty. Puszki przypina się z tyłu auta i są one dostępne w wielu kolorach i wzorach i mogą mieć zabawne nadruki. Równie dużym zainteresowaniem ciągle cieszą się także wstęgi na maskę samochodu, które można ozdobić kwiatami, kokardami, koralikami czy nawet balonami i innymi małymi ozdobami.

Naklejki i tablice rejestracyjne

Zarówno naklejki jak i tablice rejestracyjne są dostępne w gotowych i spersonalizowanych formach. Można je zamówić z ciekawymi grafikami weselnymi, które wpiszą się w przewodni motyw uroczystości, a także imionami, datą ślubu, czy zabawnymi tekstami.

DEKORACJE SALI WESELNEJ

Dekoracje ślubne, które ozdobią salę weselną, są szczególnie ważnym elementem, o którym trzeba zdecydować, organizując ślub. Podstawowym priorytetem jest przystrojenie stołów, a potem otoczenia i części wyznaczonej do tańca. Ogromną rolę spełniają tu zwykle kompozycje kwiatowe, jednak w bardziej nowoczesnych projektach, świetnie sprawdza się też gra świateł scenicznych, które stworzą niezwykłą atmosferę. Wszystko zależy od motywu przewodniego, jaki interesuje parę młodą.

Otoczenie

Wystrój otoczenia zazwyczaj bazuje na przewodnim motywie wesela. Inaczej będzie udekorowana z uwagi na miejsce wesela, inaczej w stosunku do pory roku i upodobań młodej pary. Wszystkie te elementy muszą wzajemnie współgrać tak, by zbudować wyjątkowy klimat. W tym przypadku istotny jest dobór oświetlenia, kwiatów, ozdobnych materiałów i wszelkich wiszących dodatków np. girland, balonów, czy papierowych kul.

Stoły

Stół z zazwyczaj ma najwyższą liczbę dekoracji ślubnych, dlatego przystrojenie go wymaga dbałości o detale. Wśród najważniejszych dekoracji na stole są nie tylko piękne serwetki, winietki, czy zastawa stołowa. Będą się tam również drobne podarunki dla gości, bieżniki i obrusy, aranżacje kwiatowe i świece. Dostępne są również śmieszne dodatki, jak na przykład regulamin weselna, menu czy podziękowania.

Krzesła

W przypadku krzeseł najczęściej wykorzystywaną dekoracją ślubną są pokrowce, które dopasowuje się pod względem wzorów i kolorów. Dodatkowo istnieje sporo ofert kokard, wstążek, ciekawych zawieszek, drobnych świateł, girland i oczywiście kwiatów, do przystrojenia siedzeń dla pary młodej i dla gości.

Dodatki

Wśród wielu dodatków, zwykle dostępna jest także księga gości na wyjątkowe życzenia oraz ankiety i plakaty, które będą doskonałą pamiątką. Z kolei fotobudka uświetni zabawę weselną, dzięki zabawnym rekwizytom do zdjęć. Ofert z dekoracjami na ślub jest mnóstwo i z pewnością każda z par znajdzie coś dla siebie.

Dekoracje ślubne Toruń

Komentarze są wyłączone.