Oddłużanie firm – zakup zadłużonych spółek

Kruszywa Warszawa - Kruszywa drogowe Warszawa - Kruszywa budowlane Warszawa - Tłuczeń Warszawa - Kruszywa w dobrej cenie - Sprzedaż kruszywa Warszawa - Transport kruszywa Warszawa
Rodzaje kruszywa i ich zastosowanie
5 marca, 2017
Układanie kostki brukowej Kamień ogrodowy Usługi brukarskie
Układanie kostki brukowej – alejki, chodniki, podjazdy
15 marca, 2017
Kupię zadłużoną spółkę Sprzedaż spółek bez historii Oddłużanie firm

Kupię zadłużoną spółkę Sprzedaż spółek bez historii Oddłużanie firm

Planujesz sprzedać zadłużoną spółkę?

W Internecie ostatnimi czasy pojawia się szczególnie dużo ogłoszeń o zakupie i zbyciu spółek. Takie informacje umieszczają nie tylko firmy, zajmujące się tym profesjonalnie, lecz także osoby indywidualne. „Niezwłocznie sprzedam spółkę”, „Kupię spółkę z długami”, „Natychmiast kupię zadłużoną spółkę” – to jedynie niektóre tytuły ogłoszeń. Zazwyczaj ich prezesi chcą sprzedać te, które posiadają znaczne długi, gdyż wcale nie są w stanie ich pokryć. O sprzedawaniu spółek mamy możliwość znaleźć kilkanaście ciekawych artykułów, jednakże nie wszystkie zawarte w nich informacje są prawdziwe. Sporo z nich określa nabywających spółki jako oszustów, przedsiębiorców, którzy dorabiają się na cudzym nieszczęściu. Rzetelne firmy tracą przez to Interesantów. Jak jest naprawdę?

Jeżeli planujesz odsprzedać spółkę, to kluczowym ruchem powinno być gruntowne sprawdzenie firmy, której planujesz to zlecić. W pierwszej kolejności możemy obdarzyć zaufaniem tą, która istnieje na rynku od kilkunastu lat. Inaczej mówiąc, że jej asystenci mają właściwe umiejętności oraz nie pojawiła się ona tylko na moment. Istotne jest również fachowe podejście do Kontrahenta, i tym samym jakość kontaktu z nim, np. ton wiadomości elektronicznych, a później zebranie w biurze. Niewątpliwym walorem firmy zajmującej się zakupem zadłużonych organizacji jest holistyczne rozstrzygnięcie problemu – pomoc prawna bądź porady z zakresu rachunkowości.

Jak wygląda zbycie 100% udziałów?

Jest to po prostu sprzedaż spółki, która ma miejsce w asyście adwokata Wybrana firma razem z z aktualnymi wspólnikami zawiera pisemną umowę, na jakiej muszą zaistnieć podpisy wszystkich obecnych. Musisz więc posiadać ze sobą potrzebne dokumenty, przykładowo: dokument tożsamości, informacje mówiące o stanie organizacji (nazwa, miejsce siedziby) i ważnego zadłużenia.

Sprzedaży, jak i wykupu spółki, mamy możliwość dokonać chociażby w niecałą dobę! Wystarczy porozmawiać z wyszukaną firmą i wpisać w formularzu kontaktowym „sprzedam zadłużoną spółkę”. Przeważająca część zainteresowanych natychmiast odpowiada na zgłoszenie. W sumie nie musisz martwić się o kredytorów, którzy czekają na opłacenie długów, jak również o reputację. Zbycie spółki daje możliwość uniezależnienia się od takich problemów. Przedsiębiorstwa zajmujące się tym na co dzień załatwiają wszelkie formalności.

Profity z odsprzedaży spółki z długami:

Szybka, wprost ekspresowa sprzedaż. Powinieneś wyswobodzić się od problemu w mgnieniu oka. Po podpisaniu sprzedaży w ogóle nie musisz już reprezentować spółki, sygnować deklaracji w jej imieniu lub podejmować nowych aktywności.

Oszczędność czasu i nerwów. Wyłoniona firma stworzy umowę zbycia, poprosi na posiedzenie adwokata i zajmie się resztą spraw połączonych z transakcją.

W ogóle nie musisz denerwować się, że zrobisz błąd! W przypadku kiedy nie posiadasz właściwej wiedzy, by samemu uporać się z kłopotem – zaufaj ekspertom.

Więcej alternatyw! Gdyż prócz skupu spółek z długami takie firmy zajmują się pomocą rachunkową, konsultingiem podatkowym, pomocą prawną, modyfikowaniem spółek, sprzedażą gotowych spółek oraz wieloma innymi czynnościami.

A jak wygląda zakup gotowej spółki?

Kupno gotowej spółki pozwala wyminąć pracochłonne i nieciekawe formy rejestracyjne, mianowicie zorganizowanie numeru Regon, wpisu na potrzeby KRS lub numeru PKD. Gotowa spółka nie może mieć żadnej historii, pracowników czy zobowiązań. Koszt wykupu „dobrej” spółki zazwyczaj jest znacznie niższy aniżeli zachodzi to w przypadku wykonywania tego samodzielnie. Stawki mogą wynosić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Przykładowo spółka komandytowa w niektórych przypadkach może kosztować prawie 4.000 zł, a zarejestrowana na potrzeby VAT spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – około 3.500 zł. Najwartościowsza jest spółka, która posiada autoryzację na spedycję. Należy liczyć się z nakładem szacunkowo 15.000 zł.

Słynne ograniczenie odpowiedzialności bazuje na tym, iż współwłaściciele mówiąc w skrócie nie odpowiadają za zadłużenia nabytej spółki. W przypadku upadku mogą utracić tylko wniesiony wkład. Zalicza się to jako kapitał zakładowy i może być oczywiście zmieniany w czasie rozwoju przedsiębiorstwa. Warto też wiedzieć, iż wieloosobowe spółki wcale nie są objęte planem ubezpieczeń ZUS.

Wysokie koszty likwidacji spółki

Wszczęcie procesu upadłościowego wiąże się ze sporymi nakładami, przykładowo z wypłatami na syndyka i taksacją majątku. Każdy pożyczkodawca w sytuacji niezaspokojenia oczekiwań jest w stanie wytoczyć postępowanie przeciwko poszczególnym członkom zarządu spółki, a dodatkowo dochodzić własnych praw na drodze cywilnoprawnej. W konsekwencji można przez wiele lat liczyć na to aż egzekutor ukończy wszelkie nieodzowne czynności. Samo złożenie wniosku absolutnie nie wpływa na to, iż nie trzeba pokrywać długów.

By sąd mógł uznać upadłość spółki, musi obowiązkowo posiadać ona określony majątek. W odmiennym przypadku – wniosek będzie odsunięty. Trybunał najzwyczajniej w świecie nie może zrealizować postępowania, aby zaspokoić oczekiwania wierzycieli.

Czy ten materiał Cię zaintrygował? Problematyka zakupu i sprzedaży spółek jest wyjątkowo szeroka. Jeśli jesteś zainteresowany skupem zadłużonych spółek, to kliknij w odnośnik oraz zaznajom się ze szczegółami.

Komentarze są wyłączone.