Certyfikat angielskiego Toruń

Projektowanie ogrodów Toruń - firma ogrodnicza
Projektowanie ogrodów – Toruń Bydgoszcz
Sierpień 30, 2020
Testament toruń -akty notarialne u notariusza w toruniu
Akty notarialne
Sierpień 30, 2020

Cambridge English Qualifications

Certyfikat Cambridge English Qualifications jest uznawany na całym świecie. Zdobycie go wymaga kilku etapowych starań. Dzięki nim z łatwością zademonstrujemy nasze kwalifikacje na niezliczonych rozmowach kwalifikacyjnych, czy podczas składania papierów na studia. Perfekcyjnie podsumowują nasze umiejętności i demonstrują je na papierze. Nie w każdym miejscu jest możliwość zdobycia certyfikatu. Taką możliwość dają tylko specjalne szkoły językowe. Działają one w porozumieniu z Cambridge English Qualifications, dzięki temu zyskujemy profesjonalny certyfikat. Gdy podejmiemy decyzję o podejściu do egzaminu, dobrze jest skorzystać z oferty szkoły językowej, która pomoże nam w nauce. Samemu ciężko jest się odpowiednio przygotować. Potrzebne nam są odpowiednie materiały do nauki i ktoś doświadczony, kto pomoże nam skupić się na najważniejszych aspektach. Każdy egzamin obejmuje inny zakres wiedzy i jest dostosowany pod różne grupy społeczne, jednocześnie oferując nam większe możliwości. Pomaga to w dostaniu się na zagraniczne studia czy pracę w międzynarodowej korporacji. Dzięki podzieleniu egzaminów na kategorie prościej jest się do nich ustosunkować i możemy wybrać te najbardziej odpowiednie dla nas.

Certyfikat YLE

YLE, czyli Young Learners English jest certyfikatem który powstał specjalnie dla najmłodszych. Ocenia on znajomość języka angielskiego na poziomach (Pre A1 Starters, A1 Movers and A2 Flyers). Ten certyfikat mogą otrzymać dzieci między 7, a 12 rokiem życia. Określa to ich stopień zaawansowania i zachęca do kolejnych starań związanych z nauką języka. Łatwiej jest im na dalszych etapach podejść do trudniejszych egzaminów, oferujących coraz większe możliwości. Prezentuje się to też na wyąszych ocenach w szkołach, czy daje opcję zwolnień z testów.

Certyfikat A2 Key (KET)

Key English Test jest pierwszym egzaminem z serii Cambridge English Qualifications, umożliwiającym przystąpienie do niego osobom pełnoletnim. Zdany egzamin reprezentuje zaznajomienie się językiem angielskim na podstawowym poziomie. Umożliwia kontynuowanie nauki na wyższym stopniu zaawansowania i planowanie przyszłości z językiem angielskim.

Certyfikat B2 Preliminary (PET)

Na tym etapie otrzymujesz możliwość pracy w miejscach związanych z jęcykiem angielskim. Zdobycie certyfikatu oznacza umiejętność posługiwania się językiem w codziennych sytuacjach. Certyfikat jest honorowany na całym świecie.

Certyfikat B2 First (FCE)

First Certificate in English oświadcza, że nie będzie dla ciebie problemem przebywanie w środowisku anglojęzycznym takim, jak praca czy studia. Zezwala też na zaliczenie lektoratu na studiach, czy przystąpienie do nauki w obcym kraju w języku angielskim. Zdobywając odpowiednie wykształcenie pedagogiczne, jest też możliwość prowadzenia lekcji w przedszkolach i klasach 1-3.

Certyfikat C1 Advanced (CAE)

Certificate in Advanced English reprezentuje poziom zaawansowany. Jest ceniony przez największe firmy. Udowadnia, że możesz już posługiwać się językiem angielskim zarówno na co dzień, jak i w sytuacjach biznesowych.

Certyfikat C2 Proficiency (CPE)

Certificate of Proficiency in English jest już na najwyższym poziomie certyfikatem z serii Cambridge English. Oświadcza umiejętności w stopniu bardzo zaawansowanym. Po zaliczeniu tego egzaminu powinniśmy zrozumieć praktycznie wszystko, co usłyszymy lub przeczytamy w języku angielskim, nie mamy problemów z językiem oficjalnym i specjalistycznym. Jest też opcja przystąpienia do studiów podyplomowych w języku angielskim.

Business English Certificates (BEC)

Ten egzamin odzwierciedla umiejętności w codziennych sytuacjach biznesowych. Jest to potrzebne, gdy zależy nam na przedstawieniu pracodawcy naszych zdolności. Przygotowanie do tego certyfikatu zawiera specjalistyczne słownictwo niezbędne w sytuacjach biznesowych.

Jak przebiega egzamin Cambridge English?

Każdy z egzaminów sprawdza nasze zdolności w piśmie, czytaniu, słuchaniu i mowie. Dzięki temu jest możliwość dokładnej oceny poziomu wiedzy. Potwierdza to też wagę certyfikatu. Egzaminy najczęściej są dzielone na 2 części: pisemną i ustną. Pisemna część składa się z poleceń powiązanych ze zrozumieniem tekstów pisanych oraz słuchanych. W części ustnej egzaminu mamy okazję kilku minutowej rozmowy w języku angielskim. Ocenia naszą wymowę oraz zakres słownictwa w różnych tematach, mających miejsce w codziennym życiu. Jednakże przebieg egzaminu zależy od tego, na jaki certyfikat się zdecydujemy.

Który egzamin Cambridge English wybrać?

Jeśli nie nie jesteśmy w stanie określić naszych umiejętności, warto jest udać się do szkoły językowej. Tam specjaliści ocenią nasz poziom zaawansowania i pomogą w przygotowaniu do zdobycia certyfikatu. Możemy skorzystać też z sugerowanych grup społecznych, ponieważ stopień trudności egzaminu rośnie w przybliżeniu do poziomów szkolnictwa. Certyfikaty są też związane z tym, co planujemy dzięki nim osiągnąć. Jeśli jest nam niezbędny do konkretnej pracy, za pewne wybierzemy inny, niż w razie składania papierów na anglojęzyczne studia.

Komentarze są wyłączone.